TSINK ON TÄHTSAIM MIKROELEMENT inimese jaoks!
Väga hea tagasisidega tsingi-preparaadid:
MIRRA- TSINK (Tsingi biokompleks (tsink laktaat 26 mg), austritest ja merevetikate polusahhariidid (laminaria), kaltsiumstearaat, saab võtta pulbrina (kapsel avada) 50 tk – 16,90 (alates 3-st pakendist -15%)
(töötab hästi näärmetega, Mirra kõige enam müüdud toidulisand!)
TSINK-SULFAAT 100 ml vedelik 133 doosi 10 mg – 10 tilka
( küsi saadavust (u. 20-21 eur) (Epigenetics Lab.)
(peale avamist tavaliselt külmikus)
————————————————– ——————
Lõpus leiad ka tsingi puuduse testimise meetodi!
————————————————– ——————
TSINK (Zn) K ÕIGILE VAJALIKUL
Tsingi varjatud defitsiit oskab olla märkamatu.
Inimese keha sisaldab kõigest 2-3 grammi tinki, kuid nende grammide tähtsus organismile on erakordselt suur. See sisaldab kogust ei ole lihtsalt üks väike kogus tsingi nimelist ainet, vaid arvutu hulk ioniseeritud tsingi aatomeid , mis osalevad peaaegu kõigis eluprotsessides.
Tsingi puuduse põhjused on palju – põllu- ja karjamaade tsingisisalduse vaesestamisest (mille tagajärjed on üldkasutatavate toiduainete tsingisisalduse vähendamisel), igapäevases kasutatavas toidus tsingipuudusest kuni tsingi omastamise häirete ja inimorganismi suurenenud tsingivajaduseni.
Suurenenud fütaatide-, fosfaatide- ja kaltsiumi hulga sattumine organismi, kortikosteroidide tarvitamine, suukaudsed kontratseptiivid, -anaboolikud, -antimetaboliidid, -diureetikud, alkohol ja immunosurpressorid viivad organismis tsingi defitsiidi tekkimisele.
Näiteks ka A.William ehk Medical Medium paneb südamele, et tsinki ei saa enam tänapäeval toidust kätte . Isegi parimates öko taludes ei ole muldades olulist tsinki, et see jõuaks taimedesse.
Nn. “tšempioniks” tsingisisalduse poolest toiduainete seas on austrite liha (150-400 mg 100 gr toidu kohta). Kahjuks sisaldub teistes toiduainetes tsinki kümneid kordi vähem (merekala, nisuidud, riisikliid, kaerajahu, kuiv hernes, loomaliha, maks, pähklid, roheline sibul) ja ei ole just kerge katta organismi keskmist vajadust selle elemendi suhtes (12 mg ööpäevas).
Tsingi imendumine soolestikus taimsetest toiduainetest (kõik teraviljad ja enamik juurvilju) on raskendatud mittelahustuva ühendi (tsink + teravilja fütiin) moodustumise tõttu ja tihtipeale on imendumine ka otseselt häiritud (düsbakterioos, soolehaigused, sooleparasiidid jne.).
Samuti võivad tsingi organismist välja tõrjuda mitte ainult sinna sattunud saastajad (rasked metallid, mõningad ravimid), vaid ka selliste elementide üleküllus, milliseid peetakse essentsiaalseteks, s.o. eluliselt vajalikeks (vask, kaltsium).
Aminohape glutamiin aitab tsinki soolestikus omastada.
Väga palju tsinki vajavad rasedad ja rinnaga toitvad naised. Raseduse aegne tsingi vaegus on ähvardav oht, milline realiseerub tihti toksikoosi, lapse enneaegse sünni, varajase sünnituse, nõrga või haige lapse ilmaletulekuga.
Kõik haiged, kes põevad kasvajalisi haigusi või kellel on eelsoodumus mimesugusteks kudede vohamisteks (hüperplastilised protsessid), kasutavad intensiivselt tsinki. Seetõttu on normaalne tsingitase organismis vajalik günekoloogiliste probleemide käes vaevlevatele naistele (mastopaatiad, emaka müoomid, endometrioos).
