DENS teraapia – DENAS aparaadid

Järgneva materjali vahendusel tutvute ühe väga huvitava ravimeetodiga – dünaamilise elektroneurostimulatsioonraviga, mida teostatakse korporatsiooni DENAS MS aparaatidega. Selle ravimeetodi kohta on prof. Kh.Vassermann aastal 2001 öelnud:

“Ma ei tea ühtki teist nii lootustandvat meetodit”.

Antud meetodit sobib rakendada nii inimestel kui ka loomadel!

Meetodi olemus  DENS-teraapia on uus, üldsusele kättesaadav reflektsoteraapia meetod. Selle meetodi abil mõjutatakse nahapinda haige organi kohal, tsoone, mis vastavad teatud seljaaju segmendile, aktiivseid ja latentseid refleksogeenseid tsoone, nõelravi punkte. Meetodiga on võimatu kahju teha, kui arvestada mõnede lihtsate põhimõtetega. DENS-teraapia toimemehhanism sarnaneb suures osas nõelravi toimemehhanismiga.Raviaparaat genereerib elektriimpulsse, mis sarnanevad närviraku poolt toodetavate impulssidega. Seetõttu on impulsid füsioloogilised. Impulsside mõjul ärritatakse nahas olevaid närvilõpmeid. Elektrivool tungib umbes 1mm sügavusele nahapinda.Sõltuvalt naha elektrilisest takistusest muutuvad raviimpulsside parameetrid pidevalt. Naha elektriline takistus sõltub naha seisundist vastavas piirkonnas, mis omakorda on seotud mingi organiga. Seega on aparaadil olemas bioloogiline tagasiside organismiga.

Kuna aparaadi impulsid pidevalt muutuvad, ei harju organism aparaadi antava elektrivooluga (selline harjumine toimub füsioteraapia protseduuridel). Selles seisneb DENAS – aparaadi unikaalsus. DENAS – aparaati võib kasutada jätkuvalt kas või mitu korda päevas ja pikemate ravikuuridena – see toimib ikkagi.

DENS-teraapia raviefekti aluseks on organismi tervendav vastusreaktsioon, mis leiab aset, kui aparaadiga töödelda kindlaid nahapiirkondi, mis närvisüsteemi abil on ühenduses siseorganitega.

Ravi algul käivitab DENS- teraapia organismi adaptatsioonimehhanismid. Jätkuv ravi harmoniseerib siseorganite ja organsüsteemide tegevust.

DENS- teraapiga antavad raviimpulsid põhjustavad suure hulga raviefekte,

millest põhilisemad on:

valu vaigistav, põletikuvastane, tursevastane, kudede verevarustust parandav, silelihaseid lõõgastav, antiallergiline, immunomodulatoorne ja stressivastane toime.

DENS-teraapial puuduvad negatiivsed kõrvaltoimed.

Sageli ilmnevad positiivsed kõrvaltoimed:

uni ja meeleolu paranevad, töövõime tõuseb, potents tõuseb, mingi ravikuuri ajal võib hakata paranema ka mõni teine haigus, mida teadlikult ei mõjutata.

Näidustused

Luu-liigessüsteemi haigused – traumad, artriidid, artroosid, lülisamba osteokondroos

Neuroloogiliste haigused – peavalud, seljavalud, pearinglus, krambid, insult, insuldijärgsed seisundid, peaaju traumade järgsed seisundid, kolmiknärvi neuralgia, näonärvi neuropaatia

Hingamisteede haigused – ägedad respiratoorsed viirusinfektsioonid, trahheiit, bronhiit, pneumoonia, bronhiaalastma

LOR-haigused – otiit, neurosensoorne kurtus, angiin, krooniline tonsilliit, sinusiidid, riniit, larüngiit

Nahahaigused – püodermia, naha seenhaigused, viiruslikud dermatoosid (herpes), infektsioossed erüteemid, dermatiidid, neuroallergodermatoosid, psoriaas, troofilised haavandid

Suuõõne haigused – hambavalu (enne arsti poole pöördumist), stomatoloogiliste protseduuride järgne valu, stomatiit, parodontiit, parodontoos

