Ettekanded: 22. juuli 2012. Hotell Viru konverentsikeskus.
NPCRIZ ettevõtte loomislugu ja huvitavaid fakte peptiididest ja vananemisest
Roman Pinaev, arst-onkoloog, meditsiiniteaduste kandidaat. Õpingutel meditsiiniinstituudis, puutus ta kokku Havinsoni ja Anissimovi uurimistöödega. Sel ajal võttis ta lihtsalt need uuringud teadmiseks. Uuringud aga käsitlesid Kantserogeneesi instituudis läbi viidud katseid peptiididega, uurimaks haiguste toimemehhanisme, patogeneese ning järelmõjusid.
N. Liidus oli Kantserogeeneesi instituut üks vähestest, kel olid sidemed teiste maailma teadusasutustega ning kes olid samuti uurimistöösse kaasatud. Uuring näitas, et epifüüsi ja tüümuse peptiidi kasutamine vähendas haigestumisriske 5x.
I Ülevenemaalisel Gerontoloogide kongressil tekkis Gerontoloogia instituudi teadlastel idee, leida partnerettevõte, kes hakkaks välja töötama ning levitama peptiidikomplekse laiatarbe tootena. Kuna instituut ise ei tohi äritegevusega tegeleda, siis loodi partnerettevõte, kes hakkas uut kontseptsiooni välja töötama. Loomise eelduseks oli ka see, et ettevõtte juhtkond oleks meedikud ja 2,5 aastat tagasi loodigi NPCRIZ.
Algselt turule toodud 7st preparaadist on kahe aastaga saanud 60. Hetkel on töös 40 uut preparaati, kõik turule toodud tooted on kliiniliselt testitud ja sertifitseeritud. Sel aastal tuleb turule 4 uut preparaati ning järgmisel aastal 11 täiesti uuetüübilist preparaati. Tulekul on uuetüübiline kosmeetikaseeria, mille sihtturuks on Euroopa. Turule on seda oodata kas selle aasta lõpul või järgmise algul.
Kuna ettevõttel on väga suur kliiniliste ja meditsiiniliste uuringute pagas, siis käib ka pidev mittepeptiidsete preparaatide väljatöötamine. Lähiajal on oodata naiste reproduktiivorganitele suunatud onkotoodet Mamiton.
Töö käib sellise taimega nagu brokkoli. Selles leidub aine nimega indool-3-karbinool, kuna tal on väga võimas vähivastane toime. Uuringud näitavad, et inimesed, kes söövad palju brokkolit, neil on vähe mao ja seedetrakti haigusi, ka kasvajaid. Ning selle baasil on välja töötatud uuetüübiline onkoprotektor (orienteeruv tulek turule 2013 aasta algul). Tulekul on ka peptiididega onkoprotektor. Tulekul on seedeprotsesse toetav preparaat Digimax ja uuetüübiline, kõhrkudesid taastav preparaat.
Väga palju on küsimusi, kas peptiidid ja ravimid sobivad kokku – sobivad küll ja nad võimendavad medikamentide toimet.
Kuigi ettevõte on seni olnud rohkem seotud ärilise küljega, siis üha rohkem minnakse sisse ka meditsiinilsse poolde. Sel aastal avati Moskvas esimene tasuta konsultatsioonikabinet ja plaanitakse avada kabinetid ka teistes Venemaa linnades, pole välistatud, et laienetakse ka Euroopasse. Kuid siin tuleb mängu kaadrite küsimus. Ettevõte jälgib tähelepanelikult, mis toimub euroopas ja neile pole märkamatuks jäänud see, et gerontoloogia alaselt on näiteks Baltimaade meditsiinis suur tühimik ning siin oodatakse suuremat meedikutepoolset initsiatiivi.
Vladimir Havinson on hetkel Euroopa gerontoloogide ühingu president. Järgmisel aastal saab maailma gerontoloogide ühingu presidendiks prof. Tsa Lõuna-Koreast, kes viibis sel aastal Venemaa Vananemise Vastase Meditsiini ühingu korraldatud konverentsil ning avaldas soovi, et bioregulaatorid jõuaksid ka Koreasse, kuna Aasia maades on vanadusest tingitud terviseprobleemid üha tõsisemalt päevakorda tõusev teema. Vene teadlaste saavutused avaldasid talle tõsist muljet.
