Kuidas kaitsta end elektromagnetkiirguse kahjulikkuse eest? (Ann Louise Gittleman)

Sel nädalal @ EMF Summit: ANN LOUISE GITTLEMAN
emfsummit.com/dr-ann-louise-gittleman/
(kokkuvõte)

 

Ann Louise Gittleman on USA terviseekspert ja bestsellerite autor. Ta on sertifitseeritud toitumisspetsialist, PhD holistilises toitumises ja M.S. toitumishariduses. Tema viimane raamat “Zapped” käsitleb elektromagnetkiirgust ja seda, kuidas me end kaitsta saame – igal viisil, mh toitumisega.

Elektromagnetkiirguse temaatika juurde jõudis ta siis, kui tal avastati kaelal healoomuline kasvaja. Ta sai teada, et põhjuseks oli see, et ta kasutas mobiiltelefoni väga palju ja ainult ühel poolel. Samas sõi ta palju antioksüdante ja kõiki neid aineid, millest ta oma raamatus kirjutab, kuid haigestus siiski. Siis hakkas ta märkama, et üha rohkem inimesi muutub elektroülitundlikuks ja nad polnud sellest üldse teadlikud – st sümptomid avaldusid, aga ei osatud neid kiirgusega seostada.

EMK on nagu elevant, kes tantsib keset tuba.

On äärmiselt oluline arendada ja tugevdada oma keha, elades selles elektromagnetkiirgust (EMK) täis maailmas. Peame endale aru andma, et tänapäeval elame isegi kuni 100 miljonit korda suuremas elektromagnetkiirguses, kui meie vanavanemaid ümbritses.

Probleem on selles, et oleme äärmiselt tundlikud bioelektrilised olendid. Meie rakud reageerivad EMK-le kui kahjulikule keskkonnatoksiinile. EMK mõjul DNA ahelad katkevad, millele rakud reageerivad stressiproteiinide tootmisega – neid on umbes
20. Rakud lukustuvad, mistõttu toitained ei pääse sisse ja toksiinid ei pääse välja, nii et rakumembraanid hakkavad kaotama kaltsiumi ja neurotransmitterid paisatakse segi. Liigne EMK häirib kogu immuunsüsteemi. Sümpaatiline närvisüsteem on häires, see võib kaasa tuua neerupealsete ja kilpnäärme läbipõlemise.

Kuna oleme end kodus, tööl, autos jm nii paljude elektrooniliste ja digitaalsete seadmetega ümbritsenud, on drastiliselt sagenenud mõned haigused ja haigusseisundid, nagu
– VÄHK: ajuvähk, leukeemia, lümfoomid, munandivähk, eesnäärmevähk, emakavähk, pahaloomuline melanoom
– SÜDAME- JA HINGAMISTEEDEPROBLEEMID: südamepuperdamine, arütmia, kõrge vererõhk, madal vererõhk, kopsupõletik, astma, kiirenenud või aeglustunud südametöö
– NEUROLOOGILISED PROBLEEMID: krooniline väsimus, unetus ja unehäired, peavalud, ärrituvus, epilepsia, Alzheimer, lihasespasmid, liigesevalud, amüotroofne lateraalne skleroos, autism, tähelepanuhäired, keskendumisraskused, õppimisraskused
– VILJAKUSPROBLEEMID: viljatus, spermarakkude vähenemine, sünnidefektid
– MUUD: rasvumine, diabeet, kilpnäärme alatalitlus, fibromüalgia, katarakt, immuunsuse nõrgenemine.

Paljude teadlaste poolt tõestatud elektroreostuse bioloogilised mõjud:
– veresuhkrutaseme muutus
– DNA kahjustus, DNA suutmatus end remontida
– immuunsüsteemi allasurumine
– neuroloogilise, kardiovaskulaarse ja endokriinsüsteemi normaalse funktsioneerimise häired
– vere-ajubarjääri lekked
– tajuhäired
– suurenenud ärrituvus, unehäired, toidutalumatus, allergia keemiale, elektrotundlikkus
– stressiproteiini süntees (keha reaktsoon stressile rakutasandil)
– rakkudesiseste ja -vaheliste funktsioonide halvenemine (rakumembraani läbilaskvus ja rakkude suutlikkus suhelda üksteisega)
(allikas: radiationrescue.org)

Vaata ka BIOINITIATIVE-aruannet (bioinitiative.org), kus on viidatud üle 3800-le kontrollitud uuringule (aruannet on uuendatud 2012.a). Välja on toodud kõik haigused, mida põhjustab kokkupuude EMK-ga, sh sellised, millele meil puudub praegu ravi – olgu siis ALS (amüotroofne lateraalne skleroos ehk Lou Gehrigi haigus) või fibromüalgia, leukeemia, erinevad vähid, igasugused neuro-degeneratiivprobleemid. Seega ei saa enam eitada, et elektroreostusel on mõõdetavad bioloogilised mõjud.

