Kaugloetavatest arvestitest (Farren Lander)

http://emfsummit.com/farren-lander/

EMF Summit @ 21.10.2014: FARREN LANDER

Raske usukuda, et piirkondades, kus 90% kaugloetavaid arvesteid on paigaldatud, ei tea inimesed siiani, misasjad need täpselt on. Inimestele öeldakse, et nende arvestite eesmärk on mõõta kasutatud elektrit. Kuid see on kõigest jäämäe tipp! Kui seda intervjuud vaatate [loete], ei näe te kaugloetavaid arvesteid enam kunagi süütute vidinatena.

KUIDAS KAUGLOETAVAD ARVESTID (KLA) MÕJUTAVAD TEIE TERVIST, PRIVAATSUST, TURVALISUST JA RAHAKOTTI

Farren Lander on töötanud viimased viis aastat, aidates inimestel puhastada nende kodu saastelektrist, mikrolainekiirgusest, magnetkiirgusest ja muust. Ta on väga hästi kursis KLA-dega ja on juba kaua hoiatanud inimesi kahjustuste eest, mida need tekitavad, olgugi et teda sageli narritakse Väikeseks Tibuks, kes karjus “Taevas kukub alla! Taevas kukub alla!” Kuid me teame, et valitsus on teadnud elektromagnetväljade mh mitte-termilisest, madala tasemega väljade kahjulikust mõjust juba kümneid aastaid.

Farren tahab, et ka sina oleksid teadlik.

Farren Lander pühendab oma aja sellele, et informeerida inimesi KLAdest. KLAd on väga suur teema. Kõik senised EMF Summitis kõnelejad on avaldanud arvamust, et KLA-d on väga halb mõte.

Farren töötas u 10 aastat tervise valdkonnas, testides uusi materjale ja allergeene. Seal puutus ta kokku paljude inimestega,  kes näiteks kandsid päikseprille, kuna väitsid, et on tundlikud valgustusele, ekraanidele, mobiilidele ja muudele seadmetele. See tekitas Farrenis huvi ning ta hakkas teemat lähemalt uurima, tegi läbi vastava koolituse ja ostis endale mõõteseadmed raadiosageduste, saastelektri, elektriväljade ja magnetväljade mõõtmiseks. Sellest alates – u 5 aastat, ongi ta selle teemaga tegelenud.

Oma tegevuse alguses märkas ta, et näiteks loodusravi kliinikute kiirgusfoon oli hullem kui kõige hullem kodu, mida ta mõõtnud oli – eelkõige sellepärast, et patsiendid kasutasid kliiniku ruumides mobiile, kliinikus olid veel ka wifi-ruuterid, satelliitraadiod, fluorestsents-valgustus, juhtmeta telefonid, hunnik wifi-tehnikat. Ta üritas veenda kliiniku juhtkonda, et nad loobuksid wifist – arstid ja patsiendid tunneksid end paremini, ka ravi oleks efektiivsem. Ning kui kliinikud oleksid kiirguspuhtad ja patsientidel tekiks kodus enesetunde halvenemine, saaksid nad järeldada, et probleem peitub kodus – järelikult tuleb kodu samuti wifist puhastada.

Miks Farren üldse KLA-dega tegelema hakkas?

Talle ei meeldinud mõte, et avalikkust ei teavitatud üldse KLA-de paigaldamisest, see kõik otsustati 2005. aastal suletud uste taga. Võeti vastu uus seadus, senised otsustajad jäeti otsustusõigusest ilma ning lihtsalt hakati uusi arvesteid paigaldama. Info hakkas alles hiljem USA-st läbi imbuma. Sai selgeks, et vähemalt osaliselt on kogu see protsess poliitiliste põhjustega.

Farrenit ärritas, et KLA-del on 908 MHz sagedusel raadiosaatja, lisaks sellele ka 2,4 GHz smartkiip, mille eesmärk on suhelda kodutehnika ja -seadmetega. Siis hakkas ta aga ka saama kõnesid, et inimesed hakkasid pärast neile KLA paigaldamist haigeks jääma. Kui Farren oma meeskonnaga helistanute kodudes kiirgust mõõtmas käis, leiti, et need olid sageli täis igasuguseid wifi-seadmeid juhtmeta telefonid, mobiilid, playstationid, tahvelarvutid – kuid KLA näis olevat selline seade, mis osutus viimaseks tilgaks – justkui õlekõrs, mis murdis kaameli selja. Sama kinnitavad ka teised eksperdid.