Bioregulatsiooni Instituudil on koostöös NPCRIZiga välja töötamisel online õppesüsteem, mille kaudu saavad Vanenemise vastase meditsiini ühingu liikmed alustada internetipõhist väljaõpet. Kursuste läbinud saavad konsultandi tunnistuse. Arstidele tuleb eraldi kursus. Kursus tuleb astmeteline. Esimene etapp algab juba selle aasta oktoobris, kui Jekaterinburgis toimub II Vananemisvastase meditsiini ühingu kongress ja nende materjalide põhjal koostatakse esimene õppeprogramm, mida ühingu liikmed saavad isiklike juurdepääsukoodidega NPCRIZ kodulehelt vaadata. Kursustel osalemiseks on vajalik astuda ühingu liikmeks (liitumistasu+igaastane liikmemaks) selle eest saab oma isiklikud ligipääsukoodid sellele õppekeskkonnale. Ühingu liikmetele on korraldatavatel õppeseminaridel ja ettevõtmistel osalemine tasuta. Majutuse ja transpordikulud tuleb kanda endal.
David Gorgiladze ettekanne
David Gorgiladze on arst-uroloog, meditsiiniteaduste kandidaat ja Venemaa vananemisvastase meditsiini ühingu ekspertgrupi liige.
Hetkel maailmas valitsevad vananemisvastases meditsiininis järgmised suunad:
1. Antioksüdandid – uuringud näitavad, et nad ei pikenda eluiga. Kasutamine südame-veresoonkonna haiguste puhul ja profülaktiliselt on end aga täiesti õigustanud. See, kui teadlased väidavad, et näiteks A,B või C-vitamiini annuste suurendamine on laboriloomade eluiga pikendanud, siis ei tähenda see seda, et see ka inimestele selliselt mõjub.
2. Asendushormoonide teraapia – kasutatakse kasvuhormoone, anaboolseid steroide, neerupealsete hormooni. Oodatud efekti viimasest veel pole. Ukrainas tehtud uuringud näitasid, et anaboolsed steroidid samuti efekti ei anna. Neid võib kasutada lühiajaliselt ja alates vanusest 45. Kasvuhormoon aga suurendab riski onkohaigustele. Veel on olemas insuliinilaadne kasvuhormoon, seda kasutatakse uuringutes, inimeste bioloogilise vanuse määramiseks.
3. Melatoniin – moodustub käbinäärmes. Määrab ära kogu organismi tsüklilised protsessid ja rütmid. Vastastoime kõikide inimkeha rakkudega. Kõige tähtsam ülesanne on endokriin-, immuun- ja reproduktiivsüsteemi protsesside ja rütmide reguleerimine. Määrab ära rakkude jagunemis- ja kasvukiiruse. Teda loetakse antioksüdandiks ja ta käivitab organismis 3 tähtsat antoksüdatiivset süsteemi: superoksiidi dismutaasi, glutatioon-peroksidaasi ja katalaasi. Melatoniin moodustub pimedal ajal ja see langeb kokku uneajaga. Seetõttu kutsutakse teda ekslikult unehormooniks, kuid ta pole hormoon. Tema tootmine sõltub otseselt endokriinsüsteemi tööst ja on otseselt seotud hüpotalamusega. Kell 12 öösel peavad kõigil silmad kinni olema. Tähtis on see, et valgus ei satuks silma võrkkestale. Tootmine kestab kuni kella 3ni öösel ja see toimub kindlas tempos ning mahus ja on unikaalne protsess. Seetõttu on väga tähtis heita õigel ajal magama, ning vältida öösel töötamist. Kui tsükkel on häiritud hakkavad kohe kannatama immuun- ja endokriinsüsteem, suureneb risk haigestuda onkohaigustesse. Kui näiteks ärkate öösel üles, süütate tule ning lähete tualetti, siis piisab 1-2st minutist, et kogu protsess peatuks, ning juba toodetud melatoniin hakkab lõhustuma.
