Mesilased kaovad kriitilise kiirusega ja emf ohtudest (Sharon Noble)

Sellel nädalal @ EMF Summit: SHARON NOBLE http://emfsummit.com/sharon-noble/

[Üritasin taaskord jääda “kokkuvõtte” juurde, kuid kuna enam-vähem iga sõna on niivõrd oluline, siis tuleb välja ikkagi peaaegu et terviklik tõlge / tõlkija / www.kiirgusinfo.ee )

Sharon Noble on ühingu Citizens for Safe Technology kaasasutaja ja Stop Smart Meters BC asutaja. Viimased neli aastat on ta levitanud infot kaugloetavate arvestitega seotud ohtude kohta – et need emiteerivad kiirgust 24/7, mille eest ei saa põgeneda, ja teevad inimesi haigeks.

Ta on ema ja vanaema ning pühendunud sellele, et vähendada elektromagnetkiirguse (EMK) toksilist kogust ja luua tervem keskkond tulevastele põlvkondadele.

Meil kõigil on õigus elada maailmas, mis on terve. Aga veelgi olulisem – Sharon tahab jätta oma lastele ja lastelastele maailma, mis on parem kui praegune. Meie generatsioon on teinud palju asju ja üks, mille pärast ta kõige rohkem muret tunneb, on mikrolainekiirguse tohutu suurendamine. Kui me ses osas midagi ette ei võta, siis meie lapselapsed maksavad selle eest ja ta tahab teha kõik, mida suudab, et see hind oleks võimalikult väike.

Sharoni kodu lähedal on kolm mobiilimasti. Aasta pärast mastide paigaldamist hakkasid kohalikud elanikud tervisehädade üle kurtma – öösel ei saa korralikult magada, tekib imelik öine higistamine… Kui nad kodus ei ööbinud, siis neid probleeme polnud. Hiljem arenes kellelgi rinnavähk, teisel eesnäärmevähk… Sharon hakkas asja uurima ja selgus, et teaduslikke artikleid mikrolainekiirguse mõjude kohta hakati avaldama juba 1950ndatel. Ta sai aru, et asi on mastides ning et just mikrolainekiirgus põhjustab vähki ja palju muid terviseprobleeme. Esimene tavaline sümptom ongi unehäired.

Nüüd tegeleb ta aktiivselt info levitamisega ja püüab valitsust vastutama panna – miks Kanada terviseamet Health Canada mitte midagi ette ei võta, miks nad lihtsalt ignoreerivad seda teemat? Tuli välja, et Health Canada on täis tööstusega seotud inimesi ning nad ei taha mingit muutust.

Allergiate sagenemine on samuti levinud sümptom. Rohkem kannatavad noored ja eriti need, kellel on immuunpuudulikkus.

Juba igas koolis on wifi ja tundlikud lapsed ei saa enam koolis käia. Kool nõuab, et wifi jääks alles – ollakse veendunud, et wifi on 21. sajandi tehnoloogia, et internet läbi wifi on kuidagi erilisem… samas on wifi aeglasem ja kergemini häkitav. Tegelikult on asi aga eelkõige rahas, sest wifi on odavam.

Ühes koolis hakkasid 10-12-aastastel tekkima ootamatud südameprobleemid: südamerabandused, arütmia, puperdamine… Vanemad viisid lapsed arsti juurde, kuid põhjust ei leitud. Dr Magda Havas kuulis sellest ja soovitas vanematel võtta laps paariks päevaks koolist ära (koolis oli wifi), lülitada kodus kõik wifi-seadmed välja ja lapsed paranesidki. Selgus, et lastel oli koolis tööstusliku kiirgusega wifi, nende kehad ei suutnud seda taluda.

Aeg-ajalt jookseb pressis läbi uudis, et järjekordne teismeealine on surnud südamerabandusse… Selliseid asju pole kunagi varem olnud.