Diabeeti haigestumine sageneb globaalselt. Kui 1985. aastal oli üle maailma 30 miljonit diabeetikut, siis 1995.a oli neid 135 miljonit, 2000. aastal 177 miljonit ja 2025. aastal eeldatavalt 300 miljonit. On tekkinud III tüüpi diabeet, mida seostatakse keskkonnaga – tõenäoliselt on siin osa ka elektroreostusel.

Saastelekter on elektrireostuse vorm, mis viitab kõrgsageduslikele järskudele voolupinge tõusudele hoonesisestes elektrijuhtmetes. See saastab standardset 60 Hz elektrivoolu ja loob kahjulikke elektromagnetvälju, mis toovad kaasa peavalud, jõuetuse, veresuhkrutaseme tõusu.
Saastelektri allikad on mh arvutid, muutuva kiirusega mootorid, telerid, elektroonilised mänguseadmed, energiasäästlikud seadmed, energiasäästlik valgustus, reguleeritava valgustugevusega lülitid, elektritööriistad, elektrilised kodumasinad, naabrid, katkised elektriliinid või puuoksad, mis puutuvad vastu elektriliine.
Uuringud näitavad, et elektromagnetväli surub alla melatoniini tootmist. Melatoniin on aga kõige olulisem antioksüdant, immuunsüsteemi sõdur. Kui see saab kahjustada, siis see mõjutab kolesterooli, toob kaasa neuro-degeneratiivsete haiguste riski ja kahjustused veresoontele. Melatoniini rolli märgati siis, kui uuriti, miks öötöölistel esineb rohkem rinnavähki kui päevasel ajal töötajatel. Leiti, et madal melatoniinitase on seotud suurema vabade radikaalide tekitatud kahjustusega ning surub alla ühe kõige võimsama toksiliste jäätmete eemaldaja glutatiooni. Glutatioon on keha peamine veeslahustuv antioksüdant, mis kaitseb aju, närvirakke ja maksa. Tekib doominoefekt, mida näeme näiteks siis, kui puutume kokku ühe pisikese mikrolaineahjuga, mida nimetatakse mobiiltelefoniks.
EMK neutraliseerib glutatiooni, selle tase langeb ning su keha ei saa enam toksiinidega, nt hallituse ja kemikaalidega, hästi hakkama.
Arvestades üha suurenevat kiirgust on oluline jälgida, et su menüüs oleks piisavalt glutatiooni allikaid: spargel, brokkoli, avokaado, spinat, marjad, küüslauk. Söögi puhul tasub meeles pidada, et mida vähem toitu kuumutad, seda rohkem vajalikke
ained säilib.

Alfalipoiinhape on eluiga pikendav antioksüdant, mis taastab glutatiooni, asendades elektronid, mida vabad radikaalid on ära kaaperdanud. See läbib vett ja rasva läbilaskvaid rakumembraane ning on võimas veresuhkru regulaator ja aitab hakkama saada EMK üledoosiga. Alfalipoiinhapet peaks tarbima 100-300 mg päevas.

N-atsetüültsüsteiin on kolmas hea antioksüdant (600 mg 1-2x päevas).

50% inimestel on MTHFR ensüümi geneetiline defekt, mistõttu on neil glutatioonipuudus, kuna keha ei suuda seda piisavalt toota – isegi ilma EMK-ta. Ilma glutatioonita aga ei suuda keha lahustada toksiine, kemikaale ja raskmetalle, EMK kiirgus on lihtsalt täiendav kole rünnak keskkonna poolt.
Hiljutine uurimus näitab, et 98% autistlikel lastel on seesama geneetiline mutatsioon.
Kui sulle tundub, et keha ei vabane piisavalt hästi toksiinidest, ja oled elektroülitundlik, tasub teha MTHFR geeni test.

