CHAGA ehk rahvasuus ka KASEKÄSN

Chaga jahvatatud pulbrina (200 gr potsik / päritolu Jõgevamaa sügavast metsast / 1 potsik 17 eur / 2 tk 32,00 / 3 tk ja enam 15 eur tk

Chaga pulbri kasutamise ideid: leiad rikkalikult internetist!

Onkoloogia jaoks:

Retsept I

(200 gr pulbrit ja 1 liiter vett)

100 gr pulbrit pane 0,5 l vette likku 24 h

100 gr pulbrit pane 0,5 l vette ja kuumuta 60C ja termosesse ja seisab 48 h

Siis kurnad ja paned kokku mõlemad leotusveed ja villid pudelitesse

Tarvitada 1-2 klaasi päevas

(maitseks võib sidrunit) Tee aegajalt pause 10 p


II RETSEPT lahkelt kliendilt:

“Kõigepealt võtan poti jahvatatud chagat 200 gr panen termosesse ja valan peale 2,5 L vett temperatuuriga 65-66 C , loksutan iga päev, siis sõelun 3 päeva pärast välja ja saan 2L tõmmist. Tõmmise panen külmikusse. Tsaaga jälle termosesse ning jälle 2,5L vett temperatuuriga 90-95 C ja 3 päeva pärast sõelun välja. Loksutan iga päev. uus tõmmis külmikusse ja tsaaga potti ning vaiksel tulel keema. Keedan ca 4 tundi , siis jahtuma. Lõpuks sõelun välja ja valan kõik kokku. Joon hommikul ja õhtul 100 ML. No on hää küll.”

III RETSEPT lahkelt kliendilt:

VÄHKTÕVE ELEKSIIR

300g chaga jahvatust

50g männipungad

12,5g raudrohtu

12,5g koirohtu

2,0 liitrit keevavett (email nõus või klaas nõus) see segu seisab hommikuni siis kurnata, segule-paksule lisada veel kuuma vett 300g ja jääb seisma 2 tunniks.

Siis lisada 500g Aloe mahla 300g mett 250g piiritust või kõige kangemat viina

Segada kõik kokku, panna tumedatesse pudelitesse ja külma.

Tarvitada 3× päevas…enne sööki…


HOMMIKUKOHV 

Lisa 2 tl kohvitassi / vala keev vesi peale / lase tõmmata 10-15 min

Maitseks võib lisada kaneeli, kardemoni, mett …ingveri jms

PÄEVAJOOK

Liitrine termos ja sisse 6 tl kuhjaga chaga jahvatus kuuma, keedetud veega ja juua päeva jooksul (sellises koguses juua max 20 päeva ja 10 päeva paus)

———————————————

Tšaaga (must pässik) (Inonotus obliquus – ladina keeles ja Kabanoanatake jaapani keeles).
Tšaaga musta värvi annab temas külluslikult leiduv melaniin. Noda et al 1998 aastal Poolas läbi viidud uurimus tõestas, et tšaaga seen sekkub kasvajate tekkimise protsessi ja toimib selle vastu. Lisaks sisaldab näiteks kasetoht betuliini, mida kasutatakse vähiravis. Ja just kasetohust ammutab tšaaga oma betuliini koguse. Tšaaga muudab kases leiduva betuliini inimesele omastatavaks. Betuliin ja betuulhapet kasutatakse tänapäeval mitte ainult vähivastases ravis, vaid ka HIV viiruse ravis.

  1. aastal teostati teaduslik uurimine ja see seostas tšaaga seent võimega võidelda söögitoru-, rinna-, emaka- ja maksavähiga. Neid uurimusi viidi läbi Venemaal ja Soomes.
    Tšaagat on kasutatud psoriaasi ravimiseks. Psoriaas on nahahaigusis, kus patsiendil tekivad punakad ja järsud laigud. 1973. aastal Venemaal teostatud uuringus said kõik 50 patsienti täielikult psoriaasist terveks.