Seni on kogutud ligi 6000 allkirja, et koolides wifi keelataks. Olgugi et paljud on saanud teadlikuks ja uuringud MLK teemal on olemas juba 40-50 aastat, siiski enamik inimesi ei tea sellest kuigi palju. Ka arstide jaoks on mikrolainekiirguse teema alles uus, mõned aastad tagasi ei räägitud arstidele koolis midagi elektroülitundlikkuse kohta. Nüüd aga on juba mõned kardioloogid, kes soovitavad oma südameprobleemidega patsientidele kodus wifi välja lülitada ja püsida wifist eemal.

Tuhanded lastearstid jagavad hoiatusi selle kohta, mida toob kaasa wifi koolides. Paljud pensionil olevad teadlased ja professorid on astunud välja selle vastu, et koolides on wifi – see absoluutselt tapab meie lapsed! Paraku aga on ametnikud need, kes ei saa aru, millest räägitakse, ega võta midagi ette.

10 aastat tagasi töötas Sharon läbi kõiki uuringud ja jõudis ka Kanada ohutusstandardite “Safety Code 6” juurde, mis on ilmselt maailma kõige hullemaid standardeid. Algul arvas ta naiivselt, et Health Canada lihtsalt ei teadnud, et kõik need mikrolainekiirguse kahjulikku mõju tõestavad uuringud olid olemas. Umbes aasta pärast selgus aga, et terviseameti boss oli seotud Motorolaga. Sharoni soovi peale saada näha uuringuid, mis tõestavad MLK ohutust, saadeti talle 19 uuringut, millest üks oli tehtud sellesama terviseameti bossi poolt, ülejäänud 18 olid tööstuse rahastatud.

Nüüdseks on aga juba 20000 uuringut või veelgi rohkem, mis tõestavad, et MLK-ga kaasnevad probleemid.

Kehtivate standardite taga on ICNIRP – tööstuse poolt finatseeritud inimeste rühm, kes on kehtestanud standardid, mis võtavad arvesse ainult kuumenemist. Mikrolainekiirgus aga on mittetermiline, see ei soojenda meie keha, seepärast väidetakse, et see ei saa mitte kuidagi meile kahjulik olla. Nad keelduvad vaatamast uuringuid, mis näitavad, et kahjustused on väga tõsised, mh rakuseintele, ja siiski seejuures kuumenemist ei toimu. Valitakse välja sellised uuringud, mis neile sobivad, sobivad teadlased, kes nendele uuringutele hinnangu annaks, ning öeldakse neile ette, mida nad avalikkusele räägivad.

Henry Lai uuringud tõestasid DNA üksikahelalist ja kaksikahelalist katkemist. Ta isegi ei rääkinud mobiilidest, kuigi uurimisalune sagedus oli sama, mida mobiilid kasutavad. Motorola üritas teda täielikult diskrediteerida, korraldati laimukampaania, üritati korraldada ta vallandamine. Ta jäi ilma rahastuseta ning enam ei tee ta Washingtoni ülikoolis raadiosageduste uuringuid. Dr. Panagopoulos andis kohtus MLK teemal tunnistusi, seepeale pidi minema tagasi Kreekasse ja talle avaldati survet, et ta neid uuringuid enam ei teeks. Paljusid teadlasi, kes on piisavalt vaprad, et teha selliseid uuringuid ilma tööstuse rahastuseta, kiusatakse taga. Tööstus käsib teadlastel vait olla – või muidu… Seepärast on paljud teadlased läinud tööstuse poolele üle. Väga paljud teadlased on ära ostetud. Neil pole muud valikut, kui nad tahavad oma teadustegevusega jätkata.

Inimesed, kes julgevad rääkida, on enamasti juba pensionil – neil pole enam rahastusest sooja ega külma. Nt Barrie Trower oli juba pensionil, kui see, mis lastega tehakse – nt koolidesse wifi paigaldamine – sundis teda tegutsema hakkama. Ta töötas varem mikrolainerelvade eksperdina, seetõttu ta teab, et selline raadiolainekiirgus on tervisele äärmiselt kahjulik! Trower on väga huvitav tegelane, kuna töötas Briti luureagentuuris MI-5 ja tegeles mh nende Vene spioonidega, kes kasutasid mikrolainekiirgust Moskva USA saatkonna kiiritamisel. Venelased ja hiinlased hakkasid pärast II maailmasõda mikrolainekiirgust testima ja teadsid, milliseid sagedusi saab kasutada kas silmade, südame või aju ründamiseks, palju varem kui USA või Suurbritannia. Trower avalikustas netis kogu info selle kohta, millised sagedused kuidas mõjuvad.