Melatoniini sünteesitakse ja müüakse kõikjal. Venemaal reklaamitakse teda lausa televisioonis. Kõkjal reklaamides räägitakse, et melatoniin vähendab onkohaiguseid ja sobib nii meestele kui ka naistele. See kõik on väga õige, kuid ainult sel juhul, kui on tegemist meie isikliku melatoniiniga. Apteegimelatoniini on mõtekas kasutada kui on tegemist unehäiretega või siis inimestel , kes peavad sagedasti liikuma ühest ajavööndist teise (lennud üle ookeani). Kasutusaeg võiks olla maksimaalselt üks kuu. Kui melatoniini reklaamitakse kui vananemisvastast imevahendit, siis see ei vasta tõele. 2000 aastal viidi läbi hulk eksperimente, ning tulemused olid positiivsed – rakkude ressurss suurenes 20% ja vähenes ka kasvajatesse haigestumise risk. Kui kasvajavastast vahendit võib teda kasutada juba kasvaja ravi ajal ja kindlat skeemi kasutades. Pikk melatoniini kasutusaeg näitas loomkatsetes, et suurenes lümfoomi esinemissagedus. Hetkel on NPCRIZ sünteetilise melatoniini kasutamise täielikult välistanud.
Miks apteegis pakutav melatoniin tõstab kasvajatesse haigestumise riski? Seepärast, et kuidas me ka ei püüaks, ei suuda me matkida looduslikku biorütmi ja organismi loomulikud protsessid lähevad paigast. Melatoniin pole küll hormoon, kuid tema pikaajaline kasutamine annab efekti nagu oleks tegu hormoonraviga.
4. Diabeedivastased preparaadid. Ukrainas läbi viidud uuringud näitasid, et diabeedivastaste preparaatide kasutamine parandab inimkeha süsteemide tööd ja isegi pikendab eluiga. Kuid manustamise metoodika ei leidnud järgijaid.
5. Kompleksvitamiinid ja novokaiin. Novokaiin põhustab paljudel allergiat, mis võib olla letaalse lõpuga. Polüvitamiinid eluiga ei pikenda, kuid parandavad organismi tööd. (preparaat Ensil) On heaks profülaktiliseks vahendiks.
6. Neuromediaatorid. Atsetüülholiin ja topamiin. On tõsised ravimpreparaadid, kuid Venemaal pole nende kasutamine parafarmatseutikumides lubatud. Lubatud on Euroopas ja Venemaal koliin, mis muutub maksas atsetüülkoliiniks ja parandab maksarakkude ainevahetust ning rakkude omavahelist infovahetust. 15-20% võib paikeneda eluiga. (seda sisaldavad 3 seespidist mesoteeli)
7. Tüvirakud (aferistidele väga magus teema). Hetkel on tüvirakud eksperimentaalmeditsiini teema. Praktikas seda veel ei tehta. Tüvirakud asuvad ka organites ja kudedes ja neid on võimalik mõjutada. Bioregulaatorid on nendeks stimulaatoriteks, mis käivitavad organites ja kudedes olevad tüvirakud.
8. Platsenta. Metoodika oli olemas juba N.Liidu ajal. Praeguseks on see seadustega väga rangelt reguleeritud (praktiliselt keelatud) ja on seega ettevõtte huviorbiidist väljas. Kuid on teada, et platsenta sisaldab väga suurel hulgal kõiksuguseid kasvu stimuleerivaid aineid.
9. Biostimulaatorid. Ka see suund on hetkel kõrvale lükatud
10. Peptiidid. Ühelt poolt on tegu koepreparaatidega. Mehhanism on sarnane platsentapreparaatide toimele. Nad stimuleerivad organite ja kudede tüvirakke. Mõned peptiidid stimuleerivad endokriinsüsteemi tööd, mõned antioksüdantse süsteemi tööd ja mõned melatoniini tootmist. Kui vaadata kõiki eelmisi punkte, siis peptiidid katavad sellest väga suure osa.
