Toiduklassi VESINIKPEROKSIID – INFO KOGUTUD NETIST

 

Raamat: “Ühe minuti ravi”

KLIKI – Ühe minuti ravi EESTi KEELES

(selles raamatus on veel juttu 35% toiduklassi vesinikust, mida kahjuks ei ole enam ei EU-s ega USA-s, Kanadas saada tavatarbija jaoks)

——————————————————————————————–

(“Ühe minuti ravi” raamatu skeemides on soovitus 35% H2O2, kuid seda EU ei luba müüa tavainimestele, ja seega on võimalik skeeme järgides võtta 12%-st 3 x rohkem)

12% 1 osa / 3 osa destilleeritud vett (või muud puhast vett; nt.keedetud) = 3% vesinikulahus

Apteegis müüdav 3% vesinikperoksiid sisaldab stabilisaatoreid!!!

Kui Sind huvitab, kust saada ilma stabilisaatoriteta, siis otsi netist või kirjuta: aire.maria@gmail.com

 12% HYDROGEN PEROXIDE Vee kogus Saad sellise koguse 3% vesinikperoksiidi
1 osa 3 osa 4 osa
1/4 tassi 3/4 tassi 1 tass
1 tass 3 tassi 4 tassi
4 tassi 12 tassi 16 cups tassi (gallon)

LAHUSE LAHJENDUSE KALKULAATOR: https://www.kalkulaator.ee/et/lahuse-lahjendamine

1% vesinikperoksiidi saamiseks:
kasutage 2 osa vett ja 1 osa 3% peroksiidi.

Näiteks ½ tassi vett ja ¼ tassi 3% vesinikperoksiidi = ¾ tassi 1% vesinikperoksiidi.

———————————————————————————————————–

NB! Ära unusta, et vesinikperoksiid on tugev oksüdeerija. Kui 12% satub otse nahale, loputa kiirelt veega. Väldi pritsmete sattumist riietele, pindadele. Nahale tekkinud valged laigud kaovad paari tunniga. Parem on lahjendamata kanget kontsentraati käidelda kummikinnastega. Hoia 12% lahust külmikus (vesinik kaotab aastas 2% kangusest). Originaalpudeli korgis on mikroauk, see on väga vajalik ja ei tohi olla kinni kaetud (eriti kui hoiad toatemperatuuril). 

Kui villid 4-12 % vesinikku teise pudelisse, tee korgi või pipeti sisse pisike mikroauk nõelaga, naaskli otsaga. Villitud pudel varusta sildiga!!! (mis sees on)

Kui kasutate vesinikperoksiidi, mis on selle rakenduse jaoks liiga tugev, võite põhjustada valu, vigastusi või surma (näiteks inimesele, kalale, teisele loomale või taimele). Või võite midagi liiga palju pleegitada või muul viisil asju kahjustada. Jah, isegi asju.


NB! Viirushaigused

Kui on väga tugev keha vastusreaktsioon haigustekitajale (Nt. korona viirusega), mis kahjuks päädib kopsupõletikuga, ja siis, kui on kahtlustada tugevat hingamisteede põletikku –  inhaleerida toiduklassi vesinikperoksiidi, aga lahjendus peab olema

0,1 % vesinikperoksiidilahus ja peaks olema ka 0,45% soolalahuseline, sest kopsu allveoolid vajavad nõrka elektrolüütilist tuge.


TOIDUKLASSI 3% (saad 12%-list lahjendada 1:3) vesinikperoksiidi kasutamise lihtne NIPP külmetus ja viirushaiguse, kõrvahaiguse ajal:

kalla veidi 3% vesinikperoksiidi puhtasse topsi, võta pipetiga ja tilguta paar tilka kõrva, hoia pead viltu 1-3 min. (võib kostuda mullitamist) ja siis lase vedelik kõrvast välja. 