Üks USA erusõjaväelane andis dr Magda Havasele 3000-4000 salajast dokumenti mikrolainekiirguse kohta, mida Havas on üles pannud oma kodulehele. Seal on hämmastavat infot! Mh selle kohta, mida USA valitsus MLK kohta on teadnud ja kuidas nad kavatsesid seda infot kasutada.

Troweri sõnul suudetakse mikrolainekiirgusega tekitada mis iganes vaimuhaigust ja lollitada igat psühhiaatrit, kui isikut n-ö sihtmärgistada (target) – on võimalik panna inimest hääli kuulma ja tema pähe mõtteid sisestada. Samal ajal hormonaalkeskusi mõjutades saab tekitada erinevaid aistinguid ja panna inimene tegema seda, mida vaja.

Trower pidas kõne Norra valitsusele, alustades sõnadega: „Ma tahaksin avaldada austust 12-le  mikrolainekiirgusega töötanud teadlasele, kes tegid enesetapu, üks nendest – päev enne oma pulmi… Neil läks uuringutega väga hästi,“ vihjates sellele, et mikrolainekiirgusega on võimalik sundida inimest enesetapule… Nii et see on väga tõsine asi, millega me lapsed praegu kokku puutuvad.

Sam Milham on öelnud, et ainus, mis midagi muudab, on kohtuhagid: “neil tuleb persed küljest hageda”.

Sharon on algatanud kaugloetavate arvestitega seoses kaks kohtuasja – Kanada inimõiguste ühingu ja elektrifirma vastu, tuginedes Inimõiguste Harta [Liis: kehtib Kanadas!] artiklile 7, mis annab õiguse saada kaitset valitsuse, tema ametite või seaduse eest, kui need kahjustavad inimeste tervist, privaatsust või isiklikku turvalisust.

Ka mujal maailmas on käimas kohtuprotsessid. Itaalias on ka juba üks võidetud kohtuasi – Vatikan kaevati kohtusse, kuna seal olid katusel FM-saatjad. Rahvusvaheline kohus mõistis nad süüdi, nõudis välja palju raha ja saatjad tuli eemaldada.

Meid toetab WHO ja IARC (vähiuuringute keskus), kes 2011. aastal klassifitseeris MLK 2Bkantserogeenina – see on sama kategooria, kuhu kuuluvad ka HIV, DDT, plii ja palju tööstuskemikaale, mis on Kanadas nüüdseks keelatud. Paljud teadlased usuvad, et MLK oleks pidanud olema kategoorias 2a või 1 – st selle kantserogeensus on kindel. Sel ajal aga polnud mehhanisme, mis seletaks, kuidas vähk MLK mõjul tekib. Viimasel kolmel aastal on aga tulnud palju uuringuid, mis näitavad, millised need mehhanismid täpselt on, mis toimub raku seinadega, seepärast avaldavad nüüd paljud teadlased järgmise IARC seminari korraldamiseks survet, et saaks praegust klassfikatsiooni muuta.

Me tapame oma loomulikke tolmeldajaid.

Mesilased kaovad kriitilise kiirusega. Paljud teadlased usuvad, et see toimub osaliselt MLK tõttu, lisaks mõjuvad ka pestitsiidid ja viirused, kuid MLK nõrgestab nende organismi, samamoodi nagu see nõrgestab meie oma, nii et organism ei suuda viirustega võidelda.

Teine probleem on see, et tehislik kiirgus segab mesilaste orienteerumist, nad ei leia enam oma tarusid üles ja tarud jäävad tühjaks. Ka linnud on segaduses mobiilimastide pärast, nad ei leia oma sihti ja lendavad vales suunas.