Ei ole arvestatud kiirguse akumuleerumisega! Iga seade kiirgab ja annab oma osa üldisesse supipotti ning kiirgusfoon ületab mitmekordselt nt Ehitusbioloogia Instutuudi avaldatud ohtlikke kiirgustasemeid.

Probleem on ka selles, et tehnoloogia pole litsentseeritud, inimesed võivad arendada mis tahes tehnoloogiat mis iganes sagedusel. Google on tulnud välja igasuguste juhtmevabade seadmete ja vidinatega, nt jalanõud, mis saavad jälitada su liikumist. Haiglad on nii paksult wifit täis – kuidas üldse keegi saab haiglas terveneda? Arvestades sealset saastelektri fooni, mis kõikidest seadmetest ja juhtmetest kiirgab, lisaks on igal korrusel wifiruuter ja katusel mobiiliantennid. Teadlased leiaks kindlasti otsese seose antibiootikumidele resistentsete bakterite leviku ja wifi-tehnoloogia kasutamisega – bakterite tase näib minevat üles, mida rohkem wifi-tehnoloogiat juurde pannakse. Samamoodi nagu autismi esinemine sageneb koos wifi-tehnoloogia ja mobiilide levikuga. Ning ka Alzheimer, ärevus- ja tähelepanuhäired, laste leukeemia…

Kõrge elektromagnetkiirguse tase võib häirida veresuhkrut ja põhjustada 3. tüüpi diabeeti. Dr. M. Havas leidis, et 3. tüüpi diabeedi tekkele aitab kaasa saastelekter, mida muide tekitavad ka selliseid jõusaaliseadmed, mis on ühildatud arvutiga ja ühendatud vooluvõrku. Seega jõusaalis käies võime endale hoopis kahju teha? See on nagu üks samm edasi, kaks sammu tagasi…

Jõusaalis on lisaks kõigele veel ka wifi, kardiovaskulaarsed seadmed, treenijad räägivad trenni ajal mobiilidega ja klõbistavad tahvelarvutiga… [Liis: kas ka Eestis?]

Paraku ei sõltu inimesest ega sellest, kui palju seadmeid sul juba kodus on – kaugloetav arvesti võib sind mõjutada igal juhul, eriti siis, kui see paikeb su magamistoa lähedal. Mõõtmine näitas elektrijuhtmetes väga kõrget saastelektri taset ja just siis, kui KLA on ühendatud.

Inimkeha bioloogiline sagedus on 7,8 Hz (tsüklit sekundis) ja niipea, kui astud ruumi, kus on elektrijuhtmestik, on sinu ümber sagedus 60 Hz [Liis: Eestis 50 Hz] ja su keha sümpaatiline närvisüsteem läheb häireseisundisse. Saastelektri sagedus võib olla aga kuni 10 miljonit MHz – see on väga suur näitaja! Ja kõik need sagedused mõjutavad meie keha rakubioloogiat.

Inimesed reageerivad sellele aga erinevalt, mõned on eriti tundlikud magnetväljadele, mõned valgusele, mis tuleb arvutiekraanilt, või säästupirnidele, isegi LED-lampidele. Kõiki tundub mõjutavat erinev elektromagnetväli ja erinevad sagedused.

Seega KLA puhul ei ole ainult pulsseeriv mikrolainekiirgus see, mille pärast muretseda, vaid ka selle tekitatav saastelekter.

Kas teate, et säästupirnid ei hoia raha kokku, vaid elektriarved hoopis suurenevad? Ja kui need pirnid katki lähevad, pead kutsuma erirühma toksilist reostust likvideerima. Kontrollitud uuringud näitavad ka seda, et kui kasutad säästupirne vanade pirnide asemel, mis palju sooja kiirgasid, pead nüüd kütet juurde keerama, et varem lambipirnidest saadud sooja kompenseerida – kust siis see kokkuhoid tulema peaks? Küte maksab palju rohkem kui lambipirnid.

Muide, DECT telefonid (Digital Enhanced Cordless Telecommunications), mida üldiselt tuntakse juhtmeta telefonidena, võivad olla ka juhtmega! Uuri telefoni kasutusjuhendit.

