TERETULEMAST VETIKATE MAAILMA!

Vitamiinid, mis asetsevad taimedes oma loomulikus olekus ei ole kunagi toksilised!

Aquasource’i merevetikate mõjujõud

Järgnevalt leiad ülevaate Inglise firma AQUASOURCE kolme unikaalse vetika-preparaadi ja Koralliklubi vetikatoodete osas.

1. „GREEN ENERGY“

 2. „SEA POWER ALGAE“

3. „ALGAE“

 

SISSEJUHATUS:

Maailm, milles me elame, on täis toksiine ja iga päev ründavad meid kahjulikud kemikaalid, mis on pärit toidust, mida me sööme, ümbritsevast keskkonnast (heitgaasid, sigaretisuits, toksilised metallid) ning isegi meie enda ainevahetuse kõrvalproduktidest ja ravimitest, mida tarbitakse.

Välja on arvestatud, et igal aastal puutub Lääne ühiskonnas elav täiskasvanu kokku üle 6 kilo toidus leiduvate lisaainetega –värvi, -maitse –ja säilitusainetega, vaha ja põllumajanduskemikaalidega, nagu väetised, kasvusoodustajad, pestitsiidide ja herbitsiidide jäägid. Need kõik avaldavad inimesele toksilist mõju ning on potentsiaalsed vähitekitajad. Inimkehas leiduvad mikroorganismid, mis pesitsevad soolestikus, võivad toota samuti toksiine ja allergeene.

Puhastumine on vajalik siis, kui on soov kaalust alla võtta, kui on loidumus, energiapuudus, korduvad viirushaigused, keel katuga ja hingeõhk halb, vähene keskendumisvõime, kalduvus allergiale, peavaludele, elutu nahk, suurenenud rögaeritus, kuumad hood, südame kloppimine, kiire pulss, peapööritused, lihaskrambid. Puhastumine on kaheosaline protsess: 1) jääkainetest vabanemine 2) edaspidine õige toidusedeli kasutamine

PUHASTUMINEon pikaajaline programm, mille käigus vabastate organismi suhteliselt lihtsate muutuste abil oma dieedis. Heaks abinõuks on mahlapaastud (eriti õuna, arbuusi ja sidrunimahlaga), süüa naturaalseid ja ökoloogiliselt puhtaid puu –ja juurvilju ning täisteravilja.

Vitamiinide, mineraalide ja taimsete toidulisandite tarvitamine aitab samuti mürke välja viia. See puhastab keha ja parandab samas üldist toitumust, korvab puudujäägid toidus ning toetab keha loomulikke puhastusprotsesse ja parandab immuunsust.

Ideaalvariandis on puhastumine pidev eluviis, eesmärgiga viia toksiinid miinimumini.”

(Tsiteeritud raamatust “Täielik puhastumine”, dr Sarah Brewer)

NB! Kui Sa EI söö IGA PÄEV 4-5 erinevat puuvilja (marju) ja 5-7 portsionit (portsion umbes 80-100 gr) erinevat juur-ja köögivilja, siis loe palun kindlasti järgnevat infot!

 

„GREEN ENERGY“

Inglise firma AquaSource tervisetoode Green Energy™´s sisalduvad kolm komponenti toetavad tõhusalt organismi loomulikku kaitsevõimet. Toodet välja töötades pöörati ühtviisi tähelepanu nii koostisainete optimaalsele suhtele kui ka nende toiteväärtusele. Seetõttu ongi Green Energy™ ainulaadne toidulisand, mis oma unikaalse koostise tõttu on väärtuslikum kui tootes olevad ained eraldi võetuna.

Green Energy™ sisaldab Klamathi järve vetikat, mida saadakse USA-st Lõuna-Oregonist Cascade mägedes asetsevast Upper-Klamathi järvest. See sini-rohevetikas on üks maailma puhtamaid ja mineraaliderikkamaid vetikaliike. Samuti leidub tootes harilikku lutserni ehk alfa-alfat. Selle taime juured võivad ulatuda enam kui 20 meetri sügavusele ning see sisaldab ohtralt mineraalaineid, aminohappeid ja mikroelemente.

Kolmas komponent on Spirulina, mis on Havailt pärinev sini-rohevetikas. Spirulina on suurepärane vitamiinide, proteiinide, mineraalainete ja gammalinoleenhappe allikas. Need toitained on vältimatult vajalikud meie keha igapäevase tegevuse jaoks. Green Energy™ rahuldab täielikult organismi vajaduse kõikide nimetatud ainete järele. Tootes sisalduvad ained pärinevad ainult looduslikult esinevaist ja ökoloogiliselt puhastest piirkondadest. AquaSource paneb suurt rõhku põhjalikele uurimistöödele, mille tulemused kinnitavad, et Green Energy™ varustab meid vajaliku energiaga ning aitab kehal toime tulla igapäevase stressiga.

AquaSource Green Energy™ on looduslik vastus meie organismi vajadustele.

 • Sisaldab olulisi vitamiine
 • Varustab organismi kõikide tähtsate mineraalainetega
 • Sisaldab ohtralt aminohappeid
 • Rikkalik B12 vitamiini allikas
 • Sisaldab gammalinoleenhapet

Manusta iga päev 1-3 Green Energy™ kapslit.