70-datel anti Venemaal partei poolt käsk välja töötada preparaadid, mis tooks sõdurid kiirelt rivvi tagasi. Tuldi välja hüpoteesiga, et vananemine ja krooniline patoloogia on pikka ajaühikusse venitatud stress. Töö käigus see hüpotees leidis kinnituse – toimemehhanismid on samad. Stress on organismi kaitsereaktsioon kahjulikele mõjudele, et organism töötaks ülekoormustel normaalselt. Tähtsaim on neuroendokriinsüsteem – käbinääre. Teine on immuunsüsteem – tüümus. Immuun vastutab kogu organismis ka kudede regeneratsiooni eest. Stressi korral satuvad „punasesse tsooni“ just neuro-endokriin-, immuun- ja kardio-vaskulaarsüsteem. See aga ei kesta kaua. Kui need protsessid on pikad siis läheb organism katki. Organid hakkavad protsessile vastu töötama ja see kutsubki esile enneaegse vananemise. Sagenevad haigused, kuna organid ei suuda stressile vastu seista. Tekib enneaegse vananemise sündroom. Seni ainult vananemisega seotud ja kaasnenud tervisehädad ilmnevad üha noorematel ja noorematel inimestel. Enneaegse vananemise protsess toimib ka linnade tingimustes, kuid see pole nii kiirelt märgatav.
Enneaegne vananemine on organismi elutähtsate süsteemide nõrgenemine, mille tagajärjel langeb organite töö ja vastupanuvõime.
Rakutasandil väheneb valkude süntees, peptiidide tootmine, DNA aktiivsus. 70ndatel anti ülesanne leida võimalus peptiidide saamiseks ja meetodite loomiseks, et neid viia inimorganismi.
Peptiidid, viiduna inimorganismi, taastavad organite töö füsioloogilise normini. See efekt püsib minimaalselt pool aastat. Inimese puhul võib füsioloogiliseks normatiiviks lugeda tervislikku seisukorda 10 aastat tagasi.
Peptiidid on väikesed molekulid, mis koosnevad aminohapetest
PEPTIIDID
⇗ ⇘
PEPTIDAASID DNA AKTIVEERIMINE
⇖ ⇙
PROTEIINIDE SÜNTEES
Peptidaasid – „lõikurid“, mis tükeldavad kasutud proteiinid peptiidideks.
Joonisel: RAKU FUNKTSIONEERIMINE
Peptiid pole valk, kuid ta tekib valkude utiliseerimise protsessis. Vanad – oma töö teinud valgud lõigatakse selle protsessi käigus lühikeseks, säilitades kindla aminohapete järjestuse. Peptiidid sobituvad ainult kindlatesse kohtadesse DNA ahelas, sobitudes ainult kindlate geenigruppidega. Nad on nagu võti, mis avab ainult ühe kindla luku. DNA aktiveerub ja hakkab valke sünteesima. Sünteesitav valk võimaldab rakul täita neid funktsioone, mis talle on määratud.
Kui mistahes osa sellest tsüklist on häiritud, siis rakk ei tööta.
Kui rakk ei funktsioneeri, on peptiidide tootmine võimatu. Kui peptiide pole, pole rakk võimeline töötama. Ükspuha, millises raku töösüklis on häire – rakk ei tööta.
Kõikide loomade peptiidid on identsed inimeste peptiididega. Seetõttu töötati välja tehnoloogiad saamaks peptiide loomsetest jäätmetest. Tegemist on kõrgtehnoloogilise tootmisprotsessiga, mille käigus saadakse ülipuhas aine molekulaarmassiga 10 kilodaltonit. Selles ekstraktis on sees ainult vitamiinid, peptiidid ja mõned aminohapped.
Algselt katsetati peptiide loomadel, seejärel sõjaväelastel. Seetõttu on 40 aastaga peptiide kasutatud 15 miljonil inimesel ning kõik on olnud edukas, ilma kõrvalmõjudeta. Tänapäeval oleks selliste katsete läbiviimine võimatu. Siis oli aga partei poolt antud kõrgem käsk.
Pikk järelmõju, millest on tingitud? Kui raku töö on häiritud, siis ta peptiide ei tooda. Kui talle antakse piisav kogus peptiide, hakkab ta uuesti ise peptiide tootma ja see protsess on pikaajaline.
Miks mõju pole igavene? Aeg sõltub sellest, kas inimene kõrvaldab oma elust häiret põhjustava stressifaktori või mitte.