Lastel ilmneb tsingi puudus esimese 4 elu aasta jooksul luukoe aeglustunud moodustumises, üldise ja füüsilise arengu aeglustumises, mitmesugustele haigustele vastupanuvõime languses ja suurenenud tungis alkoholi järele (mis hakkab avalduma teismelises eas).
Tsingi vaegus formeerib vajaduse alkoholi järele, aga alkohol omakorda vähendab organismi tsingi sisaldust. Ei saa välistada, et just see surnud ring viibki inimese kroonilise alkoholismini, mis ei allu mingile ravile.
Meestel kaasuvad tsingi vaegusele sageli viljatus sperma kvaliteedi ja spermatoisoidide viljastusvõime languse tagajärjel, kuid ka – eesnäärme haigused (suurenemine, adenoom, vähk). Seejuures avaldub tsingi puudulikkus organismis mõju mitte ainult meeste reproduktiivsele funktsioonile, vaid ka seksuaalsele aktiivsusele.
Vanemas eas põhjustab tsingi vaegus (koos fosfori ja kaltsiumiga) osteoporoosi progresseerumist. Kuid esikohale nihkub selles eas veel üks tsingi tähtis omadus – tema osa immuniteedi formeerumisel (T-lümfotsüüdid jm.). Immuunse kaitse alanemine elatanud inimestel toob kaasa onkoloogiliste haiguste sagenemise ja vananemise kiirenemise.
Tsingi vaegus on nn. kohustuslik kaaslane igat liiki nahahaiguste korral (ka haavade). Nahk (samuti kui eesnääre ja ajuripats) sisaldab väga palju tsinki.
Tsinki vajatakse täisväärtusliku kollageeni moodustumiseks ja mitmesuguste nahas toimuvate väliskahjustuste tõkestamiseks mõeldud füsioloogiliste protsesside toimimiseks. Kaitseb nahka parasiitide eest.
Tuleb meeles pidada, et vastunäidustusi tsingi tarvitamiseks praktiliselt ei ole olemas ja inimes “ületoitmine” toidus ja biologiliselt aktiivsetes ainetes sisalduva tsingiga ei ole võimalik (üleliigse tsingi sattumisel organismi toimub lihtsalt tema imendumise pidurdumine soolestikust).
Tsingi (Zn) defitsiidi selged ilmingud –
kudede regeneratsiooni (kinni kasvamise) aeglustumine
organismi pidev mürgistumine
südamehaigused
veresoonte haigused
nais-suguhormoonide vaegus
reumatism
juuste väljalangemine
varane kliimaks
kaltsiumi kadu
kõrgenenud kolesterool
piimanäärmete kasvajad
eesnäärme suurenemine (takistab uriini voolu) ja eesnäärme adenoom
häirunud luukoe moodustumine, luu muutub nõrgaks ja murdunud luud kasvavad aeglaselt kokku.
langeb antikehade ja lümfotsüütide hulk, see omakorda aga langetab organismi vastupanuvõimet infektsioonidele. Tsink on immuunsüsteemi laskemoon.
Tsink reguleerib ka A vitamiini omastamist!
Tsink seob organismis kahjulikke aineid ja juhib need kehast välja.
