1880. aastal, avastas prantsuse füüsik Jacques Lugol lahuse, mis sisaldab 5 % elementaalset joodi 10% kaalium jodiidi lahuses. Seda on selles ajast saadik pidevalt kasutatud.
Lugoli jood – joodist üldisemalt
Joodil on võime kaitsta organismi kiirituse ja haiguste eest ja ta on vajalik kilpnäärme õigeks toimimiseks. Inimese kilpnääre asetseb kaelas ja kogu kehas olev veri läbib selle iga 17 minuti järel. Kuna selle näärme moodustavatel rakkudel on antud 17 minutise tsükli ajal tõmme joodi järele, tapab näärme joodieritus nõrgad pisikud, mis võisid olla verre sattunud läbi naha kahjustuste või siis nina ja kurgu limaskestade kaudu või söödi nad sisse ja omastati seedetraktist. Kahjulikud pisikud nõrgestatakse iga kilpnäärmest läbiminekuga, kuni nad viimaks hävitatakse. Aga vaid siis, kui näärmel on joodi piisavalt varuks.
On hästi teada, et kilpnäärme joodisisaldus sõltub meie toidu ja vee tarbimisel saadavast joodi kogusest. Kui joodi sisaldus on madal, siis saab näärmest tema töö tegemiseks vajalik element lihtsalt otsa.
Lugoli joodi lahus ja energia
See nääre teostab peale veres olevate pisikute ja kahjulike bakterite hävitamise veel lisaks mitut teist funktsiooni. Esimene neist on igapäevase töö tegemiseks vajaliku energia varude täiendamine. On olemas tugev side teie energiakoguse ja tarbitud joodi koguse vahel. Esimene küsimus, mida te peaksite esitama, leides end madala energiataseme juurest: kas ei ole mitte see mullapinnas siin piirkonnas joodivaene? Ja teiseks: kas te korvate puudujääki lisavahenditega? Kui energia ja toimimine on väga madalal tasemel, siis kaaluge lugoli joodi lahuse tarvitamst.
Teiseks lugoli joodi ülesandeks on keha rahustamine ja närvipinge maandamine. Kui närvipinge on kõrge, siis muutute te ärritunuks ja teil on uinumisega raskusi. Keha on siis ka pidevas lahinguvalmiduses, valmis võitlema ja põgenema. Kõik need asjad suurendavad keha vajadust joodi järele, aitamaks vähendada närvipinget, lõdvestades seda ja võimaldades sel ennast rahulikus keskkonnas organiseerida.
On isegi võimalik muuta kahe tunniga ärrituvat, kannatamatut ja rahutut alla kümne aastast last rahulikuks indiviidiks, andes talle ühe tilga lugoli joodi lahust suu kaudu koos aed- või puuvilja mahla või klaasitäie veega, millesse on eelnevalt happesuse suurendamiseks lisatud 1 tl täis õunaäädikat. See on väga kasulik meetod hüperaktiivse lapse maharahustamiseks.
Kolmas lugoli joodi lahuse funktsioon on seotud selge mõtlemisega. Mõistus töötab lihtsalt paremini, kui keha saab oma vajadusteks vajalikku joodi lisaks.
Võtame järgmiseks mittevajaliku rasva ladestumise. Jood on üks paremaid oksüdeeruvaid katalüsaatoreid, mis meil olemas on. Katalüsaator on tuletikk, mis süütab põlema leegi, milline põletab ära igapäevase söödud toidukoguse. Kui see toit ei ole õigesti ära põlenud, siis võibki ta soovimatu rasvana organismi ladestuda.