LIHTNE-ODAV-OHUTU-MITTETOKSILINE ja EFEKTIIVNE VIIS AIDATA END TAVALISE KÜLMETUSE KORRAL: postitanud Ameerika tuntud ja armastatud arst Dr J.Mercola

https://www.facebook.com/watch/?v=10156396240675590


KOGEMUS EESTIST 2021: “Tegin puhtalt Mercola juhiste järgi. Lahjendasin 150 ml apteegist ostetud füsioloogilises lahuses (saab ka ise valmistada) 1/4 teelusikatäis (kodus olid vastavad mõõtelusikad olemas) 12% vesinikperoksiidi ja kasutasin korralikku inhalaatorit. Valmistasin selle koguse klaaspurki valmis ja kui otsa sai, tegin uue. Kui haigus algamas, võib pihustada iga tunni järgi. Hiljem, kui parem, iga 4-6 tunni järgi. Olin teadlik, et tuleb kohe tegutseda ja seda ma ka tegin. Esimesed 5 päeva on üliolulised, et viiruskoormus ei kasvaks suureks ja ei ründaks teisi elundeid. Mõnel korral lisasin ka 1 tilga joodi (minul oli kodus Lugoli lahus). Lisasin pärast lahjendatud peroksiidi lahusega inhalaatori täitmist lihtsalt 1 tilga joodi. Teadsin, et jood on kopsudele väga hea. Siis veel Liposoomne C-vitamiin 1000 mg 5 x päevas, D-vit 5000 RÜ ja tsinksulfaat. Selline oli minu raviskeem kuni tervenemiseni. Pidevalt jõin sidrunivett nii meega kui ilma. Põdesin nagu ikka viirust põetakse ja kehva oli olla – üldiselt kõik sümptomid, mis selle viirusega kaasnevad, olid minul ka, aga paanikasse ei sattunud. Lihtsalt tegutsesin enda kogutud informatsiooni põhjal. Ma ei jõua ära tänada seda õnne, et olen sattunud lugema imeliste arstide õpetusi. Kahjuks olen ma üdini pettunud meie tänapäeva “teaduspõhises” meditsiinis. Abikaasa jäi paar päeva parast mind haigeks ja kõik läks sama rada. Kõige olulisemaks pean ikkagi vesinik peroksiidi, kõigel ülejäänul on toetav osa. Igas kodus PEAKS OLEMA KINDLASTI INHALAATOR, see on minu õppetund sellest haigusest ja kehtib kõigi viiruste puhul. Mul enne ei olnud. Ja korralik! Sain halva kogemuse osaliseks, sest kõige raskemal ajal läks mul üks katki. Õnneks sain ülikiirelt kätte uue, mille tellisin e-poest.

Ja veelkord – kogu informatsioon on saadud dr. Mercola kodulehelt, selle järgi olen mina teinud.”
 
————————————————————————————————-
Kogemus aastavahetus 2023: “Tegin 3%lise valmis, spreipudelisse, inhalaatorisse ja ausalt veider aga see paistetus kurgust ei läinud ei nohuks ega köhaks ja taandus eile õhtuks juba, üleeile ma hingasin sisse inhalaatoriga terve päev ja iga hommik kuristasin kurku 3%lisega. Imeväel kiirelt olen juba terve?
—————————————————————————————————
Kogemusi: “Pihustipudelis umbes 3-6 % lahus ja puhastan sellega arvuti ja mob klaviatuuri. Kiirelt kuivatan salvrätikuga. Kannan alati käekotis kaasas 3% lahust pisikeses pihustipudelis – pritsin kätele; ühiskasutatavates wc-des pihustan õhku, kiirelt saab ka puuvilju puhastada, nt reisil olles.”
 
 
“Apteegi 0,9 % soolalahuse sisse panen 3% vesinikku (soolalahus pooleks 3% vesinikuga) ja pihustan kurku, ninna. Eriti siis, kui viibin rahvarohkes kohas. Või enne ja peale toidupoes käimist. “
 
 
“Jalaseene korral teen jalavanne vesinikuga. Lisan jalavanni veele nii palju vesinikku, et hakkaks kergelt mullitama, kui reageerib nahaseentega jms pahalastega”
 
“Suu limas kesta ja kurgu pihustuseks kasutada 3% veega pooleks.”
 
