KASEKÄSN

 

 

Kasekäsn pulbrina (200 gr potsik 15 eur / päritolu Jõgevamaa sügavast metsast)

photo (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

KASEKÄSNA pulbri kasutamise ideid: leiad rikkalikult internetist!

Onkoloogia jaoks:

KASEKÄSNA retsept (200 gr pulbrit ja 1 liiter vett)

100 gr pulbrit pane 0,5 l vette likku 24 h

100 gr pulbrit pane 0,5 l vette ja kuumuta 60C ja termosesse ja seisab 48 h

Siis kurnad ja paned kokku mõlemad leotusveed ja villid pudelitesse

Tarvitada 1-2 klaasi päevas

(maitseks võib sidrunit)

———————————————

Tšaaga (must pässik) (Inonotus obliquus – ladina keeles ja Kabanoanatake jaapani keeles).
Tšaaga musta värvi annab temas külluslikult leiduv melaniin. Noda et al 1998 aastal Poolas läbi viidud uurimus tõestas, et tšaaga seen sekkub kasvajate tekkimise protsessi ja toimib selle vastu. Lisaks sisaldab näiteks kasetoht betuliini, mida kasutatakse vähiravis. Ja just kasetohust ammutab tšaaga oma betuliini koguse. Tšaaga muudab kases leiduva betuliini inimesele omastatavaks. Betuliin ja betuulhapet kasutatakse tänapäeval mitte ainult vähivastases ravis, vaid ka HIV viiruse ravis.

  1. aastal teostati teaduslik uurimine ja see seostas tšaaga seent võimega võidelda söögitoru-, rinna-, emaka- ja maksavähiga. Neid uurimusi viidi läbi Venemaal ja Soomes.
    Tšaagat on kasutatud psoriaasi ravimiseks. Psoriaas on nahahaigusis, kus patsiendil tekivad punakad ja järsud laigud. 1973. aastal Venemaal teostatud uuringus said kõik 50 patsienti täielikult psoriaasist terveks.

Lisaks on tšaagat kasutatud edukalt gastriidi ja tuberkuloosi raviks.
Musta pässiku tarvitamine on täiesti turvaline, seda võib lisada erinevate teede, kohvi ja muude kuumade või külmade jookide hulka (ekstraktina). Tee maitse on pehme ja neutraalne. Pässikust tehtud ekstraktid on kibedama maitsega. Mida vanem on puu peal kasvanud pässik (isegi paarkümmed aastat), seda parem ehk tema raviomadusi on lisandunud. Noore ning väikese pässiku võiks puule kasvama jätta.
Ka lastele on turvaline teha lahja tee ning lisada hulka mett. Ka loomade söötadesse lisatakse pässikut, tõstmaks nende kaalu ja immuniteeti. Nagu kõikide teiste ürtide ja muu toiduga, tasub pässikut korjata sügavalt metsast eemal tolmustest teedest ja tööstusest.
Hiina meditsiin liigitab ravimtaimed erinevatesse kategooriatesse. Must pässik liigitatakse toniseerivate ravimtaimede alla. Neid taimi võib (sageli ka soovitatakse) kasutada suurtes annustes ja pikka aega, kuna nad tasakaalustavad organismi tegevust ilma kõrvalnähtudeta. NB! Ära kasuta pässikut koos antibiootikumide või soonesisese glükoosiga, kuna nad mõjuvad antagonistlikult ehk vastandlikult. Mõned inimesed võivad olla raviseentele ka allergilised.
Keeda musta pässikut 15 minutit kuni 2 tundi või hauta isegi mitu tundi.Kasuta näiteks 2 tl pässiku pulbrit poole liitri vee kohta. Võib kasutada ka koos teiste teedega või isegi lisada kohvi hulka (näiteks panna kohvifiltrisse 1–2 tl pässiku puru koos kohviga). Maitse ei muutu üldse, aga saab väga hea tervisejoogi.
Musta pässiku kuumutamine on tähtis, sest siis saab immuunsust tugevdavad ained kõige paremini kätte. Pässikuteega sobib väga hästi ka lagritsajuur või mesi.
Ekstrakti saad kui keedad ca 120-180g kuiva eelnevalt 12-24 tundi leotatud materjali ca 2 tundi ja kurnad siis selle kuumalt kohe läbi ja valad pudelitesse ja korgi alla vaakumisse. Hiljem võid samale keetmisest järgi jäänud materjalile peale valada veel ka piirituse ja siis tuleb lasta tal 1-3 kuud seal tõmmata, saadud piiritusekstrakt segage kokku keeduse-ekstraktiga, siis on mõlemast saadud erinevad ained kokku segatud.

