NB! See ei ole vaid arengumaade teema!
Inimesed ei ole steriilsed kapid!!!
Dr Riina Raudsiku raadiosaade parasiitidest:
https://raudsik.com/terviseraadio-parasiidid-meie-organismis/
Linke seoses parasiitidega:
koerasolkme elutsükkel:
kassisolkme elutsükkel:koeraviigi elutsükkel:Väga kainestav video! Millistel viisidel on põhimõtteliselt nakatumine võimalik…Vanarahvas parasiitidest:
PARASITAARSETE INFEKTSIOONIDE PÕHJUSED
Ülemaailmse Tervishoiuorganisatsiooni (WHO) andmetel 50 miljonist igal aastal maailmas surevast inimesest 16 miljonit sureb nakkuslike parasitaarsete haiguste tagajärjel.
Soolte helmintoosid (usstõbi) on esinemissageduselt kolmandal kohal maailmas. Helmintoosid tekitavad organismi allergiseerumist, alandavad vastupanu infektsioonidele, avaldavad organismile toksilist toimet. Väga sagely on erinevate diagnooside, nagu ekseem, psoriaas, bronhiaalastma, maksa ja kõhunäärme haigused, epilepsia, rasked liigesesündroomid, silma võrkkestahaigused jt. Varjus üht või teist liiki parasitaarne invasion, mis on haigestumise peapõhjuseks või üheks põhjustajate seas.
Inimeses võib elada kuni 150 liiki helminte (ussnugilisi). Parasiitidega nakatumist välja selgitada on erakordselt raske. Näiteks koerte solkmeid (Toxocara) võib leida üksnes ensüüm-immuunsorbtsioonmeetodi (ELISA) abil vereproovist võinahakaapest. Mõnede parasiitide avastamiseks on vajalikud spetsiaalsed värvained. Arvesse votes väga kõrget helminitidega nakatumise riski, on otstarbekas vähemalt 2 korda aastas läbi teha profülaktiline helminitidevastane kuur.
PARASITAARSETE INVASIOONIDE PÕHJUSED
- Isikliku hügieeni reeglite rikkumine
- Maomahla, mis lõhustab solkmete kestasid, sekretsiooni vähenemine
- Immuunsuse nõrgenemine
- Soolestiku normaalse mikrobiotseoosi häirumine
- Mitteoptimaalne toitumine
- Sapinõristuse häirumine ja sapi bakteriostaatiliste omaduste nõrgenemine
- Kaasnev seeninfektsioon
- Fermentide (ensüümide) aktiivsuse vähenemine
- Toiduainete hooletu pesemine (või üldse pesemata söömine), hooletu töötlemine
- Nakatumine õhu, vee kaudu, paljajalu maapinnal käies, metsamarju ja aiasaaduseid pesemata süües
PARASIITIDEVASTASE PROGRAMMI ELEMENDID
- Pidage kinni isikliku hügieeni reeglitest.
- Ärge kunagi unustage pesta hoolikalt köögivilju, puuvilju, marju, maitserohelist jm. Võimaluse korral hoida vähemalt 15 min – 30 min kerges äädikalahuses või sidrunhappe lahuses või soodavees. Kasutada ka toidu-zapperit.
- On vaja optimiseerida seedetrakti töö – normaliseerida sapi eritumine, taastada soolestiku peristaltika ja selle kasulik mikrofloora, aktiviseerida fermentide töö, luua tingimused, mis on ebasoodsad helmintide vastsestaadiumite jaoks.
- On vaja kasutada ohutuid, sihtotstarbelise parasiitidevastase toimega vahendeid. Üks selline on naturaalne preparaat MUSTA PÄHKLI LEHED, mis tagab organismi vabastamise parasiitidest, vältides intoksikatsiooni ilminguid. Antud juhul on välistatud toksiline toime maksale ja neerudele keemiliste parasiitidevastaste preparaatidega, millel on rida kõrvaltoimeid.