Lisaks on tšaagat kasutatud edukalt gastriidi ja tuberkuloosi raviks.
Musta pässiku tarvitamine on täiesti turvaline, seda võib lisada erinevate teede, kohvi ja muude kuumade või külmade jookide hulka (ekstraktina). Tee maitse on pehme ja neutraalne. Pässikust tehtud ekstraktid on kibedama maitsega. Mida vanem on puu peal kasvanud pässik (isegi paarkümmed aastat), seda parem ehk tema raviomadusi on lisandunud. Noore ning väikese pässiku võiks puule kasvama jätta.
Ka lastele on turvaline teha lahja tee ning lisada hulka mett. Ka loomade söötadesse lisatakse pässikut, tõstmaks nende kaalu ja immuniteeti. Nagu kõikide teiste ürtide ja muu toiduga, tasub pässikut korjata sügavalt metsast eemal tolmustest teedest ja tööstusest.
Hiina meditsiin liigitab ravimtaimed erinevatesse kategooriatesse. Must pässik liigitatakse toniseerivate ravimtaimede alla. Neid taimi võib (sageli ka soovitatakse) kasutada suurtes annustes ja pikka aega, kuna nad tasakaalustavad organismi tegevust ilma kõrvalnähtudeta. NB! Ära kasuta pässikut koos antibiootikumide või soonesisese glükoosiga, kuna nad mõjuvad antagonistlikult ehk vastandlikult. Mõned inimesed võivad olla raviseentele ka allergilised.
Keeda musta pässikut 15 minutit kuni 2 tundi või hauta isegi mitu tundi.Kasuta näiteks 2 tl pässiku pulbrit poole liitri vee kohta. Võib kasutada ka koos teiste teedega või isegi lisada kohvi hulka (näiteks panna kohvifiltrisse 1–2 tl pässiku puru koos kohviga). Maitse ei muutu üldse, aga saab väga hea tervisejoogi.
Musta pässiku kuumutamine on tähtis, sest siis saab immuunsust tugevdavad ained kõige paremini kätte. Pässikuteega sobib väga hästi ka lagritsajuur või mesi.
Ekstrakti saad kui keedad ca 120-180g kuiva eelnevalt 12-24 tundi leotatud materjali ca 2 tundi ja kurnad siis selle kuumalt kohe läbi ja valad pudelitesse ja korgi alla vaakumisse. Hiljem võid samale keetmisest järgi jäänud materjalile peale valada veel ka piirituse ja siis tuleb lasta tal 1-3 kuud seal tõmmata, saadud piiritusekstrakt segage kokku keeduse-ekstraktiga, siis on mõlemast saadud erinevad ained kokku segatud.

———————————————————————————-

KASEKÄSN (shaga e. must pässik, Inonotus obliquus) on kliiniliselt tõestatud kui üks vanim, ohutum ja kõige võimsama mõjuga ravimtaim meie planeedil.

Seen, mis on olnud puu küljes rohkem kui 3 aastat.
Seda aega loetakse piisavaks ajaks et anorgaanilisi mineraale mullast saada ning ümber töödelda orgaaniliseks fulvohappeks, mineraalideks ja mikroelementideks.
Milline on Kasekäsna ajalugu ja kas seda on meditsiiniliselt uuritud?
Tegemist on maailmas kasvavate umbes 150 meditsiinilise toimega seene hulgast võimsaima seenega, mis kuulub selliste ravimtaimede gruppi, mis suudavad normaliseerida keha elutähtsaid funktsioone.

Viimase 40 aasta jooksul on tehtud üle 1600 teadusliku uuringu Chaga mõjust erinevatele haigustele, sealhulgas vähk, kasvajad, kroonilised põletikud, artriit, seedehäired, diabeet, HIV jne. Samuti on uuritud Kasekäsna vananemisvastast toimet.
*** Viimastel aastatel on rohkem tähelepanu pööratud just antioksüdantse toimega ensüümidele, millest üks olulisemaid ongi SOD. Ensüümi põhiülesanne on vabade radikaalide muundamine kahjutumateks ühenditeks. Seega on SOD selles ensüümideahelas esmane kaitsesüsteem.
Lisaks rakusisesele mõjule töötab SOD ka rakuväliselt, kaitstes rakke pindkahjustuste eest. Selline terviklik antioksüdantne kaitsesüsteem, milles SOD on väga kaalukal kohal, on piisavalt võimas, et kontrollida ja reguleerida organismis vabade radikaalide hulka.

NÄIDE
Antioksüdantsete ensüümide (SOD) sisaldus Chagas võrreldes teiste kõrge SOD-d sisaldusega seentega (1 grammis).
Chaga 35000
Reishi 1400
Trühvlid 860

KASEKÄSNAL on kõrgeim ORAC* testi tulemus võrreldes muu loodusliku toidu või teiste toidulisanditega (testitud Tuftsi ülikoolis, Bostonis).
*ORAC (USA antioksüdantsete ensüümide mõõtühik).
ORAC testi tulemused.
Antioksüdantide sisaldus (ORAC) 104 g KASEKÄSN võrreldes puu- ja köögiviljadega, millel on kõrge ORAC tase:
KASEKÄSN 3655700
Acai marjad 80000
Mustad ploomid 5890
Goji marjad 40000
Granaatõun 3370
Rosinad 2890
Mustikad 2450
Murakad 2080
Jõhvikad 1790
Küüslauguküüs 1690
Maasikad 1570
Spinat 1290

—-