Tuleks ka tarbida rohkem foolhapet ja B12 vitamiini, samuti teisi glutatiooni ergutajaid, nt trimetüülglütsiin ning vitamiinid B2 ja B6.

Kui su keha on kiirguse mõjus, olgu siis mitteioniseeriv või ioniseeriv, hakkab kõigepealt rakumembraan kaltsiumi lahti laskma. Kaltsium aga on mört, mis hoiab rakke koos. Kaltsium hakkab lekkima ja mitmed neurotransmitterid paisatakse segi. Selle tulemusel tekib paljudel elektromagnetväljas mõttehägusus, häiritud olek.

Kaltsiumi kõrval on oluline, et sul oleks kehas ka piisav kogus magneesiumi, mis hoiaks kaltsiumi kinni. Magneesiumi tuleks tarbida vähemalt 400-800 mg päevas. Võid seda võtta ka eraldi enne magamaminekut, see on suurepärane detoksifikaator ning seotud ligi 400 eri protsessiga kehas.

Lisaks võta juurde melatoniini (vähemalt 1-3 mg), see annab hea une.

Kroom on oluline õige veresuhkrutaseme hoidmisel (vähemalt 200-400 mcg).

D-vitamiini peaks tarbima päevas vähemalt 500, isegi kuni 5000 ühikut.

Taruvaik on oluline abiline mitteioniseeriva kiirguse korral (100-500 mg päevas).

Superoksiidi dismutaasid (SOD) on olulised antioksüdandid, mis lõhustavad toksilist superoksiidi (soovitav annus: 5500 ühikut päevas).

Kõik need elemendid ja toitained on väga olulised inimestele, kes kannatavad elektroülitundlikkuse sümptomite all, aidates vältida mineraalainete puudust ning toetades immuunsüsteemi ja hormonaalsüsteemi toimimist.