FÜSIOLOOGILINE TOIME

1. Tagab rakkude ainevahetuseks vajalikud toitained

 • lisandub hapniku saamine kudedes, mis soodustab punavereliblede toodangut
 • lisab energiat – ATP tootmine. Suurendab füüsilist ja vaimset jõudlust, mis tagab hea meeleolu.

2. Keha puhastumine

 • ainevahetusprotsessid kiirenevad
 • jääkainete väljutamine intensiivistub, stimuleerib maksa, neerude ja soolestiku tööd.

NB! Tuleb järgida meditsiini poolt antavat nõuet Klamath vetika kasutamisel rasedatele ja kilpnäärme haigust põdevatele inimestele. Toode sisaldab joodi ja seetõttu peab raviarstiga konsulteerima juurde tarbitava joodi koguse sobivuse osas. GREEN ENERGY päevase tarbimise norm on 1-3 kapslit. Kogus on igaühele individuaalne. Kapslit saab avada ja võtta ka veerand või pool kapsli sisust. Päevas tarbida vähemalt 2 l vett (teed, mahla jms). ColActive ternespiim ja Green Energy toode täiendavad teineteise toimet ja seega sobib neid koos tarbida, tagades ainete täieliku imendumise.

SPIRULINAST:  Meid ümbritseva looduse mitmekesisus on tõeliselt unikaalne looming! Kõige elusa esiemaks võib pidada kõige vanemat taime Maal (3,5 miljardit aastat) -sinakas-roheline vetikas spirulina (Spirulina Platensis), mis sisaldab väga suures koguses inimese organismile vajalikke aineid, millest mõned on äärmiselt haruldased ning taimses toidus ei esine. Pole juhus, et sajandeid spirulinat toiduks kasutanud Lõuna-Ameerika asteegid ja Aafrikas Tsaadi järve ümbruses elavad aborigeenid ei põdenud kaasaja inimesele iseloomulikke haiguseid, nägid alati terved välja ja paistsid silma oma pikaealisusega.

Spirulina on väga valgurikas. 100 g spirulinapulbris on 60-70 g valku, mis on kolm korda rohkem kui samas koguses sealihas, kaks korda rohkem kui loomalihas ja kalas ning 50% rohkem kui sojaubades. Spirulin valgud on väga kergesti omastatavad, omastatavuse koefitsent ulatub 65-80%. Peale selle sisaldab spirulina 18 liiki inimesele vajalikke aminohappeid, neist 8 liiki ei ole inimorganismis sünteesitavad. Spirulina sisaldab paljusid vajalikke mikro-ja makroelemente, s.h. rauda, kaltsiumi, magneesiumi, mangaani, tsinki, fosforit, seleeni, naatriumi, vaske, suurel hulgal vitamiine, s.h. beta-karotiini, nukleiinhapet, g-linoolhapet, kolinesteraasi, klorofülli, fermente ja paljusi teisi aktiivseid aineid. Toitainete sisalduse poolest võrdub 1 g spirulinat 1 kg köögiviljadega, muuhulgas on kõik osad optimaalselt tasakaalustatud, arvestades inimese organismi vajadusi.

Inimorganism omastab spirulinat suurepäraselt, ta normaliseerib soolte mikroflorat, puhastab organismi intensiivselt, mille tulemusel liigestes, lihastes ja lümfides väheneb ainevahetuse jääkproduktide kogus, mis ei mürgita mitte üksnes teatud organeid, vaid ka aju. Spirulina toime avaldub lihaste tugevnemises, nägemise paranemises, juuste tervise paranemises, naha elastsuses, vere kolesteroolitaseme normaliseerumises, maksafunktsioonide paranemises, närvisüsteemi tugevnemises jne. Spirulinat kasutatakse juba üle 60 riigis. WHO (Maailma Tervishoiu Organisatsioon) prognoosib selle ravi-profülaktilise komponendi laialdast kasutamist uuel XXI sajandil.

Harilik LUTSERN ehk AlfAlfa (alguste alguse taim!)

Tunnustatud bioloog ja kirjanik Frank Bouer on nimetanud lutserni ka “imerohuks”, sest ta avastas, et selle suurepärase köögivilja rohelised lehed sisaldavad kaheksat asendamatut ensüümi*. Lisaks leidub selles K-vitamiini (soodustab vere hüübimist), on ideaalne B6 ja E-vitamiini allikas, rikas kaltsiumi, magneesiumi, kaaliumi ja beetakarotiini poolest ja sisaldab küllaldaselt D-vitamiini, lupja ja fosforit, et luud ja hambad oleksid tugevad. Sisaldab ka U-vitamiini, mida leidub veel toores kapsas ja kapsamahlas (hea seedehaavandite, maohaiguste, puhituste ja haavandite raviks). Lutsern on samuti hea kõhulahtisti ja ühtlasi ka looduslik diureetikum. Pärmseen ei talu lutserni mõju! Lutsern moodustab 1/3 “Green Energy” kapsli sisust, ülejäänud 2/3 jaotub Spirulina ja Klamath vetika kasuks.

*Ensüümid – on vajalikud toidu seedimiseks, väärtuslike vitamiinide, mineraalide ja aminohapete, mis aitavad meil püsida elus ja tervena, vallandamiseks. Ensüümid on nagu katalüsaatorid, mis tähendab seda, et nad suudavad organismis toimuvatest protsessidest aktiivselt osa võtta, ilma et nad muutuksid või häviksid. Iga ensüüm reageerib mingile kindlale toidule: üks ei saa asendada teist. Kasvõi ühe ensüümi puudumine või veel hullem – tema täielik puudumine tähendab kindlat haigestumist.