Farren osales ka filmi “Take Back Your Power” tegemisel ning selle raames käidi filmimas ka elektrifirma BC Hydro mõõturite ruumi. Ukse taga kinnitati, et mõõturid ei tööta ja on täiesti ohutud, kuid kui uks lahti tehti, oli kõigil tunne nagu mikrolaineahjus – vastu lõi tohutu elektrooniline kuumus. Farreni mõõtja näitas 198000 mikrovatti/m2! Ohutuks peetakse 10 mikrovatti/m2… Me ei saa siin mitte kuidagi rääkida ohutust kiirgustasemest.

Mõõturid suhtlevad omavahel pulsseerivate raadiosagedustega. Elektrifirma väidab, et see pulseerimine toimub üsna harva, kuid kui üks selline kohtuasi oli California kohtus, soovis kohtunik teada, mitu pulseerimist toimub päeva jooksul – ja selgus, et neid oli 190000 korda!

Lisaks sisaldab KLA kiipi, nn smartchip ehk nutikiip, mis on sama sagedusega kui wifiruuteril – 2,4 GHz. Ja samasugune kiip on ka uutes kodutehnikaseadmetes, mida praegu tohutu kiirusega toodetakse. Peatselt ongi ainult sellised kiibiga seadmed saadaval, ehk siis nutikodutehnika, mis võimaldab sul näiteks helistada oma külmkapile ja uurida, mis tal täpselt sees on ja mida tarvis juurde tuua. Külmkapp nimelt loeb toodete triipkoode. Smart-tehnoloogia puhul ongi ju asi mugavuses! Ja siis kujuta ette, et sul on kõigil koduseadmetel kiibid ja nad suhtlevad su kaugloetava arvestiga – sa oled kodus pidevalt mikrolainekiirguse turmtule all ja su kodu on muutunud mikrolaineahjuks.

75% inimestest pole aimugi, misasi on tegelikult KLA. Neil pole aimugi mikrolainekiirgusetehnoloogiast ega saastelektrist ega andmete kogumisest, mida hakkab tegema elektrifirma – selle kohta, milliseid seadmed millal ja kui tihti sa kasutad. Igal elektroonikaseadmel on oma kindel allkiri, mille järgi on võimalik neid detailselt tuvastada. Seega väga palju infot, mida meie kohta saab koguda – mis kell me koju jõuame, mis kell teleka lahti teeme, mis kanalit vaatame, kõik need detailid meie elu kohta – kas me tunneme seda teades end ikka mugavalt?

Ja need andmed on väga hästi müüdavad.

Microsoft on koos Google’iga välja arenenud vidina, mis pannakse telekate ja salvestusseadmete sisse ning sellega on võimalik pealt kuulata – ning sinu hääletooni järgi on võimalik kindlaks teha, mida sa teed – kas sa diivanil parasjagu naerad, kakled või seksid. Ja nendesse tehnikaseadmetesse paigaldatakse ka minikaameraid, mille kaudu on võimalik täpselt näha, mida sa teed. Palju on aga võimalik ka kindlaks teha KLA abil  – millal sa kodu valve alla paned, millal kodust lahkud ja millal tagasi jõuad. Kas jätad teleka mängima ja lapsed üksinda koju? [Liis: 2016. aastast võetakse tõenäoliselt vastu uus Lastekaitseseadus, mille alusel saab sel juhul teilt lapsed ära võtta.] See on selge spionaaž.

Aga inimeste põhiõigused? Meie kodu ei ole enam püha ja puutumatu.

Kuidas on võimalik, et nad lootsid paigaldada üle kogu maailma KLA-d, nii et keegi midagi ei märka? Tundub, et oleme justkui midagi maha maganud. Isegi kui Briti Kolumbias on juba üle 90% KLA-dest paigaldatud, siis enamik inimesi ikka ei tea, misasjad need on. Räägitakse, et eesmärk on kokkuhoid, kuid tõde on hoopis muu – asi on andmete kogumises ja näiteks võimaluses su elekter distantsilt välja lülitada.

KLA-de paigaldamisega on tekkinud ka segadus elektriarvetega – inimesed saavad elektriarveid elektri tarbimise eest hoonetes, mis on maha põlenud või mida ei kasutata või kus polegi üldse arvestit. Ja elektriarved on kõvasti kasvanud! Ilma mingi põhjenduseta. Ja väga raske on põhjendada, et sa tõepoolest ei kasutanud rohkem elektrit. Elektrifirmad saavad üle maailma selliseid kaebusi.