Oftalmoloogia – refraktsiooni häired (lühi- ja kaug- nägevus, astigmatism), glaukoom ja katarrakt, võrkkesta irdumine, põletikulised silmahaigused

Kosmetoloogia – näonaha eest hoolitsemisel, tselluliit, juuste väljalangemine

Sünnitusabi ja günekoloogilised haigused – sugulise küpsemise peetus, menstruatsioonitsükli häired, viljatus, naissuguorganite põletikulised haigused, fibromüoom, klimakteeriline sündroom, sünnituse valutustamine

Rinnanäärme haigused – hüpogalaktia, laktostaas, rinnanibude lõhed imetavatel naistel, laktatsioonmastiit

Meeste suguorganite haigused – põletikulised haigused (prostatiit, orhiit, orhoepididümiit, uretriit), prostata beniigne hüperplaasia, sugufunktsiooni häired

Pediaatria – omfaliit, kaasasündinud kõverkaelsus, diateesid, rahhiit, laste tserebraalparalüüs, enurees jne.

Mitmesuguste erakorraliste seisundite puhul – äge hingamispuudulikkus, elustamine, urtikaaria ja Quinke ödeem, palaviku alandamine, putukahammustused

Kardioloogia ja veresoonte haigused – stenokardia, südame rütmihäired, hüpertooniatõbi, hüpertooniline kriis, arteriaalne hüpotensioon, ateroskleroos, oblitereeriv endarteriit, vibratsioontõbi, Raynaud sündroom, lümfostaas

Gastroenteroloogia – iiveldus, oksendamine, kõhupuhitus, kõhulahtisus, kõhukinnisus, söögitoru haigused, mao- ja 12-sõrmiksoole haigused, hemorroidid

Uroloogia – neeruhaigused, tsüstiit

NB! Osade haiguste puhul võib DENS-teraapiat rakendada iseseisva ravimeetodina, osade haiguste puhul on see täiendav ravimeetod, mis oluliselt kiirendab paranemist ja aitab vältida tüsistuste teket.

Absoluutsed vastunäidustused:

Kardiostimulaator

Individuaalne elektrivoolu talumatus

Suhtelised vastunäidustused:  

Status epilepticus – krambihood, mille vahel patsient ei tule teadvusele

Kasvajad – aparaadiga ei tohi töötada otseselt kasvaja piirkonnas; kõikide muude probleemide puhul võib kasutada, sh. täiendava valuvaigistava meetodina ja keemiaravi järgselt intoksikatsiooninähtude vähendamiseks ja patsiendi kiiremaks taastumiseks

Ebaselge etioloogiaga palavik – on vaja välja selgitada palaviku põhjus ja vastavalt sellele ravida

Veenide tromboos ja varikoos – mitte kasutada aparaati trombi või veenilaiendi kohal

Ägedad psühhootilised seisundid, alkoholi- ja narkojoove – patsient võib olla abistajale ohtlik

Raseduse esimene kuu – ei tohi kasutada piirkondades, mis võivad põhjustada raseduse katkemise

 

Esmased ravijuhised

Ravida tuleb siis, kui on olemas kaebus. Kui kaebust antud momendil ei ole, siis pole vaja ravida, muidu võib saada kroonilise haiguse ägenemise.

Enamasti tunneb patsient end kohe pärast esimest raviprotseduuri paremini. Mõnikord (10% juhtudest ) haigus algul ägeneb –

sel juhul tuleb ravikuuri jätkata, siis ravi aitab. Kui alustasite ravi sagedusel 77 Hz ja töödeldav piirkond muutus valulikuks, proovige mõnda aega seda töödelda sagedusel 20Hz – võib juhtuda, et valu taandub.

Korraga tuleb ravida ühte kaebust – seda, mis antud momendil kõige rohkem häda teeb. Näiteks kui samaaegselt valutavad põlv ja õlg, siis tuleb valida: kumb rohkem valutab ja seda ravida.

 

Raviseansi pikkus

Täiskasvanutelt on 30 – 40 min, vajadusel ka kauem.

Krooniliste haiguste puhul tehakse enamasti 1 raviseanss päevas, ägedate haiguste puhul

võib teha mitu seanssi päevas.