Paljud inimesed on teada andnud, et kui mastid pannakse üles, siis ei tule linnud enam oma söögimajadesse ja loomade arv piirkonnas väheneb drastiliselt. Loomad reageerivad teravalt, me peaksime neid jälgima ja nendelt eeskuju võtma. Tundlikumad inimesed annavad meile kiirgusest ja oma reaktsioonidest märku, kuid need, kes on tundetumad, peaksid seda kuulda võtma, sest see, et nad midagi ei tunne, et tähenda, et nende organismis kiirguse mõjul midagi ei toimu. Kõige hullem ongi see, et paljud tervisehädad arenevad aastaid. Ja paraku midagi meie ühiskonnas ei muutu, kuni laibad taga pole… nüüdseks aga olukord juba niikaugel, et MLK tõttu kannatanute ja hukkunute arv aina kasvab.

H. Lai, M. Blank ja D. Panagopoulos leidsid, et MLK mõjul kahjustub DNA. Ja kui tekib kaksikahelaline katkemine, siis DNA ei suuda seda parandada. Need mutatsioonid kanduvad edasi järgmisele generatsioonile. See mitte ainult ei too kaasa vähiriski, vaid kui naistel saab munarakk kahjustada või meestel seemnerakk, siis see antakse lastele edasi.

Sharon näeb rasedaid mobiiliga rääkimas ja saatmas sõnumeid, mobiil kõhu peal, kasutamas sülearvutit süles – nad kiiritavad oma kõhus olevat last! Nendel pisikestel pole mingit valikut… Selline tegevus on üks põhjustest, miks meil on tänapäeval nii palju lapsi, kellel on autism, ärevus- ja tähelepanuhäired jms. Varem ei olnud nendest haigustest keegi kuulnud.

Dr Herberti uuring autistlike laste kohta näitas, et kui 15 aastat tagasi oli suhtarv u 1/10000, siis nüüd on autist iga laps 50 kohta. Aruande juures oli joonis, mis näitas autismi esinemise ja MLK peaaegu ideaalset korrelatsiooni.

Üks Rootsi teadlane avastas selge korrelatsiooni FM-raadio kasutuselevõtu, sh saatjad, ja nahamelanoomi haigestumise vahel. Kahtlusi tekitas asjaolu, et melanoom tekkis kehapiirkondades, mis ei olnud päikesele avatud.

Nüüd ilmselt on autism selline hea indikaator.

Elektromagnetkiirgust süüdistatakse ka Alzheimeri, Parkinsoni, dementsuse ja muude neuroloogiliste haiguste sagenemises.

Paljud ei tea seda, et mobiili väljalülitamisest ei piisa, mobiil tuleb lülitada lennurežiimile. Väljalülituna saadab see siiski signaali ja töötab mastina teiste telefonide jaoks. Kõige turvalisem variant on see, kui paned mobiili lennurežiimile ja siis lülitad välja.

Juhtmeta telefon on veel hullem – tal on oma jaam ja ta saadab signaali kõikjale majas, otsides teisi telefone samal sagedusel. See on väga tugev signaal. Loobu sellisest telefonist otsekohe! On absurdne, et juhtmeta telefoni levialaks pannakse 200 meetrit.

Sul ei pea olema wifi-beebimonitor lapse voodis! See on hullumeelsus, see kiirgab ja kiiritab su last kogu aeg.

Peame mõistma, et see ei ole loomulik. Meie tulevased generatsioonid maksavad meie rumaluse eest. Me teeme seda kõike mugavuse pärast. Näeme inimesi, kes justkui ei suuda ilma mobiilita elada… Käiakse restoranis söömas ja seal ei räägita omavahel, vaid klõbistatakse mobiiliga… me elame maailmas, mis ei pea selline olema!

Itaalias armastatakse mobiile, enam ei suhelda omavahel, kõik on mobiilidesse klammerdunud. Kuid nad keeldusid raadiolaineid edastavatest kaugloetavatest arvestitest, neid Itaalias ei paigaldata, neil on juhtmega, sellega aga kaasneb kahjulik saastelekter…

Dr Andersen soovitab oma patsientidele sellist teraapiat – mine koju ja lülita elekter välja, otse pealülitist. Ole mõned tunnid ilma elektrita, lihtsalt koos oma perega ja vaata, mis juhtub!