Peamised tsingi defitsiidi ilmingud organismis:
Ärrituvus, kurnatus, mälufunktsioonide langus, unehäired (uuringud näitavad, et hästi edasi jõudvatel õpilastel on tsingi tase organismis kõrgem, kui mahajääjatel); hüperaktiivsus, depressiivne seisund;
Kalduvus alkoholismile ja narkomaaniale (tsink kuulub alkoholdehüdroginaasi koostisesse, see on ferment, mis oksüdeerib ja muudab organismi sattunud alkoholi kahjutuks); tsingi puudusel suureneb järsult alkoholi embrüotoksilisus. Tsingi defitsiidi korral kujuneb inimesel kiiremini välja alkoholi- ja narkootikumide sõltuvus, samas suureneb alkoholismi ja narkomaania korral tsingi kulu ja väheneb selle mikroelemendi omastamine toidust. Tsingi metabolismi häirumise nõiaring on sulgunud;
Nägemisteravuse langus, maitsetunnetuse langus, haavandid suu limaskestadel, (rasedusaegsed maitse- ja lõhnade taju muutused-kapriisid on seotud sageli sellega, et naine vajab esimesel kolmel raseduskuul seoses platsenta- ja loote arenguga tsinki eriti suurtes kogustes);
Muutused lõhnade tajumises; isutus, mis sageli on seotud alahappelise gastriidiga, diaröa, kehakaalu langus, kõhnumine;
Limaskestade haavandid (1975. aastal avaldas austraalia meditsiiniajakiri artikli, kus kirjeldati seost maohaavanditega patsientide tsingi taseme vähesuse ja ravi, millesse lülitati tsink, efektiivsuse tõusu vahel; tavaline farmakoloogiline ja dieetidega ravi oli väga pikk ning efektiivsus väike;
Kaadmiumi ja plii ladestumine organismi – sügelevad nahalööbed, akne, furunkuloos, ekseem, dermatiit, psoriaas, troofilised haavandid, halvasti kinni kasvavad haavandid (võib kasutada salvi, mis on kokku segatud ühest ZiMed’i ja/või CroMaZin’i tabletist, baaskreemina võib kasutada ükskõik millist kreemi);
Osteogeneesi protsessi häirumine – eksperiment näitas, et tsingi puudus toidus kutsub esile liigeste liikuvuse halvenemise ja turseid ja need sümptomid kadusid peale tsingi lisamist toiduratsiooni;
Küünte kihtide irdumine, valged laigud küüntel, tuhmid juuksed, kõõm, juuksekasvu aeglustumine, juuste väljalangemine, insuliini taseme langus, diabeedi tekkerisk, laste hiline suguküpsus – eriti poistel, spermatosoidide viljastusvõime langus;
Seksuaalse aktiivsuse langus, meeste impotentsus, eesnäärme adenoomi tekkeriski suurenemine, enneaegne sünnitus, nõrgestatud laste sünd, naiste steriilsus, (13-18% tsingi defitsiidiga rasedatest tehti kindlaks tsingi vaegusest põhjustatud loote arengu kahjustusi – hüdrotsefaalia (vesipea), suulae lõhe, selgroo kõverdumine, nabasong jne;
T-rakulise immuunsuse langus, langeb vastupanuvõime infektsioonidele, teisesed immuundefitsiidid koos hüpogammaglobulineemiaga ja lümfadenopaatiaga;
Sagedased ja kauakestvad külmetushaigused – uuringud näitasid, et tsingil on rakkudele viirusevastased ja antitoksilised toimed;
Allergilised ja autoimmuunhaigused – suurtel reumatoidartriidihaigete gruppidel näitas vereproov tsingi taseme langust kontrollgrupiga võrreldes, samuti oli märgatav efekt, kui tsink lisati haigete raviskeemi – vähenesid tursed ning valude intensiivsus;
Aneemia, kasvaja-protsesside tekkeriski suurenemine, vananemisprotsesside kiirenemine.
Tsink osaleb teadaolevalt üle 200 erineva ensüümi koostises/tegevuses.
Zn kuulub mitmesaja metallofermendi struktuuri aktiivsüdamikku. Ta on hädavajalik DNA ja RNH-polümeraasi funktsioneerimisel, osaledes pärilikkuse informatsiooni ülekandeprotsessides ning valkude biosünteesis ja samaaegselt ka organismi separatiivsetes protsessides.