SUPERTOIDUAINED JA MAITSEAINED, mis relvastavad sind EMK vastu, aidates vähendada põletikku ning asendades antioksüdante ja muid toitaineid, mille tase on elektrireostuse tõttu kehas vähenud:
– artišokk (1 portsjon 1-2x nädalas) sisaldab silimariini, mis on 10 võimsam antioksüdant kui E-vitamiin, suurendab glutatiooni ja SOD tootmist
– spargel (1-2 korda nädalas) sisaldab rohkem glutatiooni kui ükski teine toiduaine
– mustikad (1-2 portsjonit päevas) – üks portsjon annab päevase vajaliku antioksüdantide, sh antotsüaniinide koguse
– kaneel, eriti tseiloni kaneel (0,5 tl päevas) hoiab veresuhkrut stabiilsena
– jõhvikad (jõhvikaveena – 230 g jõhvikaid + 1,5 l vett päevas) kaitsevad ajurakke vabade radikaalide kahjustuste eest, võivad vältida vananemisega seotud kognitiivsete ja motoorsete võimete vähenemist (EMK toob kaasa vananemise kiirenemise)
– ristõielised köögiviljad (kapsalised) (3-4 portsu nädalas 1 ports korraga) sisaldavad palju antioksüdante ja C-vitamiini, lisaks väävlit, mis ergutab glutatiooni tootmist
– köömned (0,5 tl 3 korda nädalas) suurendavad glutatiooni aktiivsust, oluline ka pankrease jaoks
– küüslauk (0,5-1 küüs päevas) aitab veresuhkrut kontrolli all hoida, sisaldab palju väävlit, mis on oluline glutatiooni tootmiseks
– rohtu söönud veiste liha (vähemalt 2 korda nädalas 100 g) on suurepärane glutatiooni, tsingi ja seleeni allikas, mida kõiki EMK vähendab
– seened (2-3 korda nädalas 1 portsjon), eelkõige Aasia seened nagu shiitake, krimini, maitake
– oliivõli (vähemalt 1 tl päevas)on väga võimas antioksüdant, mis tõstab glutatiooni taset
– granaatõunamahl (2-3 x 230 g nädalas) sisaldab kolm korda rohkem antioksüdante kui punane vein ja roheline tee
– kuivatatud ploomid (2-3 portsu nädalas) sisaldavad unikaalseid antioksüdante, mis toimivad väga ohtliku vaba radikaali – superoksiidaniooni vastu
– punased oad (3 portsjonit nädalas) sisaldavad palju antioksüdante – mida tumedamad, seda parem, värv näitab fenooli ja antotsüaniini sisaldust
– rosmariin (2-3 korda 2 tl nädalas) kaitseb raku DNA-d kahjustuste eest
– mererohi – algiinhape vähendab strontsium-90 (üks kõige levinum radioaktiivne aine keskkonnas) sisaldust organismis; nii ioniseeriv kui ka mitteioniseeriv kiirgus mõjutavad kilpnääret, mererohi aitab kilpnääret hoida
– hapukirsid (2-3 korda nädalas 1 klaas kirsimahla või 80 g kirsse, eriti enne magamaminekut) aitavad toota melatoniini
– kurkum (vähemalt 1 tl päevas) parandab kiirgusest põhjustatud kromosoomikahjustusi, tõstab maksaensüümide toksiinidest puhastumise võimet
– metsik Alaska lõhe (1-2 rasvase kala einet nädalas) sisaldab palju Omega-3 rasvhappeid, mis tugevdavad rakumembraane
– pähklid (peotäis päevas) sisaldavad palju Omega-3 rasvhappeid ja glutatiooni
– jogurt – just eluskultuure sisaldav
KUIDAS KAITSTA END KÖÖGIS:
– osta orgaanilist, hormoonideta ja antibiootikumideta liha-, kana- ja piimatooteid
– loe silte, väldi lisaaineid nagu MSG (naatriumglutamaat) transrasvad, suhkrud ja kunstlikud magus-, maitse- ja värvained
– loobu mittenakkuvatest, teflonkattega ja alumiiniumpottidest ja (-)pannidest, kasuta malmist, roostevabast terasest, emailist või klaasist nõusid
– kasuta klaasist, roostevaba terasest või BPA-vabast plastist toidusäilitamisainumaid, veepudeleid ja lutipudeleid
– eelista filtreeritud kraanivett pudeliveele. Kasuta 3-faasilist keraamilist filtrit, mille filtreerimisefektiivsus oleks vähemalt 0,9 mikronit ja mis eemaldaks parasiidid, bakterid, rooste, sodi, kloori, pestitsiidid ning muud kemikaalid ja raskmetallid.
KEHA PUHASTAMINE
– infrapunasaun aitab keha puhastada rasvkoes ladustatud toksiinidest, raskmetallidest
– detox-vann 1-2x nädalas, millega saad puhastada keha ioniseerivast kiirgusest, millega puutud kokku nt lennureisil, hambaarsti juures, mammogrammis, kiirgusteraapias. Lase vann täis kuumimat vett, mida talud. Lahusta sellest 400 g meresoola ja 400 g soodat. Mine vette vähemalt 20-30 minutiks. Joo samas lonkshaaval ära klaas sooja vett, milles on lahustatud 0,5 tl soola ja 0,5 tl soodat. Kui vesi jahtub, tule välja. Ära võta dušši 4 tunni jooksul, et soola-sooda lahus püsiks nahal.

OIL PULLING
See puhastab kogu keha toksiinidest. Suu on värav kogu tervise juurde. Pane u 2 tl õli (nt seesami- või kookosõli) suhu. Loksuta, keeruta, tõmba seda läbi hammaste 20 minutit. Vahepeal võid selle ka välja sülitada, aga siis võta asemele suurem kogus. Pärast lõplikku väljasülitamist loputa suud klaasitäie veega, et eemaldada õlijäägid. [Liis: parem ära sülita kraanikaussi, pigem kas wc-potti või õue.]
VAATA ÜLE KA OMA KESKKOND:
– magamistuba hoia elektromagnetväljadest puhas
– viska välja juhtmeta telefonid
– lülita välja wifi-ruuterid, vähemasti ööseks
– vii magamistoast välja mobiilid ja läpakad
– kasuta mobiili ainult siis, kui vaja
– viska ära mikrolaineahi, sealt lekib kiirgust
– voodi ärgu olgu metallist (raam, vedrud), metall absorbeerib elektromagnetvälju
– koli eemale kõrgepingeliinidest ja vähemalt 400 m kaugusele mobiilimastidest
– ära helista rongis, autos, laevas ja lennukis, sest metall kontsentreerib ja peegeldab kiirgust
– ära kasuta juhtmevaba peakomplekti
– kompuutertomograafia- ja röntgenuuringuid lase teha ainult siis, kui teisiti tõesti ei saa

Juhtmevaba telefon on palju kahjulikum kui mobiil!
Kui lülitad telefoni välja, siis su telefon toimib nagu mobiilimast. Seetõttu kasuta parem lennurežiimi, kus telefon tõesti ei kiirga.

