ENSÜÜMID

Ensüümid on bioloogiliselt aktiivsed valgud, mis leiduvad kõikides elusrakkudes.

Seedeensüümidega toidulisand, mis sisaldab laia valikut taimepõhiseid õrna toimega ja asendamatuid seedimist soodustavaid ensüüme. Toode on sobilik esmase valikuna kasutamiseks kogu perele. Digest Basic™ on suurepärane valik inimestele, kellel on esinenud tundlikkust suurema kontsentratsiooniga ensüüme sisaldavate toodete puhul.

Digest Basic™ toote puhul kasutatakse Enzymedica kaubamärgi ainulaadset Thera-blend™ protsessi ensüümidele proteaas, lipaas, amülaas ja tsellulaas, mille käigus ühendatakse mitmed erinevad ensüümide tüved. See tagab nende ensüümide toimivuse erineva pH tasemega seedekulgla osades. Thera-blend™ ensüümid on osutunud kolm korda tõhusamaks ja toimivad kuus korda kiiremini kui teised juhtivad seedeensüümidega toidulisandid.

Toode sobib taimetoitlastele (100% vegan) ning ei sisalda lisa-, täite- ja säilitusaineid ning biotehnoloogiliselt toodetud koostisosi (GMO vaba). Digest Basic™ tootes ei leidu muna, piima, soola, suhkrut, soja, nisu, pärmi, pähkleid, maisi, riisi, gluteeni, kaseiini, kartulit, kunstlikke toiduvärve ega lõhna- ja maitseaineid.

Soovitatav annustamine: võtta 1 kapsel iga söögikorra juurde seedimise toetuseks.

Digest Basic™ kapslid on väga väikesed ja lihtsalt neelatavad. Sobivad kasutamiseks ka neile, kellel on raskusi kapslite neelamisega. Kapsli sisu võib lahustada ka joogivees või segada toidu hulka (NB! Mitte liigkuuma toidu või vee hulka).

Hoiatused ja hoiutingimused: Hoida lastele kättesaamatus kohas. Hoida suletuna kuivas kohas, vältida liigset kuumust.

Mitte ületada päevaseks tarbimiseks soovitatud kogust. Toidulisandit ei kasutata mitmekesise ja tasakaalustatud toitumise asendajana. Toidulisand ei asenda tervislikku elustiili.

Kasutades tipptasemel retsepte, võttis Enzymedica kaubamärk 2000. aastal tootmises kasutusele segu Thera-blend™. Thera-blend™ on tõestatud protsess, mille käigus ühendatakse kokku mitmete ensüümide tüved. Thera-blend™ protsess on osutunud märksa efektiivsemaks võrreldes konkureerivate kaubamärkidega.

Toode on sobilik esmase valikuna kasutamiseks kogu perele. Digest Basic™ on suurepärane valik inimestele, kellel on esinenud tundlikkust suurema kontsentratsiooniga ensüüme sisaldavate toodete puhul.

LÄHEM INFO:

www.enzymedica.ee

YOU TUBE VIDEOD. Enzymedica seedeensüümid

https://www.youtube.com/channel/UCKB2FMlxuOt4IjG9E51nvLQ

FACEBOOK

https://www.facebook.com/Enzymedica-seedeens%C3%BC%C3%BCmid-892443210897903/

———————————————————————

Esmaklassiline toode DIGEST BASIC 

30 tk 15,90 eur

90 tk 29,90 eur

(hind sisaldab käibemaksu)

 

 

 

————————————————————–

DIGEST BASIC saadaval ka TerviseLaeka kaudu!

Esimene Enzymedica toode, millega tuldi Eesti turule, on Digest Basic, mis sobib enamikele inimestele ja pakub lahenduse põhilistele seedeprobleemidele.

Digest Basic sobib väga hästi järgmistel puhkudel;

 • Väsimustunne peale põhitoidukorra söömist;
 • Erinevad toidutalumatused, mis pole veel välja arenenud haiguseks (mitte segi ajada toiduallergiaga);
 • Gaasid, puhitused, ebameeldiv raskustunne peale söömist;
 • Muud seedimisprobleemid, mis on seotud seedeensüümide puudulikkuse või pankrease ülekoormusega.

Need on mõned lihtsad näited, mis viitavad seedeensüümide puudulikkusele meie organismis. 