“Meie kaevuvesi ei ole hermeetiline ja seetõttu lisan hoiunõusse – 5 liitrisesse klaas purki 15 tilka 12% vesinikperoksiidi (3 tilka per liiter) ja valan kaevuvee peale. Tunni pärast on see joogiks ok ja vesinik on vee ilusti puhastanud. Selline tilkade arv ei anna minu meelest veel erilist vesiniku maitset.”
 
“Väga mugav on pihustipudelist (3%) pihustada ukselinkidele, wc poti äärele jne. Kuivatada paberiga. Aga võib ka kauem vesinikul toimida lasta, et mitte kohe kuivatada.”
 
“Aroomi difuuserisse võib 3% vesinikuvett panna viiruste hooajal”
 
“Mina pihustan peale rahva ülevoolu sauna lava kõik istumiskohad ja astmed, kus jalgadega ollakse. Vahel on isegi näha, kui vesinikperoskiid toob bakterite kolooniad või seened esile, aine susiseb neis kohatdes ja muutub valgeks.”
 
———————————————————————————————–

VEEL VESINIKPEROKSIIDI KASUTUSVÕIMALUSI:

Suurepärane leht inglise keeles, kasuta automaattõlget: https://muneezaahmed.com/hydrogen-peroxide-multi-purpose-miracle-cleaner/


3-6% vesinikuga pihustades vastavaid pindu….saad näha, kus pesitsevad bakterite kolooniad ja need kõrvaldada:

Järgneva allikas:

https://www.using-hydrogen-peroxide.com/gardening-with-hydrogen-peroxide.html

Taimede kastmiseks või udu-pihustamiseks, seemnete leotamiseks, idandite pesemiseks kasutatavale veele lisamiseks:

VEEKOGUS LISA 3% vesinikperoksiidi
1 tass 1 ja 1/2 teelusikat
1 quart (USA) = 0,95 liiter 2 spl
1 gallon = 3,79 l 1/2 tassi
5 gallons = 18,95 l 2 ja 1/2 tassi
10 gallons = 37,9 l 5 tassi
20 gallons = 75,8 l 10 tassi
vann (approx 25 to 35 gallons / umbes 94,75 – 132,65 liitrit) * 12 – 17 tassi

* vanni suurused on erinevad. Võib kasutada rohkem vett ja/või vähem peroksiidi.

Haigetele taimedele või seenhaigustele pihustamine:

VEEKOGUS LISA 3% VESINIKPEROKSIIDI
1 tass 1 spl
1 pint = 568 ml 2 spl
1 quart = 0,95 l 1/4 tassi
1 gallon = 3,79 l 1 tassi
5 gallons = 18,95 l 5 tassi
10 gallons = 37,9 l 10 tassi
20 gallons = 75,8 l 20 tassi

Nagu võite märgata, on haigete taimede ja seenhaiguste tabelis toodud peroksiidi kogus kaks korda suurem kui esimeses tabelis. Olen kuulnud inimestest, kes kasutavad tugevamaid lahendusi, kuid rohkem EI ole alati parem. Nii et olge ettevaatlik! Kui otsustate kasutada natuke rohkem, tehke seda ainult natuke rohkem. Vesinikperoksiidiga aiatöö on suurepärane, kuid liiga palju võib teie taimi kahjustada.

Olge ettevaatlik: vesinikperoksiidiga aiatöödel on kontsentratsioon oluline!

Umbrohutõrjevahendina soovitatakse netis kasutada isegi 10% vesinikperoksiidi – teisisõnu see tapab teie taimed sellisel kontsentratsioonil…!!! Ja seda ei saa teha toidutaimede läheduses!

Õige kogus vesinikperoksiidi toob teie taimedele kasu ja liiga palju kahjustab neid või isegi tapab nad.

Varieerumisruumi on, kuid sellega kaasneb ka risk.

Milliseid muid soovitusi on vesinikperoksiidiga aiatöödel lahjendada?

Avaldatud soovitusi on palju ja nagu võite arvata, EI OLE need kõik sellised, millega nõus olla. Sellegipoolest arvan, et on hea alustada kogusest, millel on mõningane kasutuslugu, nii et ma olen seda teinud. Kuid pidage meeles, et sellised soovitused põhinevad nende inimeste kogemustel, kes lihtsalt proovisid asju ja vaatasid tulemusi.