- Aktuaalne on KÜÜSLAUGU kasutamine, kuna tal on fütontsiidne, antiakteriaalne, mikroobidevastane ja parasiitidevastane toime ja seda kasutatakse traditsiooniliselt rahvameditsiinis soolenugiliste väljutamiseks.
- Seedetrakti optimaalse töö tagamiseks ja saadud tulemuste kinnistamiseks peale ussnugiliste väljutamise etapi läbiviimist on otstarbekas kasutada tasakaalustatud kombinatsiooni seede-fermentidest, sõbralikest bakteritest ning mikro-ja makroelementidest.
- On vaja hoida organismi optimaalset veetagavara organismis, eelistades puhast bioloogiliselt omastatavat vett.
Lastel kulgevad parasitaarsed invasioonid raskemal kujul, kui täiskasvanutel, kuigi põhjused ja mehhanismid on analoogsed. Sageli selliste haiguste, nagu krooniliste bronhiitide, allergiate, naha–ja lümfisüsteemi, liigeste, kesknärvisüsteemi haiguste, aneemiate põhjuseks on just nimelt nugiusside invasioonid. Seda välja selgitada pole lihtne. Parasitaarsed invasioonid võivad olla laste vaimse ja füüsilise arengupeetuse põhjuseks. Reeglina ravitakse selliseid lapsi erinevate spetsialistide juures, sageli märkimisväärsete tulemusteta.
Profülaktilisi ussnugiliste väljutamise kuure on vaja läbi viia regulaarselt (vanarahvas tegi vähemalt 2 korda aastas – kevadel ja sügisel, ideaalne oleks puhastuskuur kord kvartalis) kuna korduvad invasioonid on sageli esinev nähtus. Reeglina teeme me seda keemiliste parasiitidevastaste keemiliste preparaatidega – see aga pole ohutu, eriti kui neid sageli tarvitada.
Dr Olga Aleksejevna Butakova loengutekstis on kirjas järgmine info parasiitide osas.
Natuke Dr Butakova taustast:
Ta lõpetas Leningradi Meditsiini Instituudi 1982.aastal terapeudina. Oli pikalt praktiseeriv
arst. Lisaks õppis nõelravi, refleksoteraapiat, iirise diagnostikat, dietoloogiat, jaapani manuaal vertebroloogiat, massaži, reabilitoloogiat, akupunktuuri, kardioloogiat, kliinilist lümfoloogiat, toksikoloogiat, nutritsioloogiat, fütoteraapiat JNE.
Töötas jaoskonna arstina. Siis kiirabi jaoskonna juhatajana ja peaarstina.
Uurides erinevate maade (Jaapan, Hiina, India, Tiibet) meditsiini ja tervise kontseptsiooni filosoofiat, sai ta aru, et on olemas vaid mõiste TERVIS.
Kui ta töötas kiirabiarstina, siis hakkas talle tunduma nii mõttetuna pikendada inimese eluiga mõneks hetkeks…. Ta mõistis, et oleks vaja teha nii, et haige ei satukski reanimatsiooni: õpetada inimene elama, sööma, liikuma ja ennast hoidma õieti. Seega oli vaja saada veel üks haridus – õpetaja oma. Meditsiiniline pedagoogika… Ta sai arstidele väga haruldase taseme – pedagoogiliste teaduste kandidaat. Ta on akadeemik ÜRO juurde kuuluvas Rahvusvahelise Informatsiooni Akadeemias.
Miks võib haigestuda peaaju? (tsiteering lk 25 raamatust “Tervise saladused” – Butakova loengutekstid)
– Psühholoogia
– Toitumine
– Vesi
– Parasiidid
Nüüd lähemalt parasiitidest:
“ Põhjuseks on sageli organismis leiduvad seened, viirused, parasiidid, bakterid.
