Vedelad peptiidid
Uus looduslike bioregulatoorsete peptiidide generatsioon
välispidiseks kasutamiseks.
Allikas: www.npcriz.ru / www.npcriz.eu
Teaduslikud uurimistööd: http://www.npcriz.ru/issled/
Inglise keeles: http://peptides.npcriz.net/peptid_jidkiy.html
Rootsi arst Dr Jaan Suurküla: http://doctorjaan5.wordpress.com/2011/08/14/usa-raviamet-surus-maha-efektiivset-vahja-ravimit/
Peptiidide tootmise SERTIFIKAAT: http://tervistagasi.eu/sertifikaat-firmal-mis-valmistab-peptiide-jms/
Peptiiditeadlaste esimene ettekanne Eestis 07-2012 (ülevaade): http://tervistagasi.eu/peptiiditeadlaste-esimene-eesti-kulastus-2012-07/
Mati Rebane – peptiidide olemuse selgitamine – Loeng Tartu KEHAkeskuses 18.10.12 – PEPTIIDID
Koespetsiifilised lühikesed peptiidid reguleerivad geenide ekspressiooni (aktiivsust). Nad seonduvad vastavate geenide kindlate promootorosadega, vallandades DNA molekuli lahtikerimist ja sellelt informatsiooni lugemist. Peptiidide defitsiit, mis areneb vanusega ja patoloogiate puhul, kiirendab oluliselt kudede kulumist ja organismi vananemist. Kudede ja rakkude adekvaatseks tööks on vaja adekvaatset hulka peptiide, mis omakorda toetavad geenide tööd optimaalses režiimis. Peptiidid, mis töötavad spetsiifiliselt just neile sobivates rakkudes, ka sünteesitakse nende samade rakkude poolt. Just selle pärast halveneb vananemise ja patoloogiate puhul rakkude töö, järelikult häirub peptiidide süntees, mille järel omakorda kannatab rakkude funktsioon. Kudede degeneratsioon progresseerub, mis lõppkokkuvõttes ilmneb kliiniliselt. Seetõttu on lühikeste peptiidide kasutamine üheks tähtsamaks innovatsiooniks meditsiinis ja võimaldab oluliselt aeglustada vananemise tempot, stimuleerides kudede juurdekasvu ja taastumist (proliferatsiooni ja regeneratsiooni) ning suurendades samas ka rakuressurssi. Peptiidide veel üheks tähtsaks eeliseks on nende väljendunud kasvajavastane mõju.
Tänaseks päevaks on peptiidide kasutamine parimaks ja kompromissitumaks otsuseks onkoloogiliste haiguste revitalisatsiooni ja profülaktika valdkonnas. See võimaldab läbi viia rakkude ja kudede uuendamist mitte ainult rakkude tsüklilisi protsesse reguleerides ja sünkroniseerides, vaid ka laiendades rakkude jagunemisvõimalust ilma atüüpiata (rakkude ebakorrapärane paljunemine).
Me esitleme teile looduslike peptiidide uut generatsiooni –NPCRIZ-i ja SZO RAMN juures asuva Sankt-Peterburgi bioregulatsiooni ja gerontoloogia instituudi ühise teadusliku uurimustöö tulemust. Loodusliku päritoluga peptiidseid bioregulaatoreid on traditsiooniliselt kasutatud kas süstidena või sissevõetavate kapslite kujul. Praktika on näidanud, et lühikesed regulatoorsed peptiidid ei allu mao-seedetrakti transformatsioonile ning seetõttu võib neid rahulikult, kergelt ja lihtsalt kasutada praktiliselt kõigi soovijate puhul. Neil puuduvad kahjulikud kõrvaltoimed. Looduslikud peptiidid toimivad sujuvalt, kuna kudede reageerimise jaoks on vajalik peptiidide teatud koguse saavutamine (homing-efekt), eesmärgiga täita defitsiiti. Alles pärast seda hakkavad rakud taastama oma normaalset tööd, „peatades kiige ja viies kõik protsessid kuldsesse keskmesse” (V.H.Havinson 2009). 2-4-kuise kuuri efekt võib säilida 4-6 kuud. Pärast selle aja möödumist peaks peptiidide taseme taastama korduskuuriga.
Eksisteerib teatud alternatiiv, mis meeldib kannatamatutele. Võib kasutada sünteetilisi lühikesi peptiide – praktiliselt täielikke analooge looduslikele, aga lihtsamaid, kuna „sünteetika” kujutab endast mitte tervet regulatoorset peptiidi, vaid ainult selle kõige tähtsamat „ankruosa”, mis seob peptiidi DNA-ga. See tähendab, sünteetilised peptiidid – see on koopia aminohapete „ankru”järjestusest looduslike peptiidide molekulis. Selline rafineeritus lubab ülilühikese ajaga saada tuntavat efekti. Kuid sellisel puhul ilmnevad nüansid. „Sünteetika” töötab kiiresti ja jäigalt, kude ei suuda teinekord kiiresti ümber häälestuda ja patsient hakkab kaebama ebamugavust vastavas organis. See ilming on absoluutselt normaalne ja ajutine, kuid nõuab dünaamilist doseerimisvalikut. Tuleb laveerida.