Variatsioonide näitena vaatasin just paar lehekülge peroksiidi kohta aianduses. Leidsin ühe, mis ütles, et taimede toitmiseks tuleb segada 3% vesinikperoksiidi veega, kuid ei öelnud, kui palju seda kasutada! Leidsin teise, mis soovitab 1 tl 3% H2O2 gallonis vees (mis on umbes 1/8 sama palju kui ülaltoodud esimeses tabelis!) Leidsin ka kaubandusliku aiatoote, mis soovitab kasutada mõnda tilka 35% vesinikperoksiidi galloni kohta ja kasutada seda iga kastmise jaoks (samuti drastiliselt vähem kui ülaltoodud esimeses tabelis).

Paljudel aiandus- ja hüdropoonika veebisaitidel on link sellele lehele, et pakkuda ülaltoodud lahjendustabeleid aianduse kohta. Mis on suurepärane – ometi ei taha ma, et see leht saaks vaid autoriteediks, kui palju kasutada! Ma ausalt kahtlen, kas on olemas sellist asja nagu ühest vastust. Võib olla aktsepteeritud vastus või ohutu vahemik, kuid ma kahtlen, kas on olemas üksainus parim vastus.

Kui tihti H2O2 taimedele kanda?

Mul pole sellele vastust. Kui ravite seent või hallitust või haiget taime, peaksite seda kasutama seni, kuni probleem laheneb või taim näeb taas terve välja. Kuid te ei pea seda kasutama igaks kastmiseks! Mina isiklikult kasutan seda vaid korra aeg ajalt.

Olen näinud väga häid tulemusi, kasutades peroksiidi noorte taimede kastmisel ja seemnete leotamisel, mis annab seemnetele või taimedele varakult kasvutõuke.

Toiduklassi vesinikperoksiidi kasutamine  köögis, vannitoas ja mujal kodus (tõlge Bobby Health Shop 12% pudeliga kaasas olnud juhiselt)

Kasutada desinfitseeriva vahendina

Kõikide pindade desinfitseerimiseks kasutada 3% või 6% lahust pihustamise abil. Hävivad bakterid ja viirused. Selliselt võib toimida ka vannitoa kõikide pindade puhul, samuti köögis, kraanikausid (ja nende ümbrus), kaasaarvatud külmikud ja muud elektriseadmed, kasutada ka puidust hakkimisaluste puhul salmonella ja teiste mikroobide hävitamiseks. Vesinikperoksiid ei tekita mingisuguseid  jääktoksiine. See annab veele mitmeks tunniks värske lõhna.

Kasutades koduses majapidamises puhastusainena vesinikperoksiidi, saad vältida kahjulikke kemikaale (ja loodust ka ei saasta).

Juurvilja ja liha pesemine

Panna natuke Himaalaja kristallsoola koos 40 ml 3% vesinikperoksiidi lahusega külma veega täidetud tavalisse suurde pesukaussi ja kasuta seda toore kala, kanaliha, liha ja ka juurvilja loputamiseks, et hävitada bakterid ja viirused. Loputada seejärel puhta külma veega. See protsess pikendab toidu eluiga.

Ajakirjas „Food and Science“ 2003. aastal  avaldatud uuringu tulemused kinnitavad vesinik-peroksiidi effektiivset toimet õunte ja melonite puhastamisel E.coli tüvikonnaga nakatumisel. Siia hulka võib lisada kahjulikke baktereid sisaldavad kala ja liha. Ma pesen kõik oma puu- ja juurviljad sel viisil koheseselt koju jõudes.

Nõudepesumasinasse lisand

Lisada kaks untsi (u. 60 ml) 3% vesinikperoksiidi lahust nõudepesumasinasse.

Hambahügieenivahendid

Hambaharja peaks leotama enne tarvitamist 3%  H2Olahuseses enamiku mikroobide hävitamiseks. Ära unusta hambaharja panemast pimedasse konteinerisse vältimaks uuesti saastumist. Või pihusta 3% vesinikku harjale ka enne kasutamist.