Tahate või ei taha, aga nad ON, nad elavad. Neil on samasugune õigus elada nagu meilgi. Ära tappa me neid ka ei saa ega suuda. Pigem suudavad nad meid hävitada. Paraku ei ole see nende eesmärk. Nad tahavad meid ekspluateerida ja saada kõik oma eluks vajaliku meie arvelt. Kui mingid ümarussid tahaks meid maha tappa, siis käiks see nende käes imelihtsalt. Nad on võimelised meeletu kiirusega paljunema. Kuid neil ei ole vajadust uputada laeva, millel nad seilavad. Nad ujuvad rahulikult elumere lainetel…. Seega meie ülesanne on luua neile ebasoodsad tingimused.
Peaajus elab tohutu hulk parasiite. Selliseid nagu toksoplasma. Palju viirusi:
tsütomegaloviirus, papilloomviirus, herpeseviirus, mis kahjustab kesknärvisüsteemi. Need viirused satuvad meie kehasse kassi kriimustuste kaudu. Nad kahjustavad organismi tohutult ja me ei saa aru, mis inimesega toimub.
Kui kellelegi on pandud diagnoosiks epilepsia, siis kas te oskaks seda seostada ussidega? Vaevalt küll. Kui teie lapsele paneb perearst diagnoosiks epilepsia kahtluse, siis kas te lähete parasitoloogi juurde?
100% ei lähe. Kahjuks. Kui te lähete neuropatoloogi juurde ja hakkate kaebama jõuetusele, pea ringlusele, mingite funktsioonide häiretele, nägemise kadumisele. Te ei hakka kurtma, et teil on kass kodus või et teil on olnud ussid. Sellisel puhul õiget diagnoosi panna on praktiliselt võimatu. ÜRO andmetel umbes 70% diagnoose pannakse valesti. Tähendab ka 70% inimestest saavad vale ravi. Tähtis on teada sihti, kuhu
me läheme. Tervistumine. Seega tuleb teha kindlaid samme selle suunas – parasiidivastane programm läbida. Teha uuring toksoplasmale. Kui sellisel puhul inimesel juhtub midagi närvisüsteemiga, siis ta teab, et seda tingib toksoplasma.
Tuleks lasta end uurida, et kas on kehas herpeseviirus, lambliad, solkmed, trihhinellad, ainuraksed jms. Neurokirurgid näevad operatsioonide ajal palju parasiite. Nende hulgas ka toxoplasmat. Me vajame regulaarseid parasiidivastaseid puhastusi. Kui te tegite värskelt omale ussitõrje ja lähete homme restorani, siis te ei või sugugi kindel olla, et te ei saa sealt uusi parasiite petersellilehelt või lihast. Minimaalselt 2x aastas tuleks teha endale ussitõrjet. Me oleme parajad “krantsid” ja kubiseme
ussidest. Samas tahame aga koonerdada. Kahjuks enda tervise arvelt.”
Toiduained mis tõrjuvad parasiite:
1. Toores rabarber – umbes 3-4 vart koorituna 3 päeva järjest, ilma piima ja suhkruta (Diphyllobotrium latum) vastu.
2. Mädarõgas – süüa nii palju ja nii kanget kui suudad. Toimib paelusside vastu.
3. Kõrvitsaseemned 100 tk või rohkemgi päevas – hästi peeneks närida. Taenia sp)
4. Kardemoni umbes 2 spl segatuna jogurtisse ja aeglaselt alla neelata – paelusside vastu
5. Papaia seemned 4 spl päevas – võib püreestada koos viljalihaga või süüa eraldi (solkmete väljutamist mõjutav)
(Ascaris megalocephala ja Ascaris suum )
6. Pohlad kaneeliga – üks kõhutäis päevas 5 päeva järjest – ümarusside väljutamiseks ( Ascaris suum )
7. Ananass – 5 päeva järjest üks söögikord – imiusside väljutamist mõjutav (Fasciolopsis buskii).
8. Oreganoõli umbes 2-10 tilka mõne tl jogurti või mango büreega ja neela kiiresti alla või pane tilgad tühja kapslisse.
Ettevaatust eeterlik õli põletab suu limaskesta (Erytrema pancreaticum, Ancylostoma, Strongyloides)
9. Goija marju umbes 100g päevas kogu ussikuuri vältel või 5-15 päeva.
(Ancylostoma sp, Necator Americanus ja Dracunculus mediens).