Situatsioon muutub veel palju keerulisemaks, kui see pole mitte lihtsalt grupp sünteetilisi peptiide seespidiseks kasutamiseks, vaid terve sünteetiline kokteil välispidiseks kasutamiseks, mis koosneb peptiididest, aktiivsetest ingredientidest ja transdermaalsetest agentidest (kandjatest). Selle klassi preparaadid loodi Sankt-Peterburgis 2006. aastal. Sellisel juhul kasvab järsult kõrvalmõjude efekt ja patsiendiga tuleb läbi viia isiklik instruktaaž, samuti välistada riskigrupid (kardioloogilised haiged).
2008 a. lõpul, toetudes kolleegide kogemustele, seisime ülesande ees töötada välja uued loodusliku päritoluga peptiidide kompleksid, mis toimiksid peaaegu sama kiirelt, kui „sünteetika”, aga ilma kõrvalmõjudeta. Töö tulemusel saadi ekstremaalselt kõrgpuhastatud peptiidide fraktsioonide konfiguratsioonid, mis on võimelised läbima absoluutselt kõiki füsioloogilisi barjääre ilma vahendajateta (kandjateta). Selle tulemusel sündis uus looduslike bioregulatoorsete peptiidide generatsioon välispidiseks kasutamiseks.
Uute peptiidide liini deviis:
kiirus
efektiivsus
ohutus
Peptiidide kompleksid (PK) kantakse küünarliigese sisemisele nahapinnale veenide projektsiooni kohtades ja hõõrutakse õrnalt sisse kuni täieliku imendumiseni. 7-15 minuti pärast toimub peptiidide sidumine dendriliste rakkudega, mis teostavad nende edasise transpordi lümfisõlmedeni, kus peptiidid teevad „ümberistumise” ja kanduvad verevooluga vajalike organite ja kudedeni.
————————————————————————————–
Informatsioon neile, kes kardavad peptiide!
Hirmutavad jutud geenimutatsioonidest…
Peptiidid, täpsemalt nende pidev olemasolu organismis on geenide tööks hädavajalik. Peptiidid puuduvad = DNA ei tööta, on magavas seisundis, DNAs sisalduv informatsioon ei ole „loetav“. Peptiide ei saa olla üle normi – s.t. rakud hakkavad tööle kui on organismis olemas teatud kogus peptiide, vajalik on teatud tasemel peptiidide kontsentratsioon. Kui peptiide on vähe, siis keha rakud ei saa DNA-lt lugeda tööks vajalikku informatsiooni ning informatsiooni lugemine toimub teistelt rakkudelt. Rakud, millelt sel hetkel infot loetakse on väga suure ülekoormuse all ja nad väsivad ning kuluvad mitu korda kiiremini.
Samasugune protsess kaasneb organismi vananemise ja haigestumisega. Situatsiooni parandada saab ainult peptiidide varu täiendamise abil.
Peptiid sidestub DNAga ajutiselt ja kõik…. Kuidas on võimalik mutatsioon, kui nad on organile ainuomased ning erinevate organite rakkude peptiidid teiste organite DNA ahelasse lihtsalt pole võimelised lukustuma? Peptiidid on sarnased kõikidel loomadel. Tegemist on väga arhailise ja primitiivse DNA käivitusmehhanismiga. Peptiidide identsus on tõestatud paljude teadusuuringutega.
Mutatsioone kutsuvad esile radikaalid, kiirgused, raskemetallid, tööstuslik keemia, võõrvalgud, võõr-DNA, viiruste RNA, kuid mitte peptiidid.
Mutatsioone peptiididest ei teki meil ega ka meie lastelastel. Kui „süüa“ peptiide õigeaegselt, siis on võimalik aktiveerida vajalikud geenid, ning pidurdada mittevajalikke kahjulikke protsesse, pigem on isegi võimalik ennetada geneetilise eelsoodumusega haiguste teket.
———————————————————————-
Peptiidide kasutuskogemusi Venemaalt:
https://docs.google.com/document/d/1UZ9Yxb78Ux8iIEuEFiNMPG9wNGjmahFSy8P9zDCWrvw/edit?pli=1
http://peptiididekogemused1.blogspot.com/2012/06/on-avastatud-ka-esimene-korvaltoime-ja.html
————————————————————————————–
Tellimis-info lähemalt: aire.maria@gmail.com