AEON biofototeraapia plaaster

Mis on superoksiidi dismutaas?

Superoksiidi dismutaas on antioksüdantne ensüüm, mida leidub kõigis keha elusrakkudes. Milleks kasutatakse superoksiidi dismutaasi?

Ensüüm kiirendab kehas keemilisi reaktsioone ja mängib kriitilist rolli oksüdatiivse stressi vähendamisel, mis on seotud paljude eluohtlike haiguste tekkega.

Superoksiidi dismutaasi vorme võib liigitada nelja rühma, sealhulgas vask-tsink-SOD, raua SOD, mangaani superoksiidi dismutaas ja nikli SOD.

Need antioksüdantse ensüümi vormid jaotuvad kogu kehas erinevates subtsellulaarsetes kambrites. Superoksiidi dismutaasi funktsioon sõltub vormist ja selle võimest kehas korralikult imenduda. Seda, mida tuntakse SOD1 ja SOD2 nime all, leidub inimestel ja teistel imetajatel, samas kui SOD-i võib leida ka taimedest. Ensüümid katalüüsivad superoksiidi muundumist, mis on aeroobse hingamise käigus tekkiv reaktiivne hapnikuliik, keemiline reaktsioon, mis edastab energiat meie rakkudele.

Kasu 1. Vähendab oksüdatiivset stressi. Kui antioksüdantide tase kehas on madalam kui vabadel radikaalidel, seisame silmitsi suurte tervisemuredega. See võib juhtuda halva toitumise, liiga paljude toksiinide allaneelamise ja vananemise tagajärjel.

Me vajame tegelikult vabu radikaale õigeks immuunfunktsiooniks. Neid toodetakse looduslikult rakureaktsioonide kõrvalproduktidena, hingates hapnikku ja metaboliseerides toitu ning mida maks toodab võõrutuseks ja kahjustatud rakkude, bakterite ja viiruste hävitamiseks. Vabade radikaalide probleem on see, et nad soovivad pidevalt rakkudega “reageerida”, et varastada üks nende elektronidest. See paneb rakud, mis enne hästi toimisid, vajama puuduvat elektroni, mis tekitab kehas ahelreaktsiooni ja veelgi rohkem vabu radikaale. Lõpuks võib elektronnäljaste vabade radikaalide rohkus hävitada terved rakud ja koed, kahjustades ja vananedes keha aja jooksul. Seda nimetatakse sageli “oksüdatiivseks stressiks” ja see tekib siis, kui antioksüdantide ja vabade radikaalide tasakaal kehas on häiritud.

Kui antioksüdantide tase muutub liiga madalaks, suureneb vabade radikaalide tase ja põhjustab kahju. Uuringud näitavad, et superoksiiddismutaasidel on oluline roll antioksüdantide kaitses oksüdatiivse stressi vastu kehas. Mida SOD kehas teeb?

International Journal of Health Sciences andmetel võib ensüümi kasutada ravimina erinevate oksüdatiivsest stressist tulenevate haiguste ravis. SOD on teadlaste sõnul tuntud kui antioksüdantidel põhinev mimeetikum, mis võib olla oksüdatiivse stressi suunatud ravimeetodite tulevik kemopreventsioonis.

2. Vähendab põletikku. Superoksiidi dismutaasi ensüüm toimib põletikuvastase ainena. Superoksiidi dismutaasi uuringud näitavad julgustavaid tulemusi selle kasutamisel inimese raviainena ägedate ja krooniliste põletikuliste seisundite, sealhulgas põletus- ja haavavigastuste korral. Kui kroonilise põletikuga patsientidel mõõdeti SOD taset, oli nende ensüümide aktiivsus tervete inimestega võrreldes oluliselt madalam.

Teadlased soovitavad uusi terapeutilisi võimalusi, mis on suunatud superoksiidi dismutaasi antioksüdantide radadele, nii et põletikuvastaseid reaktsioone saab piirata. (Näiteks LifeWave fototeraapia plaaster AEON ja Gluthatione) (Lähemalt AEON plaastrist: https://tervistagasi.eu/lifewave-fototeraapia-plaastrid/ )

3. Leevendab artriidi sümptomeid. Ühendkuningriigis läbi viidud loomkatses leiti, et SOD taseme langus on seotud osteoartriidi varaseimate staadiumitega. Ensüüm on näidanud, et see on osteoartriidi kõhre korral alla reguleeritud nii inimese kui ka hiire mudelites. Teadlaste sõnul võib see olla tingitud kõrgenenud oksüdatiivsest stressist koos vähenenud SOD tasemega. Teised uuringud on näidanud, et SOD ja E-vitamiini antioksüdantidel on põletikuvastane roll eksperimentaalselt indutseeritud artriidis.