10. Õunaäädikas – 1 spl õunaäädikat 1 kl keedetud jahutatud vett – 2-4 kl päevas 3 kuud järjest – polüüpide vastu.
11. Keeta umbes 10 loorberilehte 1,5l vees 30 min. Võta lehed välja ja joo päeva jooksul nädala jagu.
12. Keeda köömneseemned, hiina pipar, tüümian ja ingver umbes 20 min. Kurna ja joo päeva jooksul.
Toimib imiusside vastu (Fasciolopsis buskii)
Toiduained mida võiks vältida
* toores, suitsutatud või külmutatud kala (lõhe ja siig jt) (paelussi pärast).
* lehtsalat, kurk ja tomat (solkmemunade pärast ) NB! Leota juur-puu-aedvilju enne sööki sidrunhappe lahuses 15-30 min /
või kasuta toiduzapperit (eriti külmutatud marjade, pähklite, seemnete jaoks) /
väga mugav on ka koduses majapidamises firma Tiens osonaator (Tellimine Mare Saar, tel 5045855)
Toiduzapper http://tervistagasi.eu/zapper-zemba-zapper-seade-parasiitide-vastu/
* puhastamata vesi
Kala, liha võib süüa, kui on korralikult kuumutatud.
Salat, kurk ja tomat – neid peaks umbes 15 minutit leotama äädikavees või sidrunhappe lahuses.
Saastunud vett peaks keetma vähemalt 5 minutit ja siis jahutama, kurnama või ultraviolettvalgusega mõjutama.
Parasiitidel on mõningad toiduained mida nad eriti armastavad.
Kui sinul on leidunud mõned alltoodud parasiidid siis püüa vältida antud toiduaineid seni kuni need parasiidid on kehast väljutatud.
Toiduained mida parasiidid armastavad
* Fasciolopsis buskii (imiussid) – küüslauk, sibul, porru, Aloe vera ja kana munad
* Ascaris – śokolaad, alkohol ja B-vitamiin
* Diphyllobotrium latum – maiustused, kitse piim ja B- vitamiinid
* Strongyloides -kartul, leib, vask ja räni
* Polüübid – juust, kala, krevetid, piimatooted, kaltsium ja magneesium
Usside olemasolu tunnused:
* gaasivaevused
* soolestiku korin
* tunne nagu keegi liiguks sooles
* pisted, tuim valu või krambid soolestikus
* toiduallergiad
* väsimus
* kõhnumine või liigne kehakaal
* magusaisu
* vistrikud ja lööbed
* juuste väljalangemine, nõrgad küüned
* kõhu kinnisus või lahtisus
* soole veritsus
Paeluss võib põhjustada:
* tüki tunnetus kurgus, kõril poomistunne
* pingutusastma
* enne magamaminekut värske õhu vajadus
* piimatoodete poolt tingitud probleemid, laktoosi intolerantsus
* kõhu kinnisus või lahtisus
* väsimus 16-18.00
* käte sisepind on punetav
* vanematel inimestel korduma kippuv põie põletik ja jalgade nõrkus
* reielihaste valu ja jäikus
Solkmete tunnused:
* magusa – eriti śokolaadi soov ja ka alkoholi soov
* tursunud, paistes keha
* psoriaas, kätte välispinnal ja ka mujal
* astma
* üleminekuea probleemid, eriti higistamine kella 2.00 ajal öösel
* eesnäärmevaevused
* maksa, sapi ja neerukivid
* unetus
* väikelaste koolikud, rahutu magamine
* väikelaste kordumakippuv kõrvapõletik
* põskkoopapõletikud
Antud infomaterjal on esitatud informatiivsel/harival eesmärgil!
