Kehakaal – mõtteid Mari Metsallikult

Ülekaalul võib olla nii palju erinevaid põhjuseid, et selle leidmiseks peab iga inimesega eradi tegelema. Ülekaaluline inimene võib olla nii ületoitumuses kui ka alatoitumuses ehk toitainepuuduses.

 

 

Liigne kehakaal võib olla ka sellest, et inimene ei puhasta end energeetiliselt. Duši all küll käib, aga energiakeha ei puhasta ehk puhastamine on poolik. Kui tekib soov kaalust alla võtta, tuleks esmalt luua visualiseerides ehk kujutluses pilt sellest, millises kaalus ja vormis soovite oma keha näha. Parem on mitte seada eesmärgiks teatud kaalunumbrit vaid näha oma mõtetes ennast selles vormis , mida soovite saavutada ja seejärel anda käsklus oma keha teadvusele viia end MINULE KÕIGE TERVISLIKUMAL VÕIMALIKUL MOEL sellesse vormi. Kui keha on saanud selle käskluse, hakkab ta tegema tööd selle eesmärgi nimel, mis tähendab, et ta ka vähendab söögiisu ja annab tugevaid signaale teistsuguste toitude järele. Siis on inimesel tunduvalt lihtsam muuta oma toitumisharjumusi tervislikumaks, sest see on kooskõlas tema kehaga, tema keha teab ja mõistab inimese soove ja aitab sellele kaasa töötada. Nii ei ole dieedipidamine piin, vaid suur nauding, sest see on tee paranemise, uuenemise ja värskuseni. Keha ei anna signaale näljast ega petlikest isudest, vaid töötab rõõmsalt ja usinalt oma uue ülesande kallal. Kaal langeb hõlpsalt ja kergelt ning saavutanud oma kujutluses olnud soovitud kaalu, tuleks anda keha teadvusele käsklus kustutada kogu info vanast kaalust ja vormist, nii ei tule endine kehakaal dieedi lõppedes tagasi.

 

PS! Teatud toidud, eriti rämpstoidud ning sellised toidud, millele on lisatud mürgiseid lisaaineid, võivad sööbida keha mälusse pikaks ajaks, sest keha talletab need ega suuda neid lisaaineid kergelt väljutada. Need on ained, mille eesmärk on tekitada sõltuvust ja isu toitude järele, millele on need lisatud. Näiteks inimene, kes sõi lapsepõlves hot dogi, mäletas selle maitset veel täiskasvanunagi ning ka ihaldas seda, kuigi polnud kogu selle aja jooksul enam ühtegi söönud.

 

 

Paastudes piisavalt pikka aega ja põhjalikult, suudab keha viia välja need ained, mis on kehasse jäänud sellest toidust ja end meelde tuletavad. Kui paastu ajal saabub hetk, mil need ained kehast lahkuvad, võib inimene tunda tugevat isu selle järele ning isegi näha unes end seda toitu söömas. Paljud paastujad näevad unes end söömas asju, mida nad pole enam isegi aastakümneid söönud. Kui need ained on kehast väljunud, võib inimene unustada selle toidu maitse ning see ei tekita temas enam isu. Kui vanad isud kummitavad, võiks selle protsessi kiirendamiseks ka paluda oma keha teadvusel kustutada endast kõik energeetiline info nende vanade toitude kohta.

Isud muutuvad kui soolestik on puhastunud vanadest jääkidest.

 

Inimesed kurdavad tihti, et tahaks ka toituda tervislikult, taimselt ja toortoidust, aga ei suuda, sest nii väga maitseb küpsetatud toit. See on ajutine. (Eesti kliimas pole mõeldav alati toortoit! Ja igale kehatüübile see ei sobi (võrdle hiina, tiibeti ja indiameditsiini põhimõtteid), märkus Aire-Maria)

 

 

 

 

Kõige kiiremini puhastab keha kõik roheline, mis viib välja jääke vanadest toitudest ning puhastab seega ka isusid. Väga tugev energeetiline puhastaja on toit, mis sisaldab palju eeterlikku õli, mis võib kustutada vanade, ebatervislike toitude millest soovitakse loobuda, info kehast.

 

 

Kui inimene sööb palju värsket rohelist, avastab ta üsna kiiresti, et hakkab ihaldama värsket toitu. Ja see ei nõua vähimatki piiramist ega pingutust, vaid ainult maitsva rohelise toidu söömist ja magusate roheliste smuutide joomist harjumuspärase tavatoidu lisaks. Ja juba varsti tunneb see inimene kevadel mööda imekaunist metsa jalutades, et võilillelehed ning noored takjad ajavad tal suu vett jooksma ja kui nauditav ja hea on värske, soolaga töötlemata toidu maitse.

 

 

Ta kaotab täieliku huvi küpsetatud ja soolaga maitsestatud toidu vastu, mis tekitas temas varem sõltuvust ning selle osakaal jääb tema menüüs aina vähemaks ja vähemaks kuni asendub kerguse ja piirangute seadmiseta ainult sooviga pakkuda oma kehale parimat, värskeimat ja puhtaimat.

 

3 aastat tagasi, kui alustasin järjekordset paastu, siis eelmisel õhtul enne seda lebasin voodis, silitasin oma keha ja ütlesin talle: homsest hakkame jälle paastuma. Puhastame ennast kõigest, mis meile on ebavajalik ja puhkame. Homsest palun Sinul võtta enda jaoks vajalikke toitaineid õhust ja energiatest meie ümber, sest homsest ei võta me enam toitu füüsilisel kuhul. Nii ei tundnud ma paastu ajal kordagi nälga, sest mu keha ei olnud näljas vaid toitus sellest, mis leidub õhus meie ümber.

 

Keha jaoks ei ole tegelikult vahet, kas toit on füüsilises või energeetilises vormis. See tähendab ka seda, et kujutades ette ehk visualiseerides mingit toitu, toome me selle enda ellu ja saame osa selle toidu omadustest. Kõik eksisteerib energiana, samuti kogu meie jaoks vajaminev toit.

 

Kunagi nägin klippi ühest kokasaatest, kus küpsetati kammkarpe ning peale seda tahtsin teada saada, mis maitsega need on. Mõeldes selle toidu peale tõin ta energeetiliselt enda ellu ja sain teada tema lõhna, maitse ja omadused. See rahuldas täielikult mu huvi selle toidu vastu. Niimoodi võiksid toimida inimesed, kes soovivad teha toitumises muutusi, aga see on nende jaoks raske isude tõttu.