Kassiküüs (Cats Claw)

Kassiküüs – Amazonases kasvav liaan

Uncaria Tomentosa

Kassiküüs on viiruste, parasiitide, põletikuliste protsesside raviks. Vähendab EBV-d ja selle kaastegurite, streptokokkide A ja B mõju. Aitab kaasa keha normaalseks talitluseks külmetuse korral, organismi puhastamisel toksiinidest erinevate mürgistuste ja intoksikatsioonide korral. Tugevalt vähivastane. Ennetab borrelioosi ja puukentsefaliiti haigestumist. Immuunsust parandav ja üldtugevdav.

See on saadud hämmastavast taimest – Uncaria Tomentosa (peruu kassiküüs). See on puitliaan, mis on saanud nime oma teravate küünte pärast, millega ta kinnitub teiste taimede okstele. See kasvab Peruu mägismaa Amazonase metsades.

Amazonase põliselanikud, indiaanlased on iidsest ajast kasutanud seda taime oma tervise hoidmiseks. Nad valmistasid selle lehtedest, juurtest ja koorest keeduseid, tõmmiseid, ravisalve ning pulbreid.

Toimelt ületab kassiküüs hästituntud taimi, mida ammust ajast kasutatakse meditsiinis, selliseid nagu ženšenn, siilkübar (Echinacea), sipelgapuu, Astragalus, aga ka kuulsaid seeni (reishi, shiitake ja maitake). On andmeid liaani koore ekstraktide edukast kasutamsest selliste probleemide nagu allergia, genitaalherpes, vöötohatis, neurodermiit, põletikulised protsessid, viirusinfektsioonid.

On kindlaks tehtud, et taime unikaalseid omadusi põhjustavaks toimeaineteks on grupp oxyindol-alkaloide, sealhulgas isopteropodiin (isomeer A). See aktiviseerib T-lümfotsüütide, eriti tapjarakk-lümfotsüütide funktsioone, mis hävitavad tekkivaid kasvajarakke, normaliseerib immunoglobuliini taset vereseerumis. Selline alkaloid, nagu rhyncophyllin (rynkofylin), vähendab trombide moodustumisetõenäosust veresoonkonnas. Liaani koostisesse kuuluvad polüfenoolid, triterpeenid, aga ka taimsed stüroolid avaldavad põletikuvastast ja tsütostaatilist mõju. Glükosiidne glütsürritsiin ja glütsürritsiinhapesuudavad blokeerida viiruse paljunemist rakus nende DNA sünteesi rikkumise teel.

Uncaria Tomentosa koore koostises olev proanthocyanidin blokeerib vabade radikaalide teket organismis. Seda on kasutatud ka bakterite -parasiitide tasakaalu normaliseerimiseks.

Looduslikud antibiootikumid:

https://alkeemia.delfi.ee/tervis/taimetarkused/looduslikud-antibiootikumid-i-millised-on-need-vaekad-taimed-millega-bakterite-ja-viiruste-vastu-voidelda?id=72564207