I PUHASTUSKUURIDE VALIK:
http://tervistagasi.eu/parasiitide-puhastuskuuride-valik/
II Venemaa uue põlvkonna parasiidipuhastus preparaat RIOL:
http://tervistagasi.eu/uue-polvkonna-parasiidipreparaat-riol/
NB!
Organismi parasiitidest puhastamisel on väga oluline kompleksne lähenemine ning preparaatide manustamise ajaline kestus.
Peale parasiidikuuri, selleks et organismist kaoksid spetsiifilised parasiitidevastased antikehad, läheb aega 6 – 12 kuud. Meditsiiniliste ravimpreparaatide kasutamine on ajaliselt piiratud nende kõrge toksilisuse tõttu. Parasiitide elimineerimine, kudede ja organite (veri, veresooned, süda) funktsionaalsuse taastumine nõuab pikaajalist loodus-preparaatide manustamist ja preparaadid peavad lisaks efektiivsusele olema ka ohutud.
Soovitan vaadata informatsiooni parasiitidest ka järgmistelt lehekülgedelt:
ROPE WORMS (mida meie meditsiin ehk tavameditsiin nimetab neid soole sisemiseks kihiks või toidujäänusteks.):
https://www.youtube.com/watch?
www://drclark.net
http.//www.healingdaily.com
http.//appliedozone.com
http.//www.humaworm.com
http.www.bookrags.com
http://parasitecleanse.com/gallery.htm
Samuti võiks lugeda infot bioresonanc therapy (bioresonants) kohta. Paraku pole kuigipalju infot eesti keeles.
http://herba.folklore.ee/?menu=haiguse&hid=62
http://endla.joosu.ee/index.php?id=5
http://www.inimene.ee/index.php?disease=a&sisu=disease&did=788
http://www.koer.ee/Solkmed.html
Esimene artikkel seostub rahvameditsiiniga ja viimane kasside ja koertega. Teine ja kolmas lehekülg inimesega. Kõik on seotud koduga ja toiduga ja elukeskkonnaga. Igal juhul tasub lugeda.
http://www.zbi.ee/alo/loengud/pdf/para.pdf
http://mapyourinfo.com/wiki/et.wikipedia.org/helmindid/
http://naistekas.delfi.ee/foorum/read.php?24,9898232
http://biomedicum.ut.ee/~dyyna/Hulk_lisa.pdf
———————————————————
VEEL KORD:
Parasiitlik saaste (viirused, kahjulikuks muutunud bakterid, mikroorganismid, pärmid, seened, lambliad, trihhomoonased, stafülokokid, askariidid ja mud ussnugilised) kehas – vihjed:
Õietolmu ja heinaallergia
Meeallergia
Tolmuallergia
Nahaprobleemid – lööbed, punetused, kihelused, nõgestõbi, frunkulid, vistrikud, dermatiitne ekseem, sügelised
Sagedane külmetushaigus
Temperatuuri tõus
Nohu
Kurguvalu
Lihasvalu
Liigesvalu
Peavalu
Südameatakid
Astma
Vererõhukõikumised
Unisus
Ilma põhjuseta väsimus
Iiveldus
Kõrvetised
Norskamine
Hammaste kiristamine
Ila teke padjal magamise ajal
Närvilisus
Depressioon
Keelekatt valge
Kõhukinnisus
Ebaregulaalne kõhu läbikäimine
Pärakukihelus
Apaatia
Rahutus
Halb mälu
Tähelepanuvõime langus
Düsbakterioos
Jämesoole probleemid
Hemorroidid
Kaaluprobleemid
Günekoloogilised probleemid (kandidoos, eritised)
Varajane kiilaspäisus
Halb hingeõhk
Ühetaolise toidu eelistus
Vale hambumus