Elektroülitundlikkusel on palju sümptomeid: segadus, lühimälu halvenemine, peavalud, sõrmede tuimus, näo õhetamine, probleemid kuulmisega (nt helisemine kõrvus), väsimus, pearinglus, südamepööritus, silmade kuivus. Palju rohkem esineb ka artriiti ja reumavalu. Kõik need on seotud EMK-ga. Lisaks veel südameprobleemid, nahaprobleemid, hingamisprobleemid, isegi neuroloogilised sümptomid.
Elektroülitundlikkus sageneb iga päevaga. Keha ei oska vahet teha mitteioniseeriva ja ioniseeriva kiirguse vahel, mõlemad tekitavad toksiinide üledoose, mingite ainete puudust, kehasüsteemide tasakaalutust.
EMK toksilisus on sarnane nagu raskmetallidel või sigaretil – tegemist on avaliku tervise epideemiaga, millest on saanud osa elust 21. sajandil…

Dr Milham on seda teemat uurinud 50 aastat ja tema väidab, et kõik meie kaasaegsed haigused on põhjustatud elektrist.

EÜT-d peetakse nüüd Alzheimeri-eelseks seisundiks. Hiljutises uuringus testiti vähemalt 1000 elektroülitundlikku ja tõdeti, et tegemist on väga haigete inimestega. Laboritestid näitasid, et inimestel, kellel on Alzheimer, on veres 2-10 korda rohkem
histamiine, analüüsides on näha aju-verebarjääri avanemisele viitavaid markereid, auto-antikehad müeliinile ja stressiproteiinidele, suurenenud melatoniini tootmine – kõik samamoodi ka elektroülitundlikel inimestel.

Seni on aga Rootsi ainus riik maailmas, kes tunnistab eletroülitundlikkust funktsionaalse puudena.

Tegelikult pole vahet, kas sa tunnetad mingeid sümptomeid või mitte, EMK mõjutab sind igal juhul. Sinu sees, organites on toimumas kiire vananemine. Paraku ei teata, mis neid sümptomeid tekitab, inimestele pannakse valesid diagnoose ja ei jõuta tõeliste põhjusteni.
Asi pole ainult juhtmevabades seadmetes, vaid kõigis elektriseadmetes, mis tekitavad saastelektrit. Pole kuskile põgeneda ka, sest elektrilised seadmed – kas või kaugloetavad arvestid – on igal pool.
Põhimõtteliselt saame öelda, et inimesed on muutunud allergiliseks 21. sajandile. Ainus pääsetee on elada erakuna…

Seetõttu on oluline, et me õpiksime korralikult sööma, vältima kokkupuudet EMK-ga (sagedus, kestus). Ole kursis uue info ja uute uuringutega, mida avaldatakse. Otsi infot, kuidas me saaksime kasutusele võtta turvalist tehnoloogiat.
Pole vaja karta või pead liiva alla peita, vaid saa TEADLIKUKS, teadlikkus eelneb tegudele. Saa teadlikuks sellest, mida sa teha saad. Tegelikult saame teha väga palju selleks, et end kaitsta ja aidata. Loodetavasti saame ka luua turvalisi ja kaitstud piirkondi, kus pole kiirgust.

Algatus peab tulema meie, tavaliste inimeste poolt. On selge, et see ei tule valitsuste poolt, kelle huvides ei ole luua ohutusstandardeid, mis tõepoolest inimesi kaitseksid. Sõjavägi tahab testida ja kasutada mikrolainerelvi. Samamoodi nagu
kunagi oli sigaretitööstusega, kes veenis maailma suurte rahade abil suitsetamise kasulikkuses, või ravimitööstusega, kes on surunud turule ravimeid, mille ohutust ei ole piisavalt testitud, on nüüd samasuguses võimupositsioonis telekommunikatsioonitööstus, kellel on piisavalt raha, et teha lobi ja suunata suuri rahasummasid valitsuste taskutesse, et saavutada oma eesmärke.
Muutused saavad alata ainult meist.