Me peame wifil juhtme seinast tõmbama.

Räägitakse juba uuest tehnoloogiast light-fi“ – see on LED-valgus mikrolainesageduste asemel. Ehk saab seda varsti juba kasutada ka mobiilsides? Euroopas on see juba kasutusel kui nähtava valguse ülekanne (visible light transmission), mis muu hulgas annab ka juhtmevaba internetti. Seni aga veel ei ole teada, milline on nende erinevate valguskombinatsioonide mõju, eriti silmadele. Näiteks üks valguskombinatsioon (sinine-roheline?) hoiab meid ärkvel. Seepärast tuleb veel testida, et see tehnoloogia oleks tõesti ohutu.

Meil on palju uuringuid ja tõestusmaterjali, et on olemas ohutuid võimalusi, kuid see maksab rohkem… Tööstus aga tahab kõige odavamat.

Dr Herbert usub, et tegemist on pandeemiaga – sellisega, mida inimkond ei ole kunagi veel näinud. See pole haigus või viirus, mille saad kelleltki kokkupuutudes, vaid see ähvardab meid kõiki, kuni me midagi ette ei võta ja asi käest läheb… loodetavasti pole veel liiga hilja. See kiirgus mõjutab kõiki.

Me peame sööma korralikult. Peame end hoidma, et me keha oleks tugev ja suudaks end parandada, et jaksaksime võidelda – kuni suudame seadusi muuta ja kohtus võita.

Dr Klinghardt soovitab melatoniini lisaks võtta, sest MLK mõjul ei tooda käbinääre enam piisavalt melatoniini. Melatoniini puudusest aga tulenevad unehäired.

Inimestel, kes elavad 12 miili kaugusel FM-saatjast, on melatoniini tase langenud. Arvestades MLK üldist taset peaksid kõik melatoniini juurde võtma, soovitavalt tund enne magamaminekut. Alusta 3 mg-st, sõltuvalt sellest, kuidas sul uni on. Isegi koerale anna – paljud mastide juures elanud koerad surevad vähki…

Kui keha saab öösel piisavalt magada ja puhata, siis suudab ta parandada väga palju kahjusid, mida me talle päeva jooksul tekitame. Kuid ilma sügava uneta ta seda ei suuda.

Nagu dr Martin Blank tõestas, suudab keha DNA üksikahelalist purunemist parandada, kui ta on heas korras, kuid kui pole, siis ei suuda.

Ja ei tohi unustada antioksüdante! Nende tase tuleb hoida kõrgel.

Võti on teadlikkuses. Me peame infot jagama tegema inimeselt inimesele, sest meedia on telekommunikatsioonitööstuse käpa all, nemad meid ei aita.

Me peame inimestega rääkima, korraldama kohtumisi, näitama filme. Me peame naabrid kokku kutsuma ja tegema midagi, et inimesi teavitada. Inimesed on nii kergeusklikud! Mõtlevad, et valitsused aitavad ja kaitsevad meid – nad ei tee seda, neid huvitab ainult raha ja nad ei tööta mitte meie, vaid korporatsioonide huvides. Me peame panema inimesed aru saama, et kõik sõltub meist, meie ise peame midagi ette võtma. Jaga flaiereid, käi koolides ja räägi õpetajatega, direktoritega, võta kaasa uuringud wifi kohta. Direktorid ju saavad wifi kinni panna, kui nad tahavad… kasutage kaablit! Rääkige, et on olemas alternatiivid. Õpetage last kasutama arvutit turvaliselt.

Tundub, et me oleme ühesuunalisel tänaval. Kõik sõltub sellistest inimestest nagu meie – levitage infot, see on äärmiselt tähtis!

Me peame oma lapsi kaitsma. Nemad pole ju süüdi…

Vaata ka filme:

“Take back your power”

“Full signal”

“Resonance”