Ta osaleb heemi biosünteesi võtmefermendi tekkeprotsessis, kuuludes seeläbi hemoglobiini koostisesse, ta on vajalik mitokondrite hingamisahelate tsütokroomides, tsütokroom Р-450-, katalaasi- ja müeloperoksidaasi koostises.
Tsink kuulub võtme-antioksüdantfermendi Zn ja Cu – superoksiid dismutaasi koostisesse ja indutseerib raku kaitsevalkude metallotienoeniinide biosünteesi olles seeläbi reparatiivse toimega antioksüdandiks.
Tsingil on tähtis roll organismi hormonaalfunktsioonide täitmisel. Ta mõjutab vahetult insuliini tootmist ja funktsionaalset aktiivsust ja seeläbi kogu insuliinisõltuvate protsesside spektrit.
Meestel osaleb tsink testosterooni sünteesis ja sugunäärmete funktsioneerimisprotsessides ja seeläbi on võimalik seostada organismi tsingitaseme ja potentsi seoseid. Olles 5-alfa-reduktaasi inhibiitoriks, reguleerib tsink testosterooni metaboliidi – dihüdrotestosterooni- taset, mille liigne kogus põhjustab eesnäärme hüperplaasiat.
Tsink on hädavajalik ka naise organismile, kuna ta kuulub östrogeeniretseptorite struktuuri, reguleerides seeläbi kõikide östrogeenisõltuvate protsesside kulgemist.
Eluliselt tähtis on tsingi roll tüümuse- ja organismi immuunsüsteemi normaalses funktsioneerimises. Olles retinooli kandevalgu koostises aitab tsink koos A ja C vitamiiniga vältida ja vähendada immuundefitsiite, kuna stimuleerib antikehade sünteesi ja osutab viirustevastast toimet.
Tal on haavade ja haavandite kinnikasvamist soodustav toime, ta osaleb maitsemeelte töös ning on hädavajalik kesknärvisüsteemi funktsioneerimises. Sinna hulka kuuluvad ka mäluprotsessid.
Tsink kuulub insuliini koostisesse (ühe insuliinimolekuli moodustamiseks on vaja 4 tsingi aatomit) Kunstliku insuliini manustamise korral töötab ravi ainult mõned tunnid, kuid kui manustada orgaanilist tsinki, hakkab kõhunääre seda lülitama oma tööprotsessidesse ning asub ise insuliini tootma. Sünteesitud insuliin pole ilma kroomita aktiivne ja seetõttu aktiveerib orgaaniline kroom insuliini molekule ning insuliin hakkab aktiivselt osalema süsivesikute ainevahetuses. Mangaani defitsiit lihastes (müokard sealhulgas) ja maksas põhjustab glükogeeni sünteesi häirumist ning mille juures süsivesikud muutuvad rasvadeks:
kroom aktiveerib insuliini ja mangaan reguleerib glükogeeni omsatatavust. Mangaani defitsiit süvendab süsivesikute-lipiidide balanssi ja süvendab diabeedi arengut. Hakkab arenema rasvumine. Nende mikroelementide ühine defitsiit viib I ja II tüübi diabeedi tekkeni. Tsingi, kroomi, mangaani, seleeni ja vase defitsiit viib krooniliste põletike tekkimiseni, krooniline pankreatiit sealhulgas.
Tsinksulfaat – vedel tsingi vorm / olemas ka iooniline tsink!
Seda vedelas vormis tsinki ei pea palju tarbima. Kui tsingi maitse tundub tugevavõitu, vähenda annust nii, et see oleks mugav võtta, isegi kui see on vaid mõned väikesed tilgad.
Igapäevane optimaalne tarbimise soovitus – 1 pipetitäis (e 10-12 tilka) [sisaldab 10 mg tsinki] vastavalt maitse eelistusele kas vee või mahlaga.
Tasub võtta u. 1h enne või 2h peale sööki.
Lastele kuni 6 tilka päevas.
Lemmikloomad 1-2 tilka päevas (veega või toiduga).