Suuloputus

Merck´i juhend soovitab lahjendada 3% vesinikperoksiidi destilleeritud veega vahekorras 50/50.Seda lahust võib kasutada lihtsalt kui suuloputusvahendit, kuid see aitab ka hambaid valgendada ja võitleb suuõõne haigustega. Samas on ka liikvel teisi uuringuid, mis ütlevad et peroksiid on igemetele liiga oksüdatiivne.

Nina pesemine

Kalluta oma pea taha ja pihusta 50/50 3% vesinikperoksiidi lahust ninna külmetuse ja põskkoopa ummistuse korral, aitab puhastada ja tappa baktereid, hoida momendiks ja nuusata salvrätti.

Silmade pesemine

Silmade suletuse ja infektsiooni korral puhastamiseks kasutada veega vahekorras 50/50 3% vesinikperoksiidi lahust. Vajadusel veel lahjemat.

Pesu pleegitamine

Lisada 225 ml 3% vesinikperoksiidi pesu pleegitamise vette.

Juuksed

Vana klassikaline nipp, segada 3% lahus destilleeritud veega vahekorras 50/50 ja pihustada peale pesu niisketele juustele ning kammida. Juustele hea, naturaalne toime.

Eemaldab värsked vereplekid

Valada 3% lahust värskete vereplekkide peale ja lasta liguneda umbes minut. Loputada hoolikalt külma veega. (Mitte kuuma veega, mis kinnistab plekid). Olge ettevaatlikud, sest H2O2  on pleegitaja.

Veiniplekkide eemaldamine vaibalt

Esiteks teha värvi püsivuse tilktest vaiba pinnal. Pihustada 3% lahust plekkidele või kanda peale vatitupsuga, millele on lisatud väikesed tilgad lahust. Hõõru vaipa käsnaga aine küllastamiseks kanga kiududesse. Lase seista 10–15 minutit ja kuivata puhta kuiva lapiga.

Suuremahuline ruumide puhastus

Kogu ruumi jaoks, mis on saastatud seente, hallitusmürkide, bakteritega (näiteks pärast üleujutust või jäätmete lekkimist). U.S. Department of Housing ja Urban Development (HUD) on loetlenud vesinikperoksiidi nende ainete seas, mida võib kasutada hallituse vastu. Peroksiidi 3% lahuse pritsimine suure survega võimaldab töödelda kogu ruumi. Hallitusseente hävitamiseks võib vaja minna ka kangemat lahust.

Hambapasta

Segada ¼  tassi  3%  vesinikperoksiidi  ½  tassi söögisoodaga pasta tekkimiseni. Mõned retseptid kasutavad soola. Hoida valgusele läbipaistmatus plastiktopsis. Võiks kasutada vaid paaril korral nädalas.

Jalgade leotus 

Lisada mõned supilusikatäied Epsoni soola ja lisada 100–200 ml 3% vesinikperoksiidi sooja veega täidetud kaussi. See aitab tervendada hõõrdumisi, kestendavaid jalgu ja mõhnasid.

Vannileotus

Lisage 280 ml kuni 560 ml 35% vesinikperoksiidi vett täis vanni koos poole tassitäie Epsoni soolaga ja te saate hämmastava mürkidest vabanemise osaliseks end vannis leotades. Tähelepanuks: selline vann peale kella 18.00 tõstab hapniku taset kehas ja see hoiab teid ärkvel väga kaua.

Plaadi vuugisegu vahede puhastamine vannitubades ja dushiruumides

Pihusta plaatidele 3% lahust ja jäta plaadid 10 – 15 minutiks ligunema, siis küürida puhtaks hambaharjaga kastes seda aegajalt lahusesse, hallitus ja plekid kaovad  kiiresti.

Lemmikloomade lõhna eemaldamine vaipadelt

Immuta põhjalikult pihusti abil kogu pinda. Lase seista. Vähemalt 30 minuti pärast pihusta uuesti, hõõru söögisooda ja 3% vesinikperoksiidi segamisel saadud pastaga kogu pinda ja lase seista kuni kuivamiseni. Töötle tolmuimejaga pind puhtaks.

Õhuniisutid ja aurutid

Lisada 550 ml 3% H2O2 4500 ml veele ja see hoiab seadmed puhtana.