/Allikas “XXI sajandi vitamiinipiibel”, dr Earl Mindell./Klamath järve vetikas sisaldab aga 2,6 korda rohkem klorofülli, u. 40% rohkem kaltsiumi ja 100% rohkem kroomi, kui Spirulina. Klamath järve vetikas on suurepärane ajutoit!

GreenEnergy” toote Spirulina ja Klamath vetikad sisaldavad kõiki vajalikke aminohappeid, mis on meie organismis valkude ehitusmaterjalideks ja mis omakorda toimivad organismi eri piirkondades! Lugegem nende oluliste aminohapete kohta “Vitamiinide piiblist” järgnevat:

Valgu sünteesiks peab valitsema tasakaal “asendamatute” ja “asendatavate” aminohapete vahel ja nad peavad olema õiges vahekorras. See on looduses nii paika pandud! Huvitav on teada, et asendamatu aminohape on trüptofaan. Ja just seda kasutab aju – koos vitamiini B6, niatsiini (niatsiinamiidi) ja magneesiumiga – et toota SEROTONIINI! See on aga neurotransmitter, mis kannab üle närvirakkude signaale aju ja une tekkimise biokeemiliste mehhanismide vahel! Inimkeha on võimas keemiavabrik! Juba ainuüksi see üks asendamatu aminohape teeb meie heaks seda, et:

–          kutsub esile loomulikku und

–          vähendab valutundlikust

–          toimib LOODUSLIKU antidepressandina! (milleks neelata keemilisi antidepressante!?)

–          leevendab migreeni

–          vähendab ärevust ning pinget

B6 vitamiin, niatsiin ja magneesium on vetika-kapslis olemas! Lisaks muud vitamiinid, mineraalid, ensüümid jms.

1 kapsel GreenEnergy toodet kaalub 2,5 grammi! Uutel tarbijatel soovitatakse organismi harjutada selle ülitoitva kontsentreeritud ainete pagasiga alustades 1 g päevas (seega ava kapsel ja sisu umbes pooleks!). Harjutada 3-4 päeva. Kuula oma keha häält! Ja kuuletu – s.t suurenda või vähenda kogust! Juua rikkalikult vett (muud vedelikku, mis ei sisalda kofeiini). Kasutage fantaasiat! Lisage pulbrit oma lemmiktoitudesse, raputage salatitesse, köögiviljatoitudesse, suppidesse, erinevatesse mahladesse jne. Hästi sobivad õunamahl, ananassimahl, porgandimahl. Sobib isegi koos popcorniga! Ära võta ainult õhtul, sest enne und pole vaja lisada energiat!!!

Sini-rohe vetikas (Spirulina, Klamath jms) on tohutult tõhus! See puhastab ja toidab, tasakaalustab ja annab energiat, tugevdab ja kaitseb, uuendab ja noorendab inimorganismi! Teadlased pole leidnud mingit toksilisust ega muud vastunäidustust! Seda tasub tarbida pidevalt!

Spirulina-vetika potentsiaali hakkasid maailmale tutvustama Dr. Christopher Hills ja mikrobioloog Dr. Hiroshi Nakamura 1967 aastal. Nende varased uurimistööd ja eksperimentaalsed katsed ja projetid on kestnud ja jätkunud tänase päevani. Spirulina on heaks kiidetud WHO poolt ja selles nähakse isegi abinõud maailma alatoitluse probleemi lahendamisel.

 ———————————————————————————————————————–

“SEA POWER Algae”

Antud toode sisaldab tervisele ja üldisele füüsilisele heaolule olulisi toitaineid. See on segu kolmest erinevast merevetikast; pruunvetikast, punavetikast ja rohevetikast koos AquaSource Algae´ga (sinivetikas). Nende ühendamisel on toitainete tasakaalustatus suurem kui igaühes individuaalselt ning iga gramm sisaldab laias valikus toitaineid. Tootes on kuivatatud, orgaaniliselt looduslikud taimed, mitte ekstratid, milles puudub looduses leiduv tasakaal.

Pruunvetikas- Ascophyllum nodosum

AquaSource kasutab vaid parimat orgaanilist, metsikut Ascophyllum merevetikat, mis pärineb Norrast. Korjatakse üksnes värskeid, elavaid metsikuid taimeid, mis puhastatakse, õhu käes kuivatatakse ja koheselt jahvatatakse. Mitte midagi ei ekstraheerita ega lisata.

AquaSource Sea Power Algae toode, sisaldab igas grammis 200 korda rohkem rauda kui seda leidub peedilehtedes, mis on muidu kõige rauarikkam mullaskasvatatud juurvili. Samuti sisaldab see 100 korda enam joodi kui seda on üheski teises mullaskasvatatud juurviljas ja umbes 14 korda rohkem kaltsimumit kui seda leidub lehmapiimas.