NB! Seetõttu on algetappidel vaja teha läbi 2x aastas kuni kolmekuulised kuurid, edaspidi võib kuure ette võtta kümnepäevaste kuuridena 3-4x aastas.
Praegused peptiidikompleksid on parafarmatseutikumid, see tähendab, et neid võib tarbida ilma arsti ettekirjutuseta. Kõik preparaadid on kapslites ning ülipuhtad, välistamaks ebasoovitavate ainete inimorganismi sattumist.
Need on siis naturaalsed peptiidid – tsütomaksid.
On veel olemas analoogid – sünteespeptiidid – tsütogeenid.
Nad töötavad naturaalsetest kiiremini, kuid nende efekt on pisut väiksem. Seetõttu soovitatakse kasutada algul sünteespeptiide ja seejärel minna üle naturaalsetele. Samas on positiivne kogemus ka ainult sünteespeptiidide kasutamise puhul. Lõppkokkuvõttes on ainult maitseasi, kas kasutada sünteespeptiide või naturaalseid.
Mis juhtub peptiididega inimese seedetraktis? Sünteespeptiidid ei allu hüdrolüüsile. Naturaalsed alluvad ja hüdrolüüsi käigus lõigatakse samasugusteks lühikesteks peptiidideks nagu sünteespeptiidid, mis ongi preparaadi aktiivosa. Süntees on naturaalse analoog.
Naturaalpeptiididest järele jäänud osa kasutatakse samamoodi organismi poolt ära, ning nad võimendavad peptiidide toimet.
On olemas ka sellised naturaalsed peptiidikompleksid, mis soolestikus hüdrolüüsile ei allu. Jutt käib siis nn. kaasaskantavatest peptiididest, ehk lahuses olevatest peptiidikompleksidest, ehk PK-dest. (Seeri PK-01 kuni Pk-19 hetkel).
Need tilgutatakse käerandmele, sinna, kus on näha veenide projektsioon. Sealt satuvad peptiidid pindmisse lümfiringesse, mis transpordib nad lümfisõlmedesse ja seal toimub nende ülekanne vereringesse. See protsess toimub makrofaagide abil.
PK-d on kosmeetilised toonikud seetõttu, et peptiidid asuvad kosmeetiliste lisaainete lahuses. Kosmeetilised ained seovad endaga peptiidid ning see teeb võimalikuks peptiidide imendumise läbi naha.
Peptiide lahuses on hetkel 19 nimetust, sünteespeptiide 6 nimetust. 2013. Aastal on plaanis nimekirja pikendada. Samamoodi käib töö naturaalsete peptiidide nimekirja pikendamisega. Hetkel on neid 11 aga järgmise aasta lõpuks peaks nimekiri pikenema 30ni.
Tähtsaimad peptiidikompleksid on siis hetkel ajukoele, veresoonkonnale, kõhredele, maksale, maole, neerudele ja epifüüsile. Viimasele mõeldud preparaat Endoluten on tähtsaimaks vananemisvastases meditsiinis, pannes käbinäärme tootma oma organismi isiklikku melatoniini, juhtides selle läbi kogu inimkeha süsteemide toimeprotsesse ja -mehhanisme. Vähentab onkopatoloogiatesse haigestumise riske 5x, eriti reproduktiivorganite puhul. Kõige efektiivsem on teda kasutada koos immuunsüsteemi preparaadiga Vladoniks, kuna ka Vladoniksil on kasvajavastane mõju.
Endoluten vähendab elatanud inimeste suremust, ning ametlikult kinnitatud katsetulemustega pikendab rakkude eluiga 42% võrra.
Mida iganes ameeriklased ei räägiks kõiksugustest rohtudest ja koortest, siis epifüüsi peptiid on hetkel vananemisvastase meditsiini 11. tegevussuund, kuna tema toime kattub enam kui poolte eelpool mainitud suundadega. Epifüüsi peptiid on telomeraasi induktoriks. Telomeerid on kromosoomi otstes olevad stuktuurid, mis vananemisega järk-järgult lühenevad. Lühikesi telomeere seostatakse enneaegse vananemise ja paljude haigustega. Nende pikkust mõõtes näevad teadlased, kui kiiresti inimene vananeb, ning saavad tema bioloogilist vanust välja arvutada. Seda infot saab seejärel kasutada ennustatava eluea arvutamisel.