Samas võib ka tarvitada tsinki iga kuu näiteks 20 päeva ja 10 päeva paus.
Tsingi (ja ka joodi) puudus võib olla päritav ning süveneda põlvkondade viisi, kui tsingi tase on eriti madal, siis esineb see probleem kindlasti ka kilpnäärmes (viiruslikkus tõuseb).
Vereanalüüsid annavad tsingi puudusest äärmiselt ühekülgse vastuse, sest ei võta arvesse erinevate kudede tsingi taset. Vereanalüüs ei peegelda tsingi taset näiteks närvisüsteemis, ganglionis [närvirakkude sõlmjas kogum ajus] või maksas, seega ei tasu toetuda vereanalüüsi tulemusele, et kas kehas on piisavad tsingi varud.
Tsink on nii oluline mineraal nagu D3 vitamiinile praegusel ajal omistatakse. D3 vitamiin on küll aitav osades probleemides, aga tsingi puudus on hoopis see, millel on tõsiselt laastavad efektid.
Epstein-Barr (EBV) ja herpesviirused
Tsink ise on EBV-le antiseptiline, mis vähendab kehas viiruslike kasvajate (nii hea- kui halvaloomuliste), sõlmede, tsüstide ja kasvu ning samal ajal vähendab ka kehas olevaid põletikke.
Verelibledest lümfotsüüdid mängivad kõige tähtsamat rolli kogu kehasüsteemis juhtimisel ja otsustamisel, millised koed vajavad millist kogust tsinki ja toetavaid toiduaineid, et kõige paremini kontrollida ja vastu astuda streptokokkbakteritele. Ilma tsingita ei saa lümfotsüüdid takistada streptokoki jõudmist nahaalusesse koesse, et ei tekiks aknet.
Akne jm. streptokokist põhjustatud probleemide korral on väga oluline säilitada piisav tsingi tase kehas. Sama vajalik on tsink ka silmade probleemide, ekseemi ja psoriaasi, hulgiskleroosi, astma, mistahes neuroloogiliste probleemide puhul.
Tsink on kilpnäärmele väga oluline mineraal (peale joodi). Pole vahet, kuidas saab keha joodi, aga tsink muudab joodi bioaktiivseks ehk hästi kasutatavaks. Kui on tsingi puudus, ei saa keha ka joodi kasutada, sest keha ei suuda joodi hoida ja see lahkub kehast väga ruttu ning keha ei saagi seda kasutada täispotentsiaali ulatuses. Tsink on see salarelv, mis hoiab joodi kehas ning muudab ta kasutatavaks parimal võimalikul moel. Tsink tugevdab ja kaitseb kilpnääretning endokriinsüsteemi EBV poolt põhjustatud põletiku eest. Tsingi puudus põhjustab struumat (sõlmed kilpnäärmes).
Tsink alandab vöötohatise viiruse poolt toodetud neurotoksiinide põletikulisi reaktsioone. Tugevdab ja stabiliseerib endokriinsüsteemi, sealhulgas neerupealiseid, kilpnääret ja talamust, mis omakorda toetab neurotransmittereid. Tapab viirused, tugevdab immuunsüsteemi. Vähendab põletikulisi reaktsioone neurotoksiinidele, mis on herpese perekonna viiruste poolt toodetud. Inimeste üleüldine tsingi puudus on põhjus, miks herpes viirused on tänapäeval nii plahvatuslikult levinud.
Medical Medium (Anthony William) ja samuti iidne Hiina Meditsiin soovitavad veel hoiduda meestel ejakulatsioonist, kui just ei proovita last saada, sest ejakulatsioon nõrgestab oluliselt sperma kvaliteeti ja meeletult raiskab/kahandab tsingi varusid.
Tsink vastutab maksas üle 2000 keemilise protsessi toimimise eest sh. ka maksa kasvu ja arengu eest alates sellest kui beebi on alles ema kõhus ning kuni täiskavanu eani. Ilma tsingita ei suuda maks täita kehas kaitsja rolli, seega isegi kehas olevatest tsingi varudest vajab maks alati rohkem tsinki, sest tsingi nõudmine psüühikale ja füüsisele on suur.