Digest Basic toote tutvustus video  https://www.facebook.com/892443210897903/videos/901337446675146/

Ekslusiivne Thera-blend™ https://www.facebook.com/892443210897903/videos/901337816675109/

 
Maaletooja: Enzymedica OÜ
Tootja: Enzymedica Inc ( USA )
Registreerija VTA-s Enzymedica OÜ
Taimne / Loomne Taimne
Manustamine: 1- kapsel iga põhitoidukorra ajal. Vahetult enne sööki.
Pakendid: 30-kapslit, 90-kapslit
Koostis: Kogus ühe toidukorra kohta

20000 HUT aktiivsusühikut proteaasi võib lagundada 225 grammi piimavalku ühes tunnis. (Veiselihas või sojas leiduv valk annab erineva tulemuse.)

30000 DU aktiivsusühikut amülaasi võib lagundada 100 grammi kartulitärklist ühes tunnis. (Porgandis leiduv tärklis annab erineva tulemuse.)

1000 FCCFIP aktiivsusühikut lipaasi võib lagundada 5 grammi taimeõli ühes minutis. (Veiselihas ja avokaados leiduv rasv/õli annab erineva tulemuse.)

—————————————————————-

LISA ENSÜÜME vajame regulaarselt juhtudel:

 • Kasutate ravimeid (iga ravim kas peatab või aeglustab metabolismi)
 • Kõhnumiskuuri toetuseks
 • Probleemid kehakaaluga
 • Seedeprobleemid
 • Ei sööda piisavalt päevas tooreid köögi-ja puuvilju ( 5-7 portsu (ports u 80-100 gr)
 • Kasutatakse mikrolaineahju
 • Süüakse peamiselt kuumtöödeldud toitu
 • Süüakse külmutatud, konserveeritud, poolfabrikaate ja kiirtoite
 • Suitsetatakse
 • Juuakse liiga palju alkoholi
 • Toiduallergiad
 • Seentõved
 • Kuiv või rasune nahk
 • Nõrgad küüned või õhukesed juuksed
 • Kõrvetised
 • Menstruatsiooni probleemid
 • Madal maohape (sel juhul pole ka piisavalt seedeensüüme)

Ülevaade ka siit ENSÜÜMIDEST:

http://tervisekool.ee/tervisekool/failid/File/lugemist/seedimine/Toitumisteraapia%20nr6%20Ens%C3%BC%C3%BCmid.pdf

Lisaks:

Meie organism toodab loomulikul teel vastavalt vajadusele nii seedeensüüme kui ka metaboolseid ensüüme.

Seedeensüümid muudavad meie toidu energiaks, mida organism saab kasutada erinevates bioloogilistes protsessides.

Kui me sööme üle +40C kuumtöödeldud toitu, peab meie kõhunääre tootma metaboolsete ensüümide asemel rohkem seedeensüüme.

Metaboolsed ensüümid teevad võimalikuks meie kehas toimuvad biokeemilised reaktsioonid. Nad funktsioneerivad rakkudes, kudedes ja vereringes, olles väga spetsiifilise toimega – iga ensüüm on vajalik mingi kindla reaktsiooni läbiviimiseks.

Kui keha peab rakendama suuremat jõudlust töödeldud toidu seedimiseks, alaneb võime metaboolsete ensüümide tootmiseks.


 

Lacto™ on toidulisand, mis pakub seedeensüümide segu, sealhulgas laktaasi ja on mõeldud eelkõige inimestele, kellel on esinenud piimatooteid tarbides tundlikkust. Antud toode on tõhus, sisaldades ensüümi laktaas lausa 9500 ALU (aktiivsusühikut), võrreldes teiste samalaadsete toodetega, kus vastav näitaja on 5000 või väiksem.

Lacto™ sobib inimestele, kellel esineb nii piimasuhkru, piimavalkude (kaseiin, vadak) kui ka piimarasva suhtes tundlikkust, kuna toode sisaldab lisaks laktaasile veel kaheksat erinevat ensüümi.

Piimasuhkur e. laktoos sisaldub piimas ja piimatoodetes ning toitudes, mille valmistamiseks on kasutatud piimatooteid. Piimasuhkur imendub peensoolest alles siis, kui ta on lõhustatud lihtsateks suhkruteks – glükoosiks ja galaktoosiks. Lõhustumine toimub peensoole limaskesta pinnal ensüüm laktaasi toimel. Laktaasi toodab organism ise, kuid kui see ei toimu või toimub ebapiisavalt, põhjustab lõhustamata piimasuhkur erinevaid häireid soole töös (nt kõhulahtisus, kõhugaasid, valu). Vananedes loomupärane laktaasitootmine aeglustub. Laktaasi puudulikkust tuntakse ka laktoositalumatuse mõiste all.