Oleme siin elektromagnetilises supis kõik koos. Seega peame kasutama oma tehnikavidinaid – mobiile, wifit, tahvelarvuteid ja kõike muud VASTUTUSTUNDLIKULT, sest see ei mõjuta mitte ainult kasutajat ennast, vaid kõiki teisi tema ümber. On ju selgelt näha ajuprobleemide sagenemist, mida rohkem neid asju kasutatakse.

Kõik sõltub meist 24/7 – kui korralikult me sööme, millise keskkonna enda ümber loome. Me ei saa loota mitte kellegi teise peale.

Tuleb õppida ja uurida – inimestel ei ole tihtipeale aimugi. Alles siis saame teha tarku otsuseid.
Lülita wifi ööseks välja, ehita kaitsekilp kaugloetava arvesti ümber. Levita infot – sa võid väga palju muuta.

Floridas on praegu käimas kohtuprotsess, kus lapsele anti koolist, kus muidugi oli ka wifi, tahvelarvuti – laps oli selle üle nii õnnelik, et magas arvuti padja all… ja suri ajukasvajatesse. Vanemad kaebasid kooli kohtusse, eelkõige selleks, et
tõmmata tähelepanu ja tõsta teadlikkust.
[Liis: analoog Eestist – maakoolid jagavad oma õpilastele tasuta tahvelarvuteid, mille parimad õpilased saavad pärast lõpetamist tasuta endale jätta, teised soodsa hinnaga välja osta. Millal meil esimesed haigestumised ja kohtuasjad tulevad?]

Kiirgusega seotud infot avaldavad praegu eelkõige pensionil teadlased või emeriitprofessorid – neil pole enam eriti midagi kaotada. Nad astuvad välja, sest on hämmingus, kuidas küll saab olla meie koolides wifi, ja kõige selle
pärast, kuidas me oma lapsi tänapäeval kiiritame…

Ja kunagi lubati lennukis suitsetada! Praegu me ei suuda seda uskuda. Kui aga lennukist tuled sa maha ja sa ei pea enam olema passiivne suitsetaja, siis kiirgusega puutud kokku igal juhul, tahad seda või ei. Tuleb leida olukorrale lahendus, et me ei peaks olema kiirguses ja saaksime kiirgusega kokkupuudet vähendada nii, et keha saaks end tervendada ja uuendada. Kuid see saab juhtuda alles siis, kui hakkame tegelema algse probleemiga, mitte sümptomitega.

Paraku on mõned kahjustused juba pöördumatud. Näiteks DNA topeltheeliksi kahjustusi ei saa parandada, need antakse edasi järgmisele generatsioonile ja sealt edasi… Muteerunud geen kandub edasi. Teadlased aga, kes selle info on avaldanud, on jäänud rahastusest ilma – isegi kui nad pole oma uuringus maininud mobiiltelefone!
Vaata DNA topeltheeliksi ja selle kahjustuste kohta ka dr Martin Blanki videoid You Tube’is.

Seega asi pole mitte selles, et see kiirgus on su organismile natuke toksiline, vaid see reaalselt kahjustab su DNA-d parandamatult. See on kõige hirmutavam. Seepärast peame seda kõike väga tõsiselt võtma.
Teadlased on tõestanud, et elektromagnetkiirgusega on seotud Alzheimer, neurodegeneratiivsed haigused ja autism. Ja mõtle, kui kergekäeliselt tehakse raseduse ajal ultraheliuuringuid! Keha pole mõeldud selliseid sagedusi taluma, isegi kui arvame, et tegemist on vägevate ja vajalike diagnostikaseadmetega.
Mitte keegi ei anna kiiremini oma võimu käest ära kui inimesed, kes arvavad, et neil pole võimu. Tegelikult on meil kodanikena väga suur võim. Küsimus on väga lihtne – kas sa annaksid oma lapsele sigareti? Muidugi mitte! Niisiis ära anna oma
lapsele ka mobiiltelefoni. Või kui annad, siis õpeta, kuidas seda ohutult kasutada – et hoida lennurežiimil ja kasutada ainult hädaolukorras.

Tuleb õppida ja jagada oma teadmisi ka lastega. Niisiis saa teadlikuks ja õpi, kuidas tehnoloogiat ohutult kasutada.

Keha tahab olla terve ja end taastada. Anna talle selleks võimalus.