Viiruste, bakterite ja teiste patogeenide rünnakud kahandavad tsingi varusid. Kui tsingi tase on ohtlikult madal, on autoimmuun- jm viirustega seotud haigused ka platsis.
Tsink liigub otse viiruseni ja hakkab nende tegevust peatama.
Tsink aitab maksa immuunsüsteemil vabaneda kõikidest ebasõbralikest mikroorganismidest, mis sisenevad maksa. Suurendab immuunsüsteemi võimet võidelda.
Tsingi vajadus on suurem, kui on suur väsimus, üle töötamine, hormonaalsed muutused (nt rasedus, sünnitamine), traumeerivad kogemused, emotsionaalselt pingelised olukorrad (nt armumine), sest siis toimib keha adrenaliini baasil ja kui seda ei toeta asjakohaselt, siis hakkab adrenaliin keha lõhkuma.
Rabedad, haprad küüned ja valgete täketega küüned (või muud küünte probleemid nagu poolkuud kadunud või kahanemas, küüned lõhenevad, mullid, sh küünte värvi muutus) on ka põhjustatud tavaliselt pikaajalisest tsingi puudusest. Probleemi teine osa on tavaliselt seotud maksaga. Adrenaliini kõikumised, keha toimib adrenaliini baasil (emotsionaalsetest pingeolukordadest) saab hakata põhjustama küüneprobleeme. Tsinki on oluline tarbida ka juuste probleemide korral.
Keha võtab sealt, kus ta saab (et kahjustada kõige vähem muid keha toimimise mehhanisme), et taastada tsingi varusid võitlemaks Epstein-Barr viirusega, sest tsink on üks olulisemaid ressursse selle viirusega võitlemiseks.
Klamüüdia bakterid on tavaliselt kahjutud, kuid võivad tekitada probleeme, kui kehas on tõsine tsingi puudus.
Tsink on suur abiline kõrvainfektsioonide korral (sh kui on juba oht šundide paigaldamiseks).
Tsink toetab kõhunääret ja neerupealseid ning aitab stabiliseerida vere glükoosi taset.
Koduloomadki ei pääse tsingi puudusest, loomadel on samamoodi tsingi puudus analoogselt nagu inimestel. Tsink võib aidata lemmikloomi kilpnäärme probleemide puhul, nagu EBV puhul samamoodi nagu inimesi. Haigused lemmikloomadel on väga sarnased inimeste omadele. Lemmikloomad 1-2 tilka päevas (veega või toiduga).
Tsinki sisaldavad toidud ja taimed:
idud (tugevdab immuunsüsteemi, võitlemaks EBV vastu)
marjad, kirsid, spargel, lehtkapsalised + kõrvitsaseemned (just nende 2 koosluses muundub tsink kehale rohkem bioaktiivseks (seemneid eelnevalt leotada)), sibulad (aitavad noorendada nahka ja kaitsta kopse)
noored rohelised võrsed (aitavad aju ja naha hädade korral), petersell (sh aitab välja viia ka herbitsiide ja pestitsiide)
mesi, redised, artišokid, nõges, ,
pähklid (eriti brasiilia, kreeka ja india pähklid ning mandlid), makadaamia pähklid, pekaanipähklid, seesamiseemned, päevalilleseemned (leota pähkleid-seemneid vees, siis nende seedimine kehale kergem)
rohelised ja mustad oad
talvekirss [Ashwagandha]
brokoli
erinevad šampinjonid, shiitake seened
seller, kasekäsn [Chaga]
chia seemned, kaneel, kookosvesi
köömned, võililled, viigimarjad, litšid, altee juur, ohakas
sinepi seemned ja taimed, muskaatpähkel, kaera võrsed,
virsikud, herned, suvikõrvits, roosid, sarsaparilla
maasikad, purustatud tammetõrud, estragon, vanilje, arbuusi seemned, metsiku kirsipuu koor.