Keha pihustamine

Pihusta 3%  lahust peale pesemist oma kehale seebitamise tagajärjel kehalt eemaldatud happelise katte asendamiseks.

Näo puhastamine

Kasuta 3% H2O2 lahust vatipallikesega näo pühkimiseks peale näo pesemist ja enne voodisse minekut.       

Toiduklassi vesinikperoksiidi kasutamine aias

Vesinikperoksiid toimib taimedele kui hapniku täiendus. See aitab taimedel hoida head tervist ja edendada tugevat kasvu. Kui üldise väetamisena kasta taimi või pihusta lehestikku. Üldjuhul lisa 150–250 ml 3%  H2O2  4500 ml destilleeritud veele.

Haiged taimed

Pihusta lehti ja lisa ammendunud hapnikuga kraanivee parendamiseks. Pihusta puu kärpekohtadele infektsiooni vältimiseks. (3% või lahjem)

Kasvuhoonetes kasutamine

Kontrollida hallitust ja jahukastet. Puhastada kasvuhoone pinnad.

Seemnete idud 

Lisada 28 ml 3% vesinikperoksiidi 560 ml veele ja jätta seemned ööpäevaks ligunema. Seemned idanevad kiiremini ja kasvavad tugevamad. (pigem lahjem kui kangem lahus!!)

Juurestikud

Lisatakse vette, milles on istikud või kastetakse pinnast, millesse istutatakse.

Hallituse ja seente kontroll taimedel või saagil

Jällegi kasuta lahust taimede pritsimiseks või kastmiseks.

Umbrohu hävitamine

Kasutades 10% võrra kangemat lahust umbrohu hävitamiseks. Kuna see on tugevam lahus ja hävitab ka teised taimed, hoidu kasutamast toiduks mõeldud kultuuride ümbruses.

Insektitsiidide pihustamine

Pane 225 g valget suhkrut ja 150 – 250 ml vesinikperoksiidi 4500 ml vette, pihusta kultuurtaimi kui keemiavaba putukamürgiga.

Vee puhastus (desinfitseeriv)

Lisada 150 – 300 ml 35% vesinikperoksiidi 4500 ml vette (35% ei ole enam saada), mis on tugevalt saastatud (lase veel olla avatud konteineris mõned tunnid).

Vee säilitamine

Pane 30 – 50 ml 35% vesinikperoksiidi iga 4500 ml vee kohta, mis läheb säilitamiseks rohkemaks kui kaheks kuuks.

Kümblustünnid ja basseinid

Vastavalt Merck´i indeksile võib vesinikperoksiidi kasutada vee desinfektsioonivahendina. Seda kasutatakse rahvusvaheliselt vee desinfitseerimiseks, heitvee töötlemiseks, veeaedades ja järjest kasvavalt ka basseinides ja spaades. Te võite elimineerida kloori ja broomi kasutamise spaas ja kasutada vesinikperoksiidi nende kemikaalide asemel. Üksikasjalikud meetodid vesinikperoksiidi kaasamisel spaades ja basseinides leiad internetist.

Toiduklassi vesinikperoksiidi kasutamine meditsiiniliselt                                                

Emfüseem (puhitus)

Kasutada 28 ml 35% peroksiidi 4500 ml destilleeritud vee kohta aurustis, mis parandab oluliselt öist hingamist. Siiski intravenoosne infusioon on tegelik võti leevenduse saamiseks. Sellel on võime puhastada kopse ja parandada hingamist. (Märkus: vesinikperoksiidi lahuse intravenoosset infusiooni ei tohi teostada ilma  registreeritud tervishoiutöötaja järelvalve ja juhtimiseta!)

Klistiir

Kasuta 3-5 supilusikatäit 3% peroksiidi ühe liitri destilleeritud vee kohta maksimaalse doosina.Alusta 2-3 lusikatäiest ja suurendakogust.

Käärsool

Kasuta 560 ml 3% lahust 23 liitri keedetud või destilleeritud vee kohta. Alusta 290 ml ja järk-järgult suurenda kuni 560 ml.

Esmaabi

Pihusta 3% lahust otse ja ohtralt  marrastustele, lõikehaavadele, lahtistele vigastustele või haavadele desinfitseeriva vahendina.

                                                     *************************