Kui nüüd kilpnääre ladustab abivalmilt iga 17 minutiga temast läbivast verest saadavat joodi, siis võib ta selle salvestatud joodi kaotada, kui me joome klooritatud vett või kui me tarvitame liigselt naatriumkloriidi (rafineeritud lauasoola). Halogeenide väljutamiseks on olemas hästituntud seadus. Halogeenide grupp koosneb järgmistest elementidest, mis on toodud ära koos nende relatiivse atomaarse kaaluga:
floor: 19.0
kloor: 35.5
broom: 80.0
jood: 127.0
Igaühe neist neljast halogeenist kriitiliselt aktiivne tegevus on vastupidises vastavuses tema atomaarse kaaluga. See tähendab, et igaüks neist neljast võib eemaldada teise sama grupi kõrgema atomaarse kaaluga elemendi, kuid ei suuda eemaldada elementi, millel on madalam atomaarne kaal. Näiteks võib floor eemaldada kloori, broomi ja jooodi, sest temal on madalam atomaarne kaal, kui ülejäänud kolmel. Täpselt samuti võib kloor eemaldada broomi ja joodi, kuna neil kahel on mõlemal kõrgem atomaarne kaal, jne. Kuid vastupidine pole võimalik. Selle hästituntud keemilise seaduse tundmine asetab kahtluse alla kloori lisamise meie joogivette puhastava vahendina. Siis on joogivesi meie kehale kahjulik mitte temas leiduvate pisikute ja bakterite sisalduse tõttu, vaid et kloori sisaldus põhjustab väga vajaliku joodi kehast kadumist.
Kuna te võite elada joodivaeses piirkonnas ja kuna vesi on klooriga töödeldud, siis võite te olla liiga sageli haiged ja teil võib olla puudu energiast ja toimetuleku võimest. Kui te kannatate närvipingete all, võimetuse all selgesti mõelda ja võite koguda isegi soovimatut rasva, siis tahaksite te kindlasti teada, kuidas joodi taset tõsta.
Selleks on kolm erinevat viisi:
1) Süüa toite, mille analüüs on näidanud, et see on joodi poolest eriti rikas. Nende hulgas on kõik ookeanist saadavad toidud, koos rediste, asparaaguse, porgandite, tomatite, spinati, rabarberi, kartulite, herneste, maasikate, seente, lehtsalati, banaanide, lehtsalati, munakollase ja sibulatega.
2) Määrides väikesele osale kehast lugoli joodi lahust.
3) Tarvitades joodirikkaid lahuseid. Üks neist on tursamaksa õli. Teine on lugoli joodilahus.
Lugoli joodi lahuse doseerimine: Lugoli joodi võib tarvitada seespidiselt, kuid me eelistame rohkem nahakaudset kasutust. Keha omastab lugoli lahust kergesti, mõjutamata sealjuures teie seedimist. Selle võimas mikroobide vastane toime võib häirida teie soolestiku mikrofloorat ja seega pole soovitatav seda seespidiselt ilma arsti või meditsiini praktiseerijaga konsulteerimata kasutada.
Lugol jood on valmistatud 100% elementaarjoodist ja värvuselt pruun. Seda kasutatakse haavade, põletuste jms korral antiseptilise, viirusevastase ja antimikroobse ainena. Valget joodi valmistatakse elementaarjoodi ja kaaliumjoodiga (https://essentialminerals.co.uk/iodine/white-iodine/) ning see on valget värvi, seda kasutatakse ka haavade korral, kuid ka küünte seenhaiguste ja alopeetsia raviks, kuna see ei määri samamoodi nagu Lugol.
—————-
Ühistellimused Hollandist:
Lugol’s Iodine Solution 15% 50 ML
1880. aastal lõi prantsuse arst Jacques Lugol joodi, mis sisaldab 5 protsenti elementaarsest joodi kaaliumjodiidi 10-protsendilises lahuses. Sellest ajast alates on seda pidevalt maailmas kasutatud.
Iga 15% tilk sisaldab 7,29 mg joodi
Päritolumaa EL/ELi-väline riik
Koostisosad: Destilleeritud vesi, jood, postassiumjodiidi
Allergeeni teave – Ei sisalda lisaaineid. Hoia lastele kättesaamatus kohas. Kandke transdermaalseks kasutamiseks nahale 1-4 tilka. Sisemiseks kasutamiseks konsulteerige oma tervishoiutöötajaga. Maksimaalne annus: üks kord päevas 3 nädala jooksul.