—————————————-
Müüdid (A.Williami allika alusel)
1) Tsink kahandab kehas vase varusid?
Vastupidi, just madal tsingi tase on näiteks kilpnäärmepõletiku (popimalt nimetades Hashimoto) ja ka muude viiruslike kilpnäärme konditsioonide vallandajaks. Kui võtta õiget tsingi lisandit, just vedelat tsinksulfaati, ei pea muretsema kasulike vase varude kahanemise pärast, vaid see eemaldab ainult vase, mis on meile toksiline (nendel vaskedel on väga suur vahe). Toksiline vask ladestub alati maksas, mis kahjustab seda organit.
2) Kui tunned tsingi lisandi maitset, siis pole tsinki enam vaja?
See on väärinfo. Tsingi maitse tundmine sõltub paljudest teguritest nagu näiteks, mida sõid-jõid, mis ravimeid on enne võetud või patogeenidest kurgus.
Nt taimetee sidruni ja meega intensiivistab tsingi maitset 4-6 tunniks, aga näiteks kohvil on vastupidine efekt – mõru jook vähendab tsingi maitse tunnetamist, sest ️ kohv väsitab üle maitsenäsad keelel.
Kurgus võib olla teatud kontingent baktereid või muid patogeene, mis võimendavad tsingi maitset. Seda saab kasutada spikrina, et saada infektsioonile kiirelt jaole, kui kohe valusasse kuku hakata tilgutama tsinki. Kui tsingi maitse ei meeldi, siis kasvõi paar tilka saavad juba olukorda muuta, sama ka gripi ja külmetuse puhul. Kurk on kõige suurem kaitsemehhanism, mida tasub kohe vedela tsingiga turgutada.
————————————–
Vedela tsinksulfaadi doseerimine erinevate konditsioonide korral
– PANDAS (Streptokokk-nakkusega seotud pediaatriline autoimmuunne neuropsühhiaatriline häire sündroom lastel): kuni 6 tilka päevas.
– Emotsionaalsed kõikumised, energia puudus ja väsimus, südamepekslemine, kõrge vererõhk, kõrge kolesterool, kuumahood, kaalutõus: kuni 1 pipetitäis päevas.
– Aju udusus, akne, tumedad sõõrid silmade ümber, põie infektsioonid, mistahes tüüpi diabeet või veresuhkru tasakaalutused, ekseem ja psoriaas, neerupealsete probleemid, podagra, maksa vananemine, armkude maksas, SIBO (ebasõbralike bakterite areng peensooles, põhjustab valu ja kõhulahtisust): kuni 1 pipetitäis 2 korda päevas.
– Maksa kasvajad ja tsüstid, Raynaud sündroom (väikeste arterite spasme ehk ahenemisi, mis põhjustavad verevarustuse ajutise katkemise sagedamini sõrmede, varvaste, harvem keele ja nina piirkonnas), SAD (“talve masendus“):
kuni 2 pipetitäit päevas.
– Autoimmuunne maks (viiruste põhjustatud autoimmuunhäired ja haigused), hepatiit, põletikud, maksa abstsess (põletik), maksavähk, põiepõletik, bakteriaalne vaginoos, pärmseene infektsioon: kuni 2 pipetitäit 2 korda päevas.
– Ninakõrvalkoobaste põletik, valus kurk (streptokokk, viiruslik või teadmata, millest tuli): kuni 3 pipetitäit 2 korda päevas.
– Tsingi šokiteraapia – suured kogused (2-4 pipetitäit otse kurku tilgutada) kui hakkab ligi hiilima gripp, külmetus, 2 tunni pärast korrata ja vajadusel veel 2 tunni pärast (vajadusel veel, vajadusel vähem). Nii on võimalik “haigus kiirelt kinni püüda” ja võimalus pääseda päevade pikkusest kannatustest tavamoodi haigena. Šokiteraapia kogused ei pruugi kõigile sobida, Medical Medium soovitab sobilikud kogused läbi arutada oma tervise nõustajaga.