4. Aitab võidelda vähiga. Hiljutised uuringud näitavad, et madala rakuvälise superoksiidi dismutaasi ekspressiooni seos vähihaigete elulemuse vähenemisega on märkimisväärne. See viitab sellele, et madal SOD tase soodustab sisekeskkonda, mis soodustab vähi progresseerumist. Ajakirjas Free Radical Biology & Medicine avaldatud uuring näitab , et kõrge SOD tase pärsib kasvaja kasvu ja metastaase, mis näitab selle rolli kasvaja supressorina. Ajakirjas Antioxidants & Redox Signaling avaldatud uuring viitab sellele, et toidulisandil põhinev superoksiidi dismutaas vähi ennetamiseks annab veel ühe võimaluse antioksüdantidel põhinevaks vähi ennetamiseks. Teadlaste sõnul on “uued mehhanistlikud uuringud näidanud, et SOD pärsib mitte ainult onkogeenset aktiivsust, vaid ka järgnevaid metaboolseid nihkeid varajase kasvajageneesi ajal.”

5. Parandab naha tervist. Superoksiidi dismutaasi kreeme ja muid isikliku hügieeni tooteid kasutatakse naha vabade radikaalide kahjustuste vähendamiseks ja vananemisilmingute vähendamiseks. SOD antioksüdantne toime parandab teie naha tervist ja välimust ning seda kasutatakse sageli kortsude, peente joonte ja vanuselaikude vältimiseks. Samuti on teada, et nahahoolduseks mõeldud superoksiiddismutaas aitab haavade paranemisel, pehmendab armkudet ja kaitseb nahka UV-kiirte eest.

Toidud, kus leidub superoksiidi dismutaasi?

SOD on saadaval paljudes värsketes toiduallikates. Parimad superoksiidi dismutaasi toidud hõlmavad järgmist: 1. kapsas 2. Rooskapsas 3. nisu idud

4. odra idud 5. spargelkapsas 6. Herned 7. tomat 8. sinepi lehed 9. spinat 10. mesimelon 11. Cantaloupe melon 12. Kikerhernes 13. kõrvitsaseemned 14. Indiapähklid 15. Sarapuupähklid

—————————————————————————————————————–

AEON valgusteraapia plaaster ei anna ise mitte midagi läbi naha!

Valgustehnoloogiast lähemalt: https://tervistagasi.eu/lifewave-fototeraapia-plaastrid/

 Aeon plaastrid – PÕLETIKU teema!!!

Laiaulatuslik põletikuvastane toode. Vähendab stressi, lõõgastava toimega. Vajalik kõigile, sest põletik on oksüdatiivne stress, mis kurnab neerupealiseid. SOS-plaaster: valu, trauma, põrutus. Kurguvalu puhul kasuta 2 plaastrit, 1 kummalegi poolele. Tõstab maksapeptiidi taset, mis on seotud pikaealisusega. Sobiv Parkinsoni ja artriidi sümptomite leevendamiseks. 

Soovitav kasutada ka koos – meie keha enda tüvirakke aktiveeriva plaastriga X39+Aeon, sest aktiveeritud tüvirakud liiguvad alati põletikukoldesse tervendama, kuid hukkuvad. Kui Aeon toeks, on tüvirakud elujõulisemad ja saavad tervendatud.


KOHT kandmiseks 12 h ööpäevas: 7.kaelalülile(GV14) või 2 sõrme jagu nabast allapoole (CV6)
või KD3, LV3; LU9, samuti lokaalselt valu piirkonnas.       

AEG: päeval ja öösel

AEON tellimine Iirimaalt DHL postiga: https://lifewave.com/tervistagasi/store/products/df27f362-cecd-455c-97d8-ad82b38c160c

Pakendis 30 plaastrit