Lacto™ toote puhul kasutatakse Enzymedica kaubamärgi ainulaadset Thera-blend™ protsessi ensüümidele proteaas, lipaas ja amülaas ja tsellulaas, mille käigus ühendatakse mitmed erinevad ensüümide tüved. See tagab nende ensüümide toimivuse erineva pH tasemega seedekulgla osades. Thera-blend™ ensüümid on osutunud kolm korda tõhusamaks ja toimivad kuus korda kiiremini kui teised juhtivad seedeensüümidega toidulisandid. Thera-blend™ ensüümid lõhustasid 99% testitud toidust, et tagada optimaalne imendumine. (Konkureerivad tooted lõhustasid ainult 33% sama toitu.*). *Toidu osakesi mõõtmetes 5kDa peetakse sobivaks suuruseks optimaalse imendumise jaoks¹.

¹Metcalfe, Dean D., Sampson, Hugh A., & Simon, Ronald A. (2003). Food allergy: adverse reactions to food and food additives. Malden, Massachusetts: Blackwell Science.

Koostisosad: laktaas, hüdroksüpropüülmetüültselluloos (taimne kapsli kest), amülaas (Thera-segu™),  proteaas (Thera-segu™), glükoamülaas, maltaas, lipaas (Thera-segu™), tsellulaas (Thera-segu™), alfa-galaktosidaas, invertaas.

Toode sobib taimetoitlastele (100% vegan) ning ei sisalda lisa-, täite- ja säilitusaineid ning biotehnoloogiliselt toodetud koostisosi (GMO vaba). Lacto™ tootes ei leidu muna, piima, soola, suhkrut, soja, nisu, pärmi, pähkleid, maisi, riisi, gluteeni, kaseiini, kartulit, kunstlikke toiduvärve ega lõhna- ja maitseaineid.

Soovitatav annustamine: Üks kapsel vahetult enne piimatooteid sisaldavat toidukorda. Vajadusel võib võtta ka rohkem, kuna vajaliku annuse suurus sõltub toidu laktoosi/laktaasi sisaldusest ja kogusest ning inimese laktoosi taluvusest. Kapsli sisu võib lahustada ka joogivees või segada toidu hulka juhul, kui see ei ole liigkuum (üle 40°C).

Pakendid: 30 kapslit, 90 kapslit / 30,90 ja 51,90 eur

Hoiatused ja hoiutingimused: Hoida lastele kättesaamatus kohas. Hoida suletuna kuivas kohas, vältida liigset kuumust.

Mitte ületada päevaseks tarbimiseks soovitatud kogust. Toidulisandit ei kasutata mitmekesise ja tasakaalustatud toitumise asendajana. Toidulisand ei asenda tervislikku elustiili.

 


UUDIS 2019 – toode GOLD

120 tk  – 69,90

Digest Gold_varjundiga_120.pngDigest Gold_koostisosade tabel_tärniga.jpg

Ameerikas enimmüüdud seedeensüümidega toidulisand* Digest Gold™ sisaldab märkimisväärset taimsel substraadil kultiveeritud asendamatute seedimist soodustavate seedeensüümide segu koos ATP kompleksiga. *loodustoodete tootjate turu-uuringute ja konsultatsioonifirma SPINS andmetel

Ameerikas oma kategoorias erinevaid auhindu võitnud ja maailmas paljude klientide lemmiktooteks osutunud Digest Gold™ on Eesti toidulisandite turul vaieldamatult kõige tugevatoimelisema koostisega seedeensüümi kompleks, mis sisaldab muuhulgas igas kapslis 300 000 000 LCU ühikut ATP molekule (adenosiintrifosfaat, makroergiline ühend), mis omavad tähtsat rolli rakusiseses energiatootmises, raku metabolismis ning on vajalikud rakkudevahelises toitainete liikumises. Toidulisand on eelkõige mõeldud inimestele, kellel esineb tõsisemaid seedimisega seotud tervisemuresid või kellele pole väiksemate aktiivsustega seedeensüümipreparaatide toime olnud piisav. Digest Gold™ -i koostises olevate seedeensüümide aktiivsusühikud on keskmiselt üle nelja korra kõrgemad võrreldes Digest Basic™ -ga.Väiksemate seedimisega seotud tervisemurede puhul võite kasutada Digest Basic™ seedeensüümidega toidulisandit.