 Rohevetikas- Dunaliella Salina Algae

Dunaliella Salina vetikat teatakse kõige enam beetakarotiini-rikkaima loodusliku allikana (A-vitamiini eelühend), mis on mõjuvõimas antioksüdant.  See on sügavpunane pigment, mis kaitseb vetikat ülemäärase valguse eest.  Selles on enam kui 200 korda rohkem beetakarotiini kui seda leidub porgandites. Pange tähele, et looduslikest allikatest pärinev (nagu seda on vetikad) beetakarotiin on suurem sünteetiliselt tekkinud beetakarotiinist selle antioksüdantliku tegevuse käigus. Muud karotenoidid on alfakarotiin, luteiin, zeaksantiin ja krüptoksantiin.

Looduslikult kuivatatud orgaaniline Dunaliella Salina vetikas, mida kasutatakse Sea Power Algae tootes (mitte selle ekstrakt, mis leidub paljudes teistes toidulisandites), on rikkam klorofülli, polüsahhariidide, mineraalide, vitamiinide ja tähtsate rasvhapete (nagu seda on omega 3 ja omega 6, mis on kasulikud õlid ning toiduahelas liikunud edasi kalasse) poolest.

Punavetikas -Lithothamnion. Sp

Antud orgaanilist merevetikat korjatakse mineraalirikka ning saastevaba Atlandi põhjast. See orgaaniline merevetikas on kaltsiumirikas ja sisaldab laialdaselt muid mineraale ning kasvuelemente. Korallist vetikat, mille hulka antud punavetikas kuulub, peetakse üheks kõige jõulisemaks meresügavustes elutsevaks meretaimeks.

Mineraalid on olulised hea tervise saavutamiseks ja on eluliselt tähtsad paljude kudede, luude ja organite efektiivseks funktsioneerimiseks.

Sinivetikas – AquaSource Algae

Aphanizomenon-flos-aquae (ladinakeelne nimetus)

AquaSource Algae on rikas laias valikus toitainete poolest, s.h. proteiin (sisaldab aminohappeid kergestiomistaval kujul), mineraalid, vitamiinid (rauarikkad, C-vitamiin, B12- vitamiin ja B5-vitamiin), antioksüdandid (k.a. karotenoidid), klorofüll, fükotsüaniin (haruldane sinine pigment), olulised rasvhapped ja muud kemikaalid, mis on tähtsad tervislikuks ajutegevuseks.

Me oleme see, mida me sööme, seega miks rahulduda tavapärasega? Miks mitte kasutada AquaSource Sea Power Algae toodet oma tervisliku ja tasakaalustatud toitumise osana!

AquaSource Sea Power Algae on saadaval taimsetes kapslites, mis on sobilikud taimetoitlastele ja veegantitele.

Efektiivsuse suurendamiseks kasutage antud toodet koos Green Energy ja AquaSource Algae tootega.

 Veel kord kokku võttes toodet SEA POWER:

Misiganes Teil muret valmistab (kas siis vähene kaltsiumikogus luudes või puudulik rauakogus veres), siis kõike seda aitab kompenseerida Sea Power toote harukordselt laialdane mineraalide valik.

Punavetikas on kõrge kaltsiumi- ja magneesiumisisaldus ning selles on enam kui 74 muud mineraali. Pruunvetika mineraalide hulgas on esindatud korralik kogus joodi, ja  loomulikult on Sea Power tootes AquaSource Algae tooteomadusi, milles sisaldub rauda, vitamiine (s.h. B- vitamiini, eriti  vitamiin B12) ja C-vitamiini kujul, mida organismil on lihtne omastada.

Lisaks leidub erinevates vetikates rasvhappeid, valku, aminohappeid ja puhastavat klorofülli.  Sea Power tootes on ka rohkelt immuunsussüsteemi  toetavaid antioksüdante. AquaSource Algae tootes on antioksüdantlikku fükotsüaniini (haruldast sinist pigmenti), kuid rohevetikas, Dunaliella salinas, leidub märkimisväärselt suures koguses antioksüdantlikku, looduslikku beetakaroteeni (Märkus: tegu on loodusliku, mitte sünteetilise  beetakaroteeniga, mis tähendab seda, et see sisaldab  9-cis beetakaroteeni isomeere, mitte vaid transisomeere, mida leidub sünteetilises beetakaroteenis). See sisaldab ka teisi looduslikke karotenoide: alfakaroteeni, luteiini, zeaxanthini ja krüptoksantiini. Karotenoidid on pigmendid, mis  vastutavad punaste, oranžide, kollaste ja roheliste värvuste eest puu-ja juurviljades ning rohkelt on uuritud pigmente ,nagu zeaxanthini ja luteiini, kui olulisi toitained silmade tarvis. Karotenoidide nn foto-kaitse omadusi on uuritud juba mitmeid aastaid ning Dunaliella Salina fännid on kirjeldanud seda kui “sisemist päikesekaitset”.

Asjakohane on veel mainida ka  AquaSource Algae tootes leiduvat tuju tõstvat fenüületülamiini, nn armastuse kemikaali, mida leidub ka šokolaadis-  see on oluline aine, kui plaanitakse pikki perioode vaid koos oma perekonnaga veeta. 

 ————————————————————————————————————————

 

“Aquasource ALGAE”

looduslikud koostisained täiuslikus tasakaalus

Maa… õhk… tuli… vesi

Meie planeet on välja kujunenud miljardite aastate jooksul, maa looduslikud elemendid

tasakaalustades teineteist arendasid välja tänapäevase tasakaalu. Elu hakkas arenema. Vetikas oli üks esimestest sellelaadsetest algelistest elusvormidest, sisaldades toitaineid, mida saab energiaks muuta ilma, et ükski piisk kaduma läheks. Vetikas varustab 90% maa õhuvarusid ja 80% toitainete tagavarasid.