Epifüüsi peptiid on esimene teaduslikult tõestatud induktor. Lisaks sellele et ta töötab kogu kehaga, pikendab ta kromosoomide otsi. Ning võimaldab rakkudel poolduda 50 korra asemel 64 korda. Mida pikem on kromosoomi ots, seda väiksem on bioloogiline vanus, seda kauem kestab dismutaas ning normaalne rakkude jagunemine.
Epifüüsi preparaadi baasil käib hetkel uute toodete väljatöötamine. Kui toode on valmis, siis sellest kindlasti ka teavitatakse.
Tireogen oleks esmane preparaat või siis PK6.
Sel aastal (2012) oodatavad tooteuudised.
Monopreparaadid
1. Munasarjad
2. Eesnääre
3. Kusepõis
4. Südame lihas
Komplekssed geroprotektorid
1. Soolestikule ja seedeprotsessidele
2. Naiste reproduktiivorganitele
3. Meeste reproduktiivorganitele
4. Kuseteedele
5. Südame veresoonkonnale
6. Sportlastele mõeldud peptiidikompleks
7. Närvisüsteemile
8. Tugi-liikumisaparaadile
9. Kesknärvisüsteemile
Peptiididega onkoprotektor
Kohe tulekul:
Reviform Shape – „rasvapõletaja“
Reviform Adsorb – viib välja toksiinid, ballastained
Mittepeptiidsed tooted
Digemaks – soole ja seedetrakti töö
Gelmigon – antiparasitaarne preparaat
Mamiton – naistele – piimanäärmed, kilpnääre, vaagnapiirkonna elundkond (onkofondi toode)
Naistele analoogne preparaat nagu meestele Actimen
Hondromiks – tugiliikumisaparaadile
Onkoprotektor indool-3-karbinool baasil (saadakse brokkolist) (onkofond)
Näiteid:
Autism – PK2 ja 14 1-2 tilka päevas
Et oleks mingi märgatav efekt on vaja peptiide tarvitada vähemalt 3 kuud.
Köha, väga pikajaline – vezugen, honluten(2 kapslit 2x päevas), ventfort, vladoniks 1kapsel 2xpäevas
Tsüst: PK2 – veresoonkond, kristagen, kartalaks, ventfort, vladoniks, sigumir, 1 kuu vahet, siis kuuri korrata.
Lihasevalud – vezugen, kristagen, ventfort, sigumir,
Psoriaas – kristagen, vezugen, kartalaks – vladoniks, endoluten, ventfort, maksapreparaadid (svetinorm)
Hambapastade retseptuur on muutmisel
Diabeet – kõhunäärmepreparaadid + veresoonkonna preparaadid
Reviformid – kuuridena 1 kuu – 1 kuu paus – 1kuu preparaate jne…
Mesoteele võib kasutada aparaatses kosmetoloogias.
Actimen (uus preparaat meestele) – 6-7 kuuri – 1 kuu võtad, 1 kuu pausi….
Joogimesoteele soovitatakse kõigile, kel häiritud peaaju vereringe!
Munasarja tsüst: Endoluten + Vladoniks, kusjuures Endoluten tuleb võtta sisse enne lõunat, veel võib juurde lülitada kilpnäärme preparaadi.
Kas võib juhtuda, et preparaadid põhjustavad enesetunde langust ja valulikke reaktsioone? Võib küll. Kui aga kasutada preparaate kompleksselt, siis sellega viiakse negatiivsete reaktsioonide võimalus miinimumini.
Kuidas kasutada Endoluteni erinevates vanustes? Minu jaoks on 2 vanusegruppi: kuni 35 ja üle. Endoluteni kasutada vanuses 35 ja üle. 1 pakk 2-3 kuu kohta või 3-4 pakki kuurina aastas. Võetakse üle päeva, hommikul, 2 kapslit korraga.
Mees 40. Vladoniksi ja Endoluteeni koos tarvitamisel tekkisid peavalud. Kui jättis Vladoniksi ära, peavalud kadusid.