Kanadas muide trahvitakse inimesi, kes ei taha endale uut KLA-d.

Meil on valik – kas nõustuda kõigega või loobuda arvete maksmisest (tsiviilallumatus) ja tõmmata sellega tähelepanu. Peame tõmbama poliitikute tähelepanu. Arve maksmata jätmine on aga hirmutav, sest siis võidakse elekter välja lülitada…

Siin on nii palju inimesi, kes on KLA-de vastu ja tulemused on näha – paigaldatakse uuesti analoogmõõtjaid. Inimesed on olnud piisavalt visad. Ühtlasi siit soovitus kõikidele – astuge välja ja nõudke elektrifirmalt analoogmõõtjat tagasi.

Analoogmõõtjaid muide toodetakse endiselt, sest mõned, mis on paigaldatud, on täiesti uued. Me peaksime kõik neid nõudma.

Analoogmõõtja eluiga on 25-30 aastat, KLA-tel 5 aastat. Vaata, kui kiiresti tehnoloogia muutub! Küllap leitakse veelgi nutikamaid võimalusi meie järel nuhkimiseks ja tehnoloogia kasutamiseks enda huvides – ja meie maksame selle eest.

Palju arvesteid on demonteeritud ja asendatud vanade analoogmõõtjatega ka tulekahjude tõttu. Huvitav on see, et kui Farren on saanud teate tulekahju kohta ja kohe kohale kihutanud, siis tihti ta näeb, et tulekahju veel põleb, kuid KLA on kadunud, juba maha võetud. Ta on siiski ka paari põlenud KLA-t näinud ja on selge, et põlemisjäljed saavad alguse mõõtja seestpoolt, mitte väljaspoolt. Paraku aga see info ei tule kunagi välja, sest elektrifirma maksab kinni elanike vaikimise.

Dr Klinghardt räägib, kuidas Saksamaal asi käib – kui KLA on õues ja see paigaldatakse vastu sinu tahtmist, siis lihtsalt peksad selle puruks. Elektrifirma tuleb ja asendab uuega… Siis pekstakse see puruks. Kui küsitakse, kes tegi, laiutad käsi – ei tea, pole aimugi… Ja nii kaua peksad puruks, kui elektrifirma paigaldab analoogmõõtja.

Ja kas mitte Saksamaal pole KLA-dest nüüd lõplikult keeldutud?

Huvitav, mis meil kanadalastel ja põhja-ameeriklastel viga on, et me ei astu enda eest välja, kui meile tehakse ülekohut või asju, mida me pole soovinud. Teised riigid tegutsevad – kui Lähis-Idas inimesed mobiilimastide tõttu haigestuvad, siis nad lihtsalt lükkavad mastid ümber.

Klinghard on veel rääkinud, et mehi on kõige raskem ümber veenda. Autistlike laste hulk suureneb ekspodentsiaalselt koos wifi-tehnoloogia, sh KLA-te levikuga. Kuid mehi on kõige raskem panna midagi muutma, nad ei mõista, mis toimub ja miks, kuid neil on väga kindlad veendumused (mida nad millegagi põhjendada ei oska), et kõik see on jura ja ei mõjuta last. Alati on mehed need, kes muudatustele vastu seisavad, ja naised need, kes muretsevad ja helistavad. Ja on naisi, kes on oma meeste jäärapäisuse tõttu pidanud kodust välja kolima või magavad autos. Mehed ei pööra tähelepanu infole, mida on avaldatud tuhandetes uuringutes mikrolainekiirguse kahjulikkuse kohta, nad keelduvad seda uskumast.

Farren on uurinud mikrolainekiirgust väga põhjalikult ja erinevatest aspektidest, mh tervis. Talle helistavad naised, kes nutavad toru otsas – näiteks on ostnud uue elamise ja sinna on paigaldatud KLA, ja hiljem ilmnevad terviseprobleemid – ei saa magada, ei suuda mõelda ega süüa, tekivad kognitiivsed probleemid, õppimisraskused. Kui sul on KLA ja sa jääd haigeks, su lapsed jäävad haigeks – kas on võimalust, et juba paigaldatud KLA demonteeritakse? Neid juhtumeid on, kuid sa pead siis olema keegi kuulus isik, kas arst, advokaat, teadlane…

Meil on vaja vilepuhujaid, kes julgeksid välja astuda.