Teadlased on olnud teadlikud vetika suurepärastest omadustest ja toiteväärtusest juba aastaid.

Uuritud on põhjalikult mitmeid vetikavorme igas maailma nurgas.

Üks toitainete rikkamaid on ka sini-rohe vetikas, mida tuntakse Aphanizomenon Flos Aqua või AFA nime all.

Kõige paremad sini-rohevetikad tulevad Upper Klamathi järvest Kaskaadide mäestikust, Lõuna-Oregonist USAst. Järve veeallikateks on vähemalt 17 puhast mäestikuhoovust ja geotermilised allikad. See iidne järv võib hoobelda oma suurte mineraalide kogustega ja selles järves on maailma kõige leelisem vesi. Siit pärineb ka AqauSource toodetes olev vetikas, kohas kus kasvab kõige täiuslikum ja tasakaalustatum toit maailmas. Vetikal on mitmesuguseid kasulikke omadusi – kuid mitte miski pole võrdne vetika toiteväärtusele. Kui hakata välja arvestama, mida siis vetikas esinevad järgmised toitained:

• Vitamiinid – esindatud on kõik peamised vitamiinid

• Mineraalid – sisaldab suurel hulgal mineraale, muutudes orgaaniliseks

• Antioksüdante – sisaldab suurel hulgal karotenoide

• Proteiine – sisaldab kõrgekvaliteetseid taimseid proteiine

• Rasvahappeid

• Neuropeptiide

AquaSource vetikas on värske ega pole kunagi olnud külmutatud!

Enamus tootjatest külmutavad tooraine ja hiljem töötlevad seda kõrgel kuumusel. See võib nii mitmelgi määral muuta toiteväärtust. Mõtle ükskõik millisele muule toidule. Kui sa külmutad seda ja pärast töötled kõrgel kuumusel, siis enamus toiteväärtusest on kadunud.

AquaSource kasutab bioaktiivset dehüdreerimist™, mis on uus tehnoloogia kuivatamise vallas, mille käigus kuivatatakse värske vetikas ning selle protsessi käigus ei vähene tegelike toitainete väärtus, samaks jäävad ka värv, aroom ja maitse.

Tavakohased kuivatamistehnikad, peamine põhjus toitainete kadumiseks on töötlemine kõrgel kuumusel.

Bioaktiivse dehüdreerimismeetodi kasutuse käigus ei tõuse temperatuur kungi üle 40,5 kraadi ja see kuivatusprotsess kestab vähem kui 2 min.  Seega ajaliselt ületab inimese tavalist kehatemperatuuri (37 kraadi) vähem kui 2 minutit.

 ——————————————————————————————–

KOLME TOOTE KEEMILISED ANALÜÜSID:

Typical analysis of AquaSource GreenEnergy

Üldine koostis %

Niiskus 6.2%
Rasvad (lipiidid) 3.9%
Proteiin 58.3%
Tuhk (mineraalsed materjalid) 5.7%

Süsivesikuid kokku 18.6%
millest suhkruid<0.1%
Available carbohydrate 18.6%
Dietary fibre 6.9%

KCAL unit (100g) 365
KJ unit (100g) 1550

TOTAL pigments 3.8%

Asendamatud aminohapped grammides:

Isoleucine 28.7 mg
Leucine 51.7 mg
Lysine 34.8 mg
Methionine 6.5 mg
Phenylalanine 26.8 mg
Threonine 33.1 mg
Tryptophan 7.1 mg
Valine 32.8 mg

Muud aminohapped grammides:
Alanine 47.8 mg
Arginine 39.2 mg
Asparagine 46.3 mg
Aspartic Acid 7.1 mg
Cystine 1.7 mg
Glutamine 76.3 mg
Glutamic Acid 3.9 mg
Glycine 29.2 mg
Histidine 8.7 mg
Proline 29.6 mg
Serine 28.3 mg
Tyrosine 19.3 mg

Mineraalained grammides:

Boron 11.1 mg
Calcium 28 mg
Chlorine 638 mcg
Cobalt 1.1 mcg
Copper 4.8 mcg
Chromium 0.13 mcg
Flourine 45.2 mcg
Germanium 0.19 mcg
Iodine Complexes 0.33 mcg
Iron 34.2 mg

Manganese 23.2 mcg
Magnesium 1.8 mg
Molybdenum 5 mcg
Nickel 3.9 mcg
Phosphorus 6.4 mg Potassium 17.7 mg

Selenium 0.38 mcg
Silicon 1.19 mg
Sodium 1.8 mg
Tin< 0.1 mcg

Titanium 18.9 mcg
Vanadium 1 mcg
Zinc 23.8 mcg

Vitamiinid grammides:

Ascorbic Acid (C) 43.2 mg
Vitamin B12 7.2 mcg
Vitamin B1 2.8mcg
Folic Acid 0.42 mcg
Vitamin B5 6.1 mg
Beta Carotene 177 mg
Vitamin B6 13.6mcg
Vitamin B2 73.6mcg
Vitamin E <0.1iu
Niacin <0.1 mcg
Riboflavin (B2) 57.3 mcg
Thiamin (B1) 4.8 mcg