———————————————————————————-

KASEKÄSN (shaga e. must pässik, Inonotus obliquus) on kliiniliselt tõestatud kui üks vanim, ohutum ja kõige võimsama mõjuga ravimtaim meie planeedil.

Seen, mis on olnud puu küljes rohkem kui 3 aastat.
Seda aega loetakse piisavaks ajaks et anorgaanilisi mineraale mullast saada ning ümber töödelda orgaaniliseks fulvohappeks, mineraalideks ja mikroelementideks.
Milline on Kasekäsna ajalugu ja kas seda on meditsiiniliselt uuritud?
Tegemist on maailmas kasvavate umbes 150 meditsiinilise toimega seene hulgast võimsaima seenega, mis kuulub selliste ravimtaimede gruppi, mis suudavad normaliseerida keha elutähtsaid funktsioone.

Viimase 40 aasta jooksul on tehtud üle 1600 teadusliku uuringu Kasekäsna mõjust erinevatele haigustele, sealhulgas vähk, kasvajad, kroonilised põletikud, artriit, seedehäired, diabeet, HIV jne. Samuti on uuritud Kasekäsna vananemisvastast toimet.

 

FARMAKONI (saad tellida soovi korral www.farmakon.ee) KASEKÄSNA EKSTRAKT:
-seob vabu radikaale ja neutraliseerib neid;
-tugevdab immuunsussüsteemi;
-avaldab kogu organismile üldtugevdavat toimet;
-suurendab rakkude vastupanuvõimet hüpoksiale (kudede hapnikunäljale);
-küllastab verd hapnikuga;
-suurendab organismi vastupanuvõimet vaimse ja füüsilise ülepinge korral;
-mõjub tulemuslikult tervetele inimestele, tagades nendele hea enesetunde, kõrge töövõime ja vastupanuvõime haigustele;
-tõstab toonust;
-aitab taaselustada rakkudevahelist sidet;
-tugevdab verd;
-kergendab haiguste kulgu ja kiirendab tervenemist;
-aeglustab vananemise protsessi ja võitleb enneaegse vananemise vastu;
-kaitseb DNA-d väliste kahjustuste eest;
-parandab mälu ja keskendumisvõimet;
-on näidustatud kasutamiseks krooniliste haiguste korral ning keemia- ja kiiritusravi ajal ja järgselt;
-alkaliseeriv (tasakaalustab pH-taset kehas);
-puhastab rakke, nahka, verd, maksa, neere, põit, lümfisüsteemi, kopsu-ja hingamisteid   toksilistest ainetest ja raskemetallidest (sh plii ja elavhõbe).

 

FARMAKONI KASEKÄSNA EKSTRAKTI on soovitatav kasutada järgmiste haiguste ja haiguslike seisundite korral (koos arsti poolt määratud ravimitega):

-stress ja ärevus;
-tuberkuloos ja muud kopsuhaigused;
-bronhiit;
-astma, bronhiaalastma;
-põletikulised protsessid;
-suhkruhaigus;
-mao- ja sooletrakti haigused (haavandiline koliit, mao- ja 12-sõrmiksoole haavandid)
-ainevahetushäired;
-keemiaravi ja kiiritusravi kõrvalmõjud;
-uroloogilised haigused (s.h. püelonefriit, krooniline prostatiit);
-artriidid;
-artroosid;
-allergiad;
-gripp;
-leukeemia;
-HIV ja immuunsupresseeritud haigused;
-herpes;
-igemehaigused / igemetepõletik;
-halb nägemine;
-kevadväsimus ja avitaminoos;
-eriti raskete haigete puhul asendab toitu;
-kõrge vererõhk (hüpertensioon);
-madal vererõhk (hüpotensioon);
-südame – veresoonkonna haigused;
-arütmia, südame isheemiatõbi;
-verevarustuse häired;
-neuroloogilised haigused;
-ainevahetushäired
-viirushepatiit;
-veenilaiendid;
-tursed või veepeetus;
-ateroskleroos;
-kolesterool;
-krooniline lihaste ja liigeste valu;
-krooniline väsimus;
-maks;
-neerud;
-sapipõis;
-kopsud;
-ärritunud soolte sündroom;
-seedehäired;
-neurasteenia / närvilisus;
-hormonaalsed häired;
-juuste väljalangemine;
-rabedad ja nõrgad küüned;
-lümfisüsteemi häired, lümfisõlmede suurenemine;
-vähk;
-kasvajad / kasvaja metastaasid;
-organismi saastumine toksiliste ainetega, raskemetallide ja muude mürkidega.