Vladoniks peavalu ei tekita aga endoluten võib seda tekitada. Sel juhul soovitav Enduletini võtta 1 kapsel iga päev, enne kella 09.00
Stenoos. Joogimesoteel + Tserluten! (töötab perifeerse närvisüsteemiga!)
Kui lõpetada peptiidide tarbimine, kas see tekitab mingeid tagasilööke? – Ei tekita.
Kui kaua võib aneemia puhul tarvitada Rvimite? – Kõigepealt tuleb selgeks teha, mis on aneemia põhjustajaks, kuhu kaob veri, kas on tegemist luuüdi või põrna probleemiga. Revimite võib kasutada 3 kuud järjest. (2-3 kuu pärast on tulekul luuüdi peptiid)
Palk ja pension on väike aga peptiidi hind on kõrge:
Peptiidide tootmine on väga pikk ja keerukas protsess, kus algul mitme kuu vältel tooraine külmutatakse ekstreemtemperatuuridel, järgneb tsentrifuugimine ja seejärel toimub 20-kordne keemiline filtreerimine-selitamine, mille tulemusel saadakse absoluutselt puhas ja ohutu preparaat.
Sünteespeptiidid saadakse samuti looduslikust toorainest, kuid ahelad liidetakse laboritingimustes ja see on tänapäeval suhteliselt lihtne protsess.
Väga pika ning energiamahuka ja kalli protsessi tõttu ei saa hindu allapoole lasta. Taskukohaseks vormiks ongi tilkpeptiidid käsivarre siseküljele määrituna.
Kas rasestumisvastased vahendid mõjutavad melatoniini tootmist? Ei mõjuta.
Miks arstid suhtuvad peptiididesse vastumeelselt?
Teadmiste puudumine põhjustab usaldamatust. Meditsiiniinstituudis õpetatakse peptiidide toimet II – IV kursusel, selliste baasteadmiste nagu biokeemia, füsioloogia ja patoloogilise füsioloogia loengutel… ilmselt huvi puudus ja ka huvi puudus selle vastu, mis laias maailmas toimub.
Crowni tõve puhul võib peptiidid kapslitest välja võtta, kuna see haigus kahjustab peensoolt, takistades soole seina imendumisprotsessi.
Autoimmuuntüreodiit. Peptiide määrataksin sel puhul suure ettevaatusega ja arsti järelevalve all. Tireogen oleks esmane preparaat või siis PK6.
Kui kellelgi on terviseprobleem ja ei leia lahendust, siis saab saata diagnoosi aadressile doktor@npcriz.ru
(doctor)
——————————————————————————————–
Küsimus: Miks ettevõte levitab toodangut läbi võrkturustussüsteemi?
Roman Pinaev: Venemaal ja ka mujal maailmas on väga tõsine probleem võltsingutega. Kui toode on müügil apteegis või kaubanduskeskuses, siis on tootjal praktiliselt võimatu kontrollida tema päritolu. Võrkturustus tagab originaaltoote jõudmise lõpptarbijani ja toote liikumist on võimalik kontrollida.
Küsimus: Miks arstid ei usalda peptiide?
Roman Pinaev: Informatsiooni puudus. Info puudus põhjustab usaldamatust. Paluge oma arste, et nad otsiksid välja oma meditsiiniõpingute II – IV kursuse konspektid, need taas läbi loeks ning õpitu meelde tuletaks. Samuti võiksid nad huvi tunda selle vastu, mida uut teadusmaailmas toimub.
Küsimus: inimesel on probleemid nahaga ja kehakaal kasvab, mida kasutada?
David Gorgiladze: Nahk peegeldab seda, mis toimub naha all. Alustada tuleb organite probleemide kõrvaldamisest, siis läheb ka nahk ilusaks. Kehakaalu tõusu põhjuseks aga võib olla hoopis hormonaaltsükli häire või talumatus mõne toidu suhtes
Roman Pinaev: Näiteks maks on selline organ, et kui temas on veel 15% töökorras rakke, siis ta funktsioneerib täiesti normaalselt ja ka inimene ei kaeba otseselt ühegi terviseprobleemi üle.