Rasvahapped %:
Linoleic 12.39%
Linolenic 21.55%
Oleic 5.11%
Palmitic 43.41%
Palmitoleic 9.93%
Palmitolinoleic (16:2)
Trace Trace Stearic none(<0.01)
Cholesterol none (<0.1)
(Analysis completed by Microsearch Laboratories Ltd. Inglismaa)

 

Aquasource ALGAE vetika analüüs

(värske, kuivatatud ja mittekülmutatud)

Klamathi järve vetikas – Aphanizomenon Flos-Aquae

Analüüsid teostanud Microsearch Laboratories Ltd

 

Üldine koostis %

Niiskus 4.6 %

Rasvad (lipiidid) 4.5 %

Proteiin 60.03%

Tuhk (Mineraalsed materjalid) 5.7 %

Süsivesikuid kokku 25.17%

Millest suhkruid <0.1%

Omastatavaid süsivesikuid 18.4%

Kuidained/fiiber 7.3%

KCAL tootes (100g) 375

KJ tootes (100g) 1590

 

Pigmente kokku

(värvained ja klorofüll) 5.1%

 

Asendamatud aminohapped grammides

Isoleutsiin 29.3mg

Leutsiin 52.8mg

Lüsiine 35.1mg

Metioniin 7.3mg

Fenüülalaniin 25.9mg

Treoniin 32.6mg

Trüptofaan 6.9mg

Valiin 33.7mg

 

Muud aminohapped grammides

Alaniin 47.1mg

Arginiin 38.3mg

Asparagiin 45.2mg

Aspargiinhape 7.3mg

Küsteiin 2.2mg

Glutamiin 77.1mg

Glutamiinhape Acid 3.8mg

Glüsiin 30.6mg

Histidiin 8.7mg

Proliin 30.2mg

Seriin 29.5mg

Türosiin 19.6mg

 

Mineraalained grammides

Boor 11.2 mg

Kaltsium 33.0 mg

Kloor 777 mcg

Koobalt 2.1mcg

Vask 6.9mcg

Kroom 0.17mcg

Kaltsiumfluoriid 41.2mcg

Germaanium 0.18mcg

Joodiühendid 0.98mcg

Raud 34.2 mg

Mangaan 26.1mcg

Magneesium 2.0 mg

Molübdeen 4.8mcg

Nikkel 3.2mcg

Fosfor (kokku) 5.8mg

Kaalium 16.2mg

Räni 0.15mg

Naatrium 2.4mg

Seleen 0.21mcg

Tina <0.1mcg

Titaan 16.3mcg

Vanaadium 1.3mcg

Tsink 22.6mcg

 

Vitamiinid grammides

Askorbiinhape (C) 89.7mg

Vitamiin B12 Total 8.4mcg

Vitamiin B1 3.7mcg

Foolhape (B10) 1.33mcg

Vitamiin B5 9.8mg

Beeta karotiin 298 mg

Vitamiin B6 19.3mcg

Vitamiin B2 91.2mcg

Niasiin 0.8mcg

Vitamiin E 2.8IU

 

Rasvahapped %

Linool 12.39 %

Linoleen 21.60 %

Oleiin 5.07 %

Palmitiin 43.36 %

Palmitoleen 9.80%

Steariin 2.93%

Palmitolinoleen puudub (<0.01)

Kokku lipiide (<0.1 )

Kolesterool puudub (<0.1 )

 

 ——————————————————————————————————————————-

FÜKOTEEN NANOKLASTRITEGA

30 kapslit (Royal Body Care/Coral Club/USA)

Phycotene with NanoClusters

Fükoteen nanoklastritega – see on Spirulina ja Dunaliella salina vetikatest eraldatud bioloogiliselt aktiivsete ainete kompleks. Sisaldab β-karotiini ning 16 karotinoidi ja mikroelementi, mis toimivad üheskoos ning täidavad organismis erinevaid toitumisega seotud funktsioone. Fükoteeni, nanoklastrite ja E-vitamiini kombinatsioon on võimas vabu radikaale neutraliseeriv antioksüdantne kompleks.

Karotinoidid – need on elavate kõrgemate taimede, seente ja bakterite  poolt sünteesitud kollast, oranži või punast värvi pigmendid. Karotinoidid on antioksüdandid, nanoklastrite juuresolek aga tugevdab nende taastusvõimet ja kasulikke omadusi. karotinoidid muutuvad organismis A-vitamiiniks.

Lükopeen – see on tugevate kaitseomadustega tähtsaim karotinoid. See komponent takistab aktiivselt südame-veresoonkonna haiguste, eesnäärme ja seedeelundkonna  vähi teket. Antioksüdandina kaitseb lükopeen vabade radikaalide kahjuliku toime eest.

Fükoteen nanoklastritega soodustab:

 • tervise üldseisundi paranemist;
 • toitainete efektiivsemat omastamist;
 • vananemisprotsesside aeglustumist;
 • vabade radikaalide kahjulikust toimest põhjustatud häirete kõrvaldamist, vältides paljude krooniliste haiguste teket;
 • soodustab nägemise taastumist;

Fükoteen on ka antibakteriaalse toimega.