 

FARMAKONI KASEKÄSNA EKSTRAKTI tootmises rakendatud kaasaegne tehnoloogia võimaldab ekstrakti töödelda madalal temperatuuril, st temperatuuril alla +25 ºC, mis on oluline selleks, et tagada antioksüdantide, antioksüdantsete ensüümide (superoksiidi dismutaas ehk SOD), muude toitainete, aminohapete (valkude) ja mõningate mineraalide (kuumustundlike) maksimaalne säilimine tootes.
*Temperatuuril üle +25ºC hakkavad antioksüdantsed ensüümid (superoksiidi dismutaas ehk SOD) hävima ning temperatuuril +49ºC on peaaegu kõik ensüümid hävinud. Temperatuuril üle +43°C hävinevad aminohapped (valgud) ja enamus toiteaineid ning vitamiinid.

 

FARMAKONI KASEKÄSNA EKSTRAKTIS (saad tellida www.farmakon.ee) on 25-50 korda rohkem antioksüdantseid ensüüme (superoksiidi dismutaas ehk SOD jt) kui koensüüm 10-s (CoQ10), marjades (goji, acai, mustikas), vitamiinides, beetakaroteenis ja kalaõlis, eeterlikes õlides, seentes (reishi, trühvlid, maitake ehk tantsuseen, cordyceps).
*** Viimastel aastatel on rohkem tähelepanu pööratud just antioksüdantse toimega ensüümidele, millest üks olulisemaid ongi SOD. Ensüümi põhiülesanne on vabade radikaalide muundamine kahjutumateks ühenditeks. Seega on SOD selles ensüümideahelas esmane kaitsesüsteem.
Lisaks rakusisesele mõjule töötab SOD ka rakuväliselt, kaitstes rakke pindkahjustuste eest. Selline terviklik antioksüdantne kaitsesüsteem, milles SOD on väga kaalukal kohal, on piisavalt võimas, et kontrollida ja reguleerida organismis vabade radikaalide hulka.

NÄIDE
Antioksüdantsete ensüümide (SOD) sisaldus KASEKÄSNAS võrreldes teiste kõrge SOD-d sisaldusega seentega (1 grammis).
KASEKÄSN 35000
Reishi 1400
Trühvlid 860

KASEKÄSNAL on kõrgeim ORAC* testi tulemus võrreldes muu loodusliku toidu või teiste toidulisanditega (testitud Tuftsi ülikoolis, Bostonis).
*ORAC (USA antioksüdantsete ensüümide mõõtühik).
ORAC testi tulemused.
Antioksüdantide sisaldus (ORAC) 104 g KASEKÄSN võrreldes puu- ja köögiviljadega, millel on kõrge ORAC tase:
KASEKÄSN 3655700
Acai marjad 80000
Mustad ploomid 5890
Goji marjad 40000
Granaatõun 3370
Rosinad 2890
Mustikad 2450
Murakad 2080
Jõhvikad 1790
Küüslauguküüs 1690
Maasikad 1570
Spinat 1290

FARMAKONI KASEKÄSNA EKSTRAKT sisaldab üle 215 fütotoitaine, sealhulgas: betuliini, polüsahhariidi, beetaglükaani, tripeptiididi, triterpene ühendeid (sh lanosterool-tüüpi triterpene), sterool, saponiin, inotodiol, melaniin.
Farmakoni KASEKÄSNA ekstrakt on kõrge SOD ensüümide, aminohapete (valgud), loodusliku päritoluga mikroelementide (vask, seleen, tsink, magaan, raud), loodusliku päritoluga mineraalide (magneesium, kaalium, fosfor, kaltsium, kloriid, naatrium), vitamiinide B1 (tiamiin), B2 (riboflaviin), B3 (niatsiin), vitamiin D2 (ergosterool) ja K-vitamiini sisaldusega.