Lastel on raviseansi pikkus iga kehakaalu kg kohta

1 minut, imikutel tuleb kasutada minimaalset

energeetilist taset.

 

Lühidalt sagedustest:

Raviefekt algab seda kiiremini ja lõpeb seda rutem, mida kõrgem on sagedus. 200 Hz – kiire valuvaigistav sagedus – efekt algab 5-10 minuti pärast, kuid on ebapüsiv (kuni 1 tund), seega tuleks pärast lühiajalist töötamist sellel sagedusel kasutada sama raviseansi käigus ka teisi sagedusi.

Sagedused 140, 77, 60 Hz – keskmised sagedused – efekt püsib 1-1,5 tundi või kauem.

Sagedus 20 Hz – efekt püsib mitu tundi. Soovitav on ühe raviprotseduuri ajal kombineerida erinevaid sagedusi – nii saate parima raviefekti.

Osadel aparaatidel on olemas ka inframadalad töösagedused! 1,0 – 10 Hz

Ühe raviseansi ajal võib mõjutada kuni 3 erinevat tsooni.

Kaela-krae tsooni töötlemisel tuleb arvestada vererõhu mõjutamise põhimõtetega:

liikudes aparaadiga ülalt alla suunas – langetate vererõhku, alt-üles suunas – tõstate vererõhku;

Kui vererõhku ei soovi mõjutada, peab aparaati liigutama horisontaalselt.

Aparaadiga ei tohi töötada südame eesmises otseprojektsioonis (välja arvatud elustamise puhul).

Aparaadiga ei tohi üldjuhul töötada kilpnäärme otseprojektsioonis (kaela alumises eesmises osas, kõrisõlmest allpool).

Kui esinevad sapikivid, mis momendil ei põhjusta valu, siis mitte töötada paremal roidekaare all, kui on neerukivid – mitte töötada neeru otseprojektsioonis.

Mitte kasutada DENS-teraapiat elektriravi protseduuriga samal päeval ega liigesesisese või periartikulaarse süsti saamise järgselt samal päeval.

TOOTED – käesoleval hetkel on kompaniil lai valik aparaate nii kodus kasutamiseks kui med. eriala inimestele.

Informatsioon ka Denas tooteid tutvustaval internetilehel: www.denas.ee

VIITED

www.denascorp.ru

www.denas.ee

www.diadens.ru

www.diadens.com

www.zoodens.com (loomadele!)

—————————————–

Mudel DIADENS KARDIO

Spetsiaalne aparaat kõrgvererõhutõve haigetele. Aparaadiga tehakse ravi kuuridena (12- päevane kuur 1-2 protseduuri päevas, seejärel vaheaeg). Ravi mõjul langeb vererõhk, mis võimaldab vähendada vererõhu ravimite annust või isegi loobuda tablettidest (ja nende kõrvalmõjudest). Aparaat näeb välja nagu väike randmele asetatav vererõhumõõtja. Väga lihtne ja mugav kasutada – vaja on ainult aparaat sisse ja välja lülitada. Raviprotseduur kestab 5-6 minutit. NB! Aparaat ei toimi pahaloomulise hüpertensiooni puhul (püsiv arteriaalse vererõhu kõrgenemine üle 180 mm/Hg, mis ei allu ravimitele).

—————————————————————-

OLEMAS EUROSERTIFIKAADID
Vastuseid mitmesugustele küsimustele: http://www.denascorp.com/kkk.html

 (dr Kalvi Veileri web-leht)

Dens-teraapia aparaadiga tutvumisvõimalus:

mob. 52 71 008

E-post: aire.maria@gmail.com

Palun leppige kohtumisaeg eelnevalt kokku!

Võimalus saada kirjalikke koolitusmaterjale!

TELLIMISVÕIMALUS – KOOLITUSMATERJALID – VÄLJAÕPE 

Aire-Maria Tampõld

(Denas konsultant)

Tänan!

Võtke julgelt ühendust! Denas korporatsioon teeb pidevalt hinnapakkumisi, seetõttu tuleb jooksvalt küsida mudelite hindu ja mis on hetkel kohe Eestis saada ja mida peab tellima!