Koostis – ühe annuse (1 kapslit) sisaldus: A-vitamiin (β-karotiin) 7240 RÜ, E-vitamiin (tokoferüülatsetaat) 43 RÜ, seleen 3 μg, nanoklastrid (kaaliumtsitraat, kaaliumkarbonaat, ränidioksiid, puhastatud ioniseeritud vesi, magneesiumsulfaat, saflooriõli ja/või päevalilleõli), fükoteenkompleks (karotinoidide ja tokoferoolide segu), astaksantiini, Spirulina, Dunaliella salina ekstraktid, seleenaminoaat, magneesiumstearaat.

Kasutamine: alustada 1 kapslist päevas söögi ajal, suurendades järk-järgult annust 4 kapslini päevas.

Vastunäidustusi ei ole ilmnenud.

 —————————————————————————————————————————–

FÜTO-ENERGIA KOKTEIL

200 g

Green Phyto-Power (Royal Body Care/Coral Club/USA)

 

Kokteil sisaldab looduslikke, vitamiini- ja mineraalirikkaid, kõrge toiteväärtusega komponente. See suurepärane täisväärtuslik toit varustab organismi kvaliteetsete valkudega, mis tugevdab tervise ja aitab kaasa aktiivsele tegevusele.

Kokteili koostisesse kuuluvad merevetikad, mis on üks väheseid orgaanilise joodi allikaid, on kasvajate vastase aktiivsusega, neis on optimaalne kombinatsioon vitamiine (B12, D3, E), mikro- ja makroelemente (K, Ca, Mg jt.), aminohappeid (nende seas asendamatuid), polüküllastamata rasvhappeid (oomega-3), mis mõjuvad aktiivselt rasvade ainevahetusele, võimaldades alandada ateroskleroosi peamiste põhjustajate, kolesterooli- ja triglütseriidide, taset.

Pruunvetikas – kasutatakse kerge lahtistina kroonilise atoonilise kõhukinnisuse korral. Lahtistavat toimet tugevdab tema paisumisvõime, mis ergutab peristaltikat. absorbeerib ja viib organismist välja radioaktiivseid elemente.

Klorella (Chlorella) – on valgu allikas ja sobib eriti hästi inimestele, kes ei tarvita liha. Klorofüll soodustab vere puhastamist, aga klorella tuumas sisalduvad RNA ja DNA kaitsevad organismi ultraviolettkiirguse kahjuliku toime eest.

Spirulina – sisaldab kasvajatevastast aktiivsust omavaid fükotsüaniini ja ksantofülli. Spirulina vähendab isu, on energeetiline stimulaator, rikastab organismi joodi ja teiste kasulike ainetega.

Petersell – on rikas eeterlike õlide, flavanoidide, terpeenide, klorofülli, β-karotiini, C-vitamiini, raua jm. poolest. Kasutatakse uriiniajatina, puhitusevastase ja vererõhku alandava vahendina, on mineraalainete ja klorofülli allikaks.

Kapsalehed – hoiavad ära rasvumist ja ateroskleroosi teket, parandades mao ja soolestiku tööd, soodustavad mao- ja kaksteistsõrmiskoole haavandite paranemist.

Linakasvud – on rikas asendamatute rasvhapete ja beeta-glükaanide allikas.

Kokteil on antioksüdantse ja tugeva taastava toimega.

Koostis: üks annus (2 g) sisaldab: A-vitamiini (β-karotiini) 2080 RÜ, C-vitamiini 1,2 mg, K-vitamiini 37 μg, tsinki 0,2 mg, mangaani 3,3 mg, looduslikke odra- ja nisuidusid, lina ja Quinoa idusid, ThermoSweet®-i, tumepunase söödava vetika pulbrit, pruunvetikat, peenestatud ananassi, rohelist teed, lahustuvaid riisikliisid, valget peakapsast, Spirulinat, spargelkapsast, peterselli, spinatit, peeti, porgandit, klorellat.

Kalorsus 5 kcal, rasvu 0 g, kolesterooli 0 mg, naatriumi 0 mg, süsivesikuid 0 g, valke 0,5 mg.

Väljalaske vorm: pulber (purgis 200 g.).

Ei sisalda: pärmi, suhkrut, konservante ega kunstlikke koostisaineid.

Kasutamine: 2 korda päevas lahustada  2 g pulbrit (1 teelusikatäis) pulbrit puuviljamahla, vee või aaloemahlaga joogiga. Mõned pulbri komponendid võivad põhja settida, seepärast enne tarvitamist loksutada.

Vastunäidustused: ei ole ilmnenud.

 ————————————————————————————————————————

PRUUNVETIKAS

100 tabletti (Royal Body Care/Coral Club/USA)

Kelp

See toidulisand sisaldab mere pruunvetikat koos lutserniga. Pruunvetika tervendavad omadused on seotud tema suure joodiühendite, erinevate vitamiinide, mikroelementide (ca 30), asendamatute aminohapete ja teiste bioloogiliselt aktiivsete ainete sisaldusega. Soovitatakse kasutada hüpotüreoosi (kilpnäärme vaegtalitluse), verevarustuse puudulikkuse, laste nõrgamõistuslikkuse sümptomite ja raskemetallide sooladega mürgistuste puhul.

