Sertifikaat firmal, mis valmistab peptiide jms

Rahvusvaheline GMP sertifikaat24.07.2012 

 

NPCRIZ tähtsaim koostööpartner tootmise alal, Venemaa Teaduste Akadeemia juures asuv keemia-bioloogia ettevõte „Firma „Vita“  ( «Фирма «Вита» (ХБО РАН «Вита») läbis GMP (Good Manufactured Practice) sertifitseerimise.

Ettevõte vastab ISO 22716:2007 (GMP) standardi  nõuetele.

Sertifikaat hõlmab kosmeetilikatööstuse tarbeks toodetavate bio-antioksüdantsete-, peptiidi-antioksüdantsete-, bioflavolipiidsete komplekside, pooltoodete tootmisprotsessi, kontrolli ja säilitust.

Just see ettevõte valmistab peptiididega bioregulaatoreid – tsütogeenid ja tsütomaksid, vedelad peptiitikomlekse (PK), rakukosmeetikaseeriaid Reviline ja Kompliment, välispidiseid mesoteele, dekoratiivkosmeetikat, suuhooldusvahendite seeriat Revidont Professional, bioaktiivset toidulisandit Panaksod.

VITA on Venemaa kosmeetikatööstuse lipulaev.

Rahvusvaheline standart GMP (good manufactured practice) kujutab endast väga laia näitajate hulka, millele ettevõte peb vastama.  Ettevõtte jaoks määrab GMP ära iga tootmisprotsessi etapi parameetrid – alates materjalist, millest on valmistatud tsehhi põrand, kuni mikroorganismide koguseni kuupmeetris ruumi õhus, tööliste riietuseni ning pakendite markeeringuni.

Oma sisult on GMP standardite kogum (paljud ehk mäletavad veel nõukaaegseid GOST-e), mis lisaks kõigele muule määratlevad ära ka sellised normatiivid, mida Venemaa reeglid ette ei näe – näiteks spetsiaalse õhufiltreerimissüsteemi ja läbipääsulüüsidega eriti puhtad tsehhid.

Standard hõlmab kõike alates dokumentatsioonist, lõpetades reaalsete kontrollmeetmetga ning nende rikkumisele järgnevate sanktsioonidega.

 

GMP standard kindlustab:

1. Tooraine kvaliteedi

2. Tootmisprotsessi, mis tagab toote kvaliteedi.

3.Kindlustab kvaliteedi kontrolli tootmises ning kuni toote säilimisaja lõpuni.