Ainus võimalus, kuidas saame protsessi peatada, on kohtu kaudu, “hagedes neil persed küljest” (Milham). Me ei pääse suurtest kohtuprotsessidest, nagu olid näiteks tubakaga. Meil peab olema võimalus see rong peatada.

Kui kõik jätkub, on Dr. Havase ja WHO hinnangul aastaks 2017 elektroülitundlike arv topelt – 15%.

Iirimaal on kohtusse antud ühishagi (class-action law-suit), millega on ühinenud üle 1500 inimese.

Vt “Citizens for Safe Technology” ja “Class Action Law Suit” ja osale ka!

Ka USAs on käimas mõned kohtuasjad, enamik siiski seotud mobiilidega, mobiilimastide ja -saatjatega, näiteks wifi-kasutamise tagajärjel tekkinud ajukasvajate ja vaimuhaiguste pärast. Kuid on ka esitatud hagisid selleks, et KLA eemaldataks ning et inimestel oleks valikuvõimalus. Kuid selleks on vaja rohkem inimesi.

Paljud arstid teavad elektroülitundlikkusest, mikrolainetehnoloogiaga seotud tervisekahjustustest, kuid ei julge avalikult välja astuda, sest paljusid on hakatatud selle peale taga kiusama – kummitab oht jääda ilma litsentsist, töökohast, rahastusest. Seda on juhtunud paljude teadlastega, arstidega, kui nad on rääkinud kiirguse kahjulikest mõjudest.

Siiski on praeguseks 6000 arsti allkirjastanud dokumendi, et keelata koolidest wifi ja vähendada elektromagnetkiirgust.

Barrie Trower oli juba pensionil, kui teda sundis tegutsema see, et koolidesse paigaldatakse wifid. See on sama mikrolainetehnoloogia, mida on kasutatud inimeste tapmiseks. Tema tegutsemise tagajärg on see, et praeguseks on ta saanud kolm tapmisähvardust. Seega on paraku tõesti suur risk välja astuda ja sõna võtta.

Meil on kalduvus saada “hilised õppetunnid varastest hoiatustest” – nagu oli uimastite, tubaka, asbesti, isegi aspiriiniga, mida arstid soovitasid kümneid aastaid, et see vähendab südamerabanduse riski, nüüd aga on asi täpselt vastupidi – on teada, et see põhjustab terviseprobleeme, mh südamerabandusi ja südamehaigusi. Seda kõike saame öelda ka mikrolainekiirguse kohta – me teame, et see põhjustab probleeme juba 1930ndate aastate lõpust! Siis muutusid inimesed, kes töötasid radaritega, elektroülitundlikeks, ning sümptomid, mida nad kogesid, on samasugused, mida inimesed taluvad täna kaugloetavate arvestite, mobiilide, mobiilimastide, wifi ja muu juhtmevaba tehnoloogia tõttu.

Mida me teha saame?

Otsi lisainfot:

–  Stop Smart Meters Collision

–  Citizens For Safe Technology- Smart Meter Action

Vaata ka filmi “Take Back Your Power” veebilehekülge, siin on palju vajalikku infot ja linke.

Inimestel pole põhjust vältida tegutsemist. Saada kas või kiri mõnele parlamendiliikmele, kohalikule poliitikule, elektrifirmale – sul pole vabandusi mitte välja astuda ja midagi öelda. Aga kõigepealt peavad inimesed aru saama, et meil on probleem. Tihti ei mõisteta siiani, et KLAdega on jama. Arvatakse, et uued mõõtjad tagavad täpsemad arved – ei, see on hoopis litsents raha juurde trükkida, aga mitte sulle, vaid elektrifirmale.

Inimesed ei tea midagi wifi-tehnoloogiast ega sellega kaasnevatest ohtudest. Tootjad sellest ka paraku ei räägi.

Hakake vastu wifi-tehnoloogiale! Hakake vastu selle mugavusele ja seksikusele, nt nutitelefonid ja muu nutitehnoloogia.

On hirmutav, kuhu see tehnoloogia areneb…

Meil tuleb keelduda aktsepteerimast neid mugavaid seksikaid mänguasju, mis võivad tekitada probleeme.

Me oleme sellises jamas, mida me pole veel kunagi inimajaloo jooksul näinud ja see läheb paraku ainult hullemaks.