KOENSÜÜM Q-10

(Roayl Body Care/USA/Coral Club) (60 kapslit)

CoEnzyme Q-10                                                                                                                

See on looduslik toode organismi energeetiliste ressursside suurendamiseks.

Koensüüm Q-10 on organismi rakkude mitokondrite (rakus leiduvad fermentiderikkad kehakesed – organoidid) koostisosa ja tal on käivitusmehhanismi roll adenosiintrifosfaadi – elusrakkude energia universaalse kandja ja peamise salvestaja, sünteesis.

Koensüüm Q-10 (nimetatakse ka ubikinooniks) võimendab teiste fermentide toimet ja omab antioksüdantset aktiivsust. Seda sünteesitakse peamiselt maksas. Selle allikateks on ka loomse päritoluga toitained (liha, maks, härja süda jt.).

Aastatega koensüümi Q-10 kogus inimese organismi rakkudes väheneb, mis toob kaasa terve rea degeneratiivse iseloomuga haiguste tekkimise ja vananemisprotsesside kiirenemise. Selle defitsiit võib raskendada ka paljude haiguste kulgu.

Koensüümi Q-10 defitsiidi põhjuseks võivad olla selle sünteesi häired mittetäisväärtusliku toitumise tagajärjel, aga ka kaasasündinud või omandatud defekt.

Koensüümi Q-10 defitsiit võib viia südamehaigusteni. Südamel on väga kõrge ainevahetuse aktiivsus ja ta vajab pidevat energia juurdevoolu katkematuks pulseerimiseks, seepärast on ta erakordselt tundlik selle koensüümi puuduse suhtes.

Koensüümi Q-10 vähesus kutsub esile ka igemehaigusi. Selle ensüümi tarvitamine juba sünteesitud kujul aitab igemeid tugevdada ja ennetada paradontoosi teket.

Koensüümi Q-10 täiendav lisandumine organismi stimuleerib energia tootmist, mis omakorda võimaldab aktiviseerida rakkude tööd, seega ainevahetusprotsesside normaalset kulgu. Organism omastab hästi koensüümi Q-10 ja see lülitub kiiresti rakkude töösse.

Organismi kaitsevõime väliste kahjulike mõjurite ja ümbritseva keskkonna ebasoodsate tegurite vastu sõltub, nagu teada, immuunsuse seisukorrast. Organismi varustamine koensüümiga Q-10 aitab kaasa immuunsüsteemi kaitsefunktsiooni aktiviseerimisele.

Energia, mis kulub lihaste kokkutõmbumiseks, sekretoorsete ja teiste rakkude tööks, nõuab selle pidevalt täiendamist. Just seepärast koensüüm Q-10 – energiatootmise stimulaator – kindlustab kogu organismi normaalse funktsioneerimise, eriti kui seda pidevalt tarvitada. Firma RBC toodetud toidulisandit koensüümi Q-10 võib tarvitada mitte ainult eraldi, vaid ka koos teiste toidulisandite ja tavaliste ravipreparaatidega. See ei ole toksiline, ei oma kõrvaltoimeid.

Koensüüm Q-10 aitab:

  • südame-veresoonkonna haiguste, ateroskleroosi ja hüpertooniatõve profülaktikas ja ravil;
  • paradontoosi profülaktikas;
  • vananemisprotsesside aeglustamisel;
  • ainevahetusprotsesside kiirendamisel;
  • immuunsussüsteemi aktiviseerimisel;
  • kroonilise väsimuse sündroomi profülaktikas ja ravil.

Koostis: iga kapsel sisaldab 30 mg puhast koensüümi Q-10.

Kasutamine: üks kapsel päevas söögi ajal.