Pruunvetikas sisalduvad aminohapped lüsiin (omab võimet lagundada kehale võõraid valke), metioniin (väävlisisaldusega aminohape), trüptofaan, arginiin, türosiin, seriin, treoniin, histidiin, fenüülalaniin, tsüstiin, leutsiin, isoleutsiin, valiin; A-, P- ja B-grupi vitamiinid; mikroelemendid kaltsium, jood, raud, vask, magneesium, mangaan, tsink, väävel, naatrium, kaalium jt.

Pruunvetikas aeglustab ateroskleroosi arengut ja vähendab kolesteriini sisaldust veres. Pruunvetikas sisalduvatel polüsahhariididel on omadus paisuda ja, suurenedes mahult, ärritavad nad soolestiku limaskestadel olevaid närvilõpmeid, mis stimuleerib omakorda peristaltikat ja aitab kaasa soolestiku puhastumisele.

Polüsahhariidid seovad ka toksiine ja viivad neid organismist välja, aga pruunvetika alginaadid (algiinhappe soolad, alga, st. vetikas) neutraliseerivad raskemetalle ja radionukleiide.

See preparaat on üks kõige rikkamaid mikroelementide, eriti joodi, allikaid. Pruunvetikates sisalduvate mikroelementide kogus ületab tunduvalt nende sisalduse maapealsetes taimetes.

Avaldab positiivselt toimet:

 • hüpotüreoosi erinevate vormide puhul;
 • normaalse hormonaalse tasakaalu taastamisel hüpofüüsi, kilpnäärme ja neerupealsete töös ja;
 • radioaktiivse joodi antagonistina ümbritseva keskkonna ja toidu radioaktiivsel saastumisel;
 • vereringe häirete puhul;
 • nõrgamõistuslikkuse sümptomite ilmnemisel lastel;
 • raskemetallide sooladega mürgistuste korral;
 • profülaktilise vahendina töötamisel kahjulikes tingimustes;
 • vananemisprotsesside aeglustamiseks.

Koostis: mere pruunvetikas – 125 mg, lutsern – 362 mg, kummiaraabik, kaltsiumfosfaat, tselluloos, taimeõli, magneesiumstearaat.

Kasutamine: võtta 2 tabletti korraga kaks korda päevas söögi ajal, juues peale klaasi vett.

Vastunäidustused: ei soovitata hüpertüreoosi (kilpnäärme liigtalitlus) puhul.

 ————————————————————————————————————–

SPIRULINA NANOKLASTRITEGA

120 kapslit (Royal Body Care/Coral Club/USA)

Spirulina with NanoClusters

Soodustab mälu paranemist ja närvisüsteemi tugevnemist, sisaldab Flanaganide nanoklastreid ning eluliselt tähtsaid vitamiine B1, B2, B12, A ja E.

Spirulina nanoklastritega – see on toode, mis ühendab Spirulina toiteväärtuse nanoklastrite unikaalsete omadustega. Nanoklastrid – need on peenimad ränidioksiidi osakesed, mis kannavad negatiivset laengut. Nanoklastrid soodustavad absorbtsiooni, assimilatsiooni ja toitainete organismi poolt omastamise paranemist.

Seda biolisandit soovitatakse üldise immuunsuse alanemise korral; inimestele, kellel on südame-veresoonkonna haiguste, seedeelundkonna häirete kalduvus; vanemas eas inimestele ja suitsetajatele.

Koostis – ühe annuse (4 kapslit) sisaldus: A-vitamiin (β-karotiin) 4640 RÜ, raud 0,36 mg, riboflaviin (B2-vitamiin) 0,16 mg, B1-vitamiin 0,12 mg, B6-vitamiin 0,05 mg, B12-vitamiin 4 μg, kroom 4 μg, Spirulina, nanoklastrid (kaaliumtsitraat, kaaliumkarbonaat, ränidioksiid, puhastatud ioniseeritud vesi, magneesiumsulfaat, saflooriõli ja/või päevalilleõli), hüdroksüpropüülmetüültselluloos (Hypromellose), magneesiumstearaat.

Ei sisalda: nisu, gluteeni, sojat, maisi, pärmi ega loomse päritoluga aineid.

Kasutamine: võtta 4 kapslit (või rohkem) päevas, peale juua klaas vett.

Vastunäidustusi ei ole ilmnenud.

 —————————————————————————————————————

Spirulina Energy Bars –

Spirulina energia-batoonid 55 gr

(Royal Body Care/Coral Club/USA)

Toitev energiarikas toode Spirulina vetika baasil.

Koosneb vitamiinide, rasvade, valkude, süsivesikute ja mineraalide kombinatsioonist.

Batoonid sisaldavad suures koguses kiudaineid, mis stimuleerivad soolestiku peristaltikat. Aitab organismist väljutada raskemetalle ja alandada vere kolesteroolitaset.

Spirulina on üks rikkamaid taimse valgu allikaid. Sisaldab arvukalt aminohappeid, vajalikke mineraale ja mikroelemente ja ensüüme ja teisi aktiivaineid. Spirulina annab tootele originaalse maitse.

Toote tarvitamine aitab hoida toonust kogu päevaks.

Koostis: Oats (Avena Sativa) helbed, mesi, odramaltoos, orgaaniline vahtrasiirup, Spirulina Platensis pulber, õietolm, Rose Hips (Rosa Canina) fruit, kaneel (Cinnamonum aromaticum), letsitiin, Allspice (Pimenta dioica), vaniljeekstrakt, kaltsium karbonaat, mag.karbonaat.