Reis Klamath järve vetikate maailma (reisikiri)

Jutustab firma AquaSource müügi- ja turundusdirektor David Bosley (2013):

“Mulle avanes suurepärane võimalus reisida Klamath’i järve äärde koos Sian Lewisega – inimesega, kes ilmselt teab meie toodetest rohkem kui keegi teine ja kes suhtub firma toodetesse suure kirega.

Meie seiklus algas Shasta mäel, kus saime osa selle paiga aukartust äratavast õhkkonnast, looduse rikkusest ja vee puhtusest. Jalutuskäik mäe tippu oli fantastiline. Oli tunda mäest õhkuvat jõudu ja rahu. Jõudsime Panther’i aasale, kus leidus veel sulamata lund. Mägiojad vulisesid ja kandsid endas suurepärase maitsega värsket lumesulavett.

Seejärel külastasime Crater’i järve, mis asub 2133 meetri kõrgusel. See tekkis tuhandeid aastaid tagasi, kui Mazumo mägi plahvatas võimsa vulkaanipurske tagajärjel, mille mõju ulatus Kanadani välja. Seetõttu sisaldavad ümbruskaudsed järved ja pinnas vulkaanilist materjali, mis on väga mineraalirikas.

Sealt mitte väga kaugel asub kaunis Klamath’i järv, mis toitub selle sama mäestiku sulalumest ja on samuti väga rikkalik mineraalide poolest. See järv on imetoidu – sinivetika – allikas ja põhjus, miks meie ettevõte üldse olemas on.

Sinivetikas on 2,8 miljardit aastat vana ja usutakse olevat üks peamisi tegureid Maa atmosfääri tekkes ja elu võimalikuks saamises. See on toiduahela alus. On peaaegu et võimatu ette kujutada, milline võis maailm nii kaua aega tagasi olla, aga sinivetika ajaloole mõeldes saame aru, kui lühikest aega on tegelikult inimene Maal elanud.

Sinivetikas esineb kõikjal maailma veekogudes, ent Klamath’i järve sinivetikas on täiesti eriline tänu selle paiga geograafilisele ja keskkondlikule iseärasusele.

Sinivetikal on lugematul hulgal kasutegureid. See on ilmselt kõige olulisem toidulisand üldse. Meie valdkonnas põhjustab tihti meelehärmi see, et me ei suuda piisavalt kirjeldada mõningate toodete mõjujõudu. Seetõttu on parim lahendus ise toodet proovida ja rääkida nendega, kes on juba aastaid mingit toodet tarvitanud.

Tooksin ära mõned AquaSource’i sinivetikal põhinevate toodete kasutegurid:

 äärmiselt rikkalik kergesti seeditava kvaliteetse valgu allikas;

 sisaldab ohtralt klorofülli, mis aitab kaasa vereloomele;

 väga kõrge fükotsüaniini sisaldus, mis tugevdab immuunsüsteemi, stimuleerides luuüdis tüvirakkude teket;

 sisaldab 40 olulist mineraali ja mikroelementi ja kõiki vajalikke aminohappeid.

Mõnikord küsivad inimesed sinivetika asemel Spirulina kohta. Sellele küsimusele on väga lihtne vastata ühe teise küsimusega: Spirulina on kahtlemata suurepärane toidulisand ja tal on palju samu kasutegureid kui sinivetikal, ent see on kunstlik. Kumba toidulisandit teie eelistaksite – kas sünteetilist või looduslikku?

Vähese ruumi tõttu ei ole võimalik selles artiklis väga pikalt kirjeldada, kuidas sinivetikas inimese organismile kasulik on. Siiski tooksin välja olulisima:

B- ja C-vitamiin. Sinivetikas leidub neid rohkelt. Need vitamiinid aitavad kehal stressiga toime tulla ja tõhusamalt energiat toota.

Valk. Sinivetikas on looduslik valguallikas. See koosneb 60% ulatuses valgust ja tänu 18-le aminohappele on sinivetika valgud lihtsamini omastatavad. Ka ajutööks vajalike neurotransmitterite tootmine on tänu sellele lihtsam. Sinivetikas leiduv fükotsüaniin töötab siinjuures aminohapete sünergistina.

FENÜÜLETÜÜLAMIIN on ajukemikaal, mida kehas tavaliselt toodetakse kahest aminohappest ja mida leidub rohkelt sinivetikas. See kemikaal suurendab aju keskendumisvõimet ja erksust tagavate neutrotransmitterite aktiivsust. Lisaks on kemikaalil teisigi kasutegureid, näiteks seostatakse seda

õnnetundega ja see suurendab dopamiini taset, mis tekitab keskendunud ja positiivse meeleolu. Samuti suurendab see ühe teise kemikaali, heatujulisust tekitava norepinerfiini taset.

Raud. Sinivetikas on erakordselt rauarikas, aidates tagada head tervist, eriti neil, kelle toiduvalik on piiratud või kes on taimetoitlased.

Hea seedimine. Sinivetikas sisaldab tuhandeid ensüüme, mis on AquaSource’i toodetes säilinud tänu vetika madalal temperatuuril kuivatamisele.

Kõik need kasutegurid peituvad lihtsas tootes, mida valmistatakse taimest, mis kasvab vees aastaringselt ja mis lihtsalt kogutakse kokku ning kuivatatakse spetsiaalsel AquaSource BioActive Dehydration® meetodil. Selle meetodiga on võimalik praktiliselt kõik vetikas sisalduvad kasulikud ained ja lisaks selle värv, aroom ja maitse säilitada ja tarbijani toimetada.”