NB!!!
- Vältida kasutamist koos piima, juustu, jogurti, jäätise, kuivatatud ubade või hernestega, läätsede, pähklite, õlide, coca, kuumade kakaojookide, karastusjookide, erinevate teraviljade, kliide ja helvestega.
- Võib vähendada mitmete antibiootikumide toimet.
- Keemiline valem ZnSO4.
- Tsinksulfaat sisaldab elementaarset tsinki23%.
- Meditsiiniline tsinksulfaadi kasutmine algas 1600 aastate
- Tsinksulfaat [Vitamiini ABC kommentaar: tegelikult mistahes tsingi vorm, mida toidulisandina kasutatakse] võib põhjustada kõhuvalu, oksendamist, kõrvetisi, peavalu ja väsimust (eriti tablettidena, kapslitena jm muudes vormides, kui sulfaadina). Tavaliseim ebameeldiv näht puhta vedela tsinksulfaadi puhul on pigem kerge iiveldus (kui üldse).
- Tõsiseid kõrvalnähte ei ole raporteeritud.
- Kasutatakse meditsiinis lastel kõhulahtisuse, bronhiidi [doos oli 20 mg 2 kuu – 2 aastased lapsed] jm hingamisteede (sh kopsupõletik) raviks.
- Kasutatakse rosaatsea raviks [doos oli 200 mg].
- 1a 10k lapsele manustati dermatiidi (Acrodermatitis enteropathica) korral tsinksulfaati 50 mg 3 korda päevas (sisaldab elementaarset tsinki ca 11 mg), 17 päeva jooksul vähendesid dermatiidi nähud 99%.
- 6-9 kuustele beebidele manustati 10 mg tsinksulfaati päevas ning 7 kuuselt nad soovisid palju rohkem istudes mängida (olid aktiivsemad), kui need beebid, kes lisandit ei saanud.
- Ninahaiguste korral võib ninna pihustada (tilgutada).
- Mõistlike koguste kasutamisel on ohtu nii raseduse kui imetamise perioodil.
- Rasedus püsib paremini lõpuni, kui kasutada tsinksulfaati ja laste sünnikaal on kõrgem.
—————————————————————————–
Lisalugemist blogist, mille all lõpus on viited:
Tsingi puuduse testimine (allikas: A.Säde)
Võimalikud erinevad tulemused peale tsingi testlahuse (1 doos zn-lahust 200 ml veega) joomist:
– Maitsetu või “nagu vesi” = tüüpiline tsingipuudus
– Alguses hapu, pärast maitsetu = tsingipuudus
– Alguses maitsetu, kuid hiljem on reaktsioon, mida saab kirjeldada kui kas “kuiv”, “kohev”, “mineraalne”, “nagu küpsetuspulber” või “magus” = tsingivaegus
– Tugevat, kuid mitte tingimata ebameeldivat maitset on tunda vahetult ja see suureneb vähehaaval = tsingivaegust pole
– Ebameeldiv maitse on koheselt märgata/tunda. Testisik teeb virila näo ja tahab oma suud veega loputa = pole tsingivaegust, tsingi staatus on hea.
Sellisel moel võid võtta oma tsingitäiendust. Samuti on see hästi sobiv anorektikutele. Kui sa tsingi maitset peale kolme nädalat tsingi võtmist ikka veel tundma pole hakanud, peaksid laskma uurida oma maohappe kontsentratsiooni – see võib olla liiga madal.
Tähelepanu!
Juhul, kui sul on suus amalgaamplommid, milledest eraldub märkimisväärselt elavhõbedat, võib tsingi test olla vähem täpne. Tsingi lahus võib olla suus vastiku metalli maitse, hoolimata tsingivaegusest organismis.