LIIGESTELE (LIIGESED)

 Aita optimaalselt ja komplekselt oma liigeste tervisele kaasa!

Ajakiri “Toitumisteraapia” LIIGESTE TERVIS Nr 11 / juuni 2014 a

——————————————————————————————————–

Karm elu ja põhjamaine kliima hoiab meie luustiku struktuuri pideva surve all. Meie liigesed on pidevas muutumises, sõltuvalt keha kaalust ja stressist. See on sama nagu kraani kulumine igapäevasel kasutamisel. Meie keha toodab ise vajalikud määrdeained, et kaitsta meie liigeseid. Samas kehaline aktiivsus ja aeg aga teevad oma töö. Ja paraku ka vajalike toitainete puudus ja halb vereringe kapillaaride tasemel (mistõttu keha ei saa piisavalt toota liigestele vajalikke aineid ja ei toimu korralik puhastumine) ….

Glükoosamiin ja Kondroitiin on populaarsed ja toimivad toidulisandid.

Väljakujunenud liigeseprobleemi korral on vaja manustada 6 kuud järjest.

Profülaktika 3 kuud.


RAVIKOOD koosneb positiivsest mõjutusest seespidiselt/välispidiselt ja mõtlemise tasandil!

Uuri välja, millised negatiivsed uskumused-mõttemusrtid-hoiakud on kujundanud liigestehaiguse.


Päevas hädavajalik:

Glükosamiin 1500 – 2000 mg (jagada see annus 3 korra peale päeva jooksul)

Kondroitiin 450 – 3600 mg

MSM (orgaaniline väävel) vähemalt 250 – 300 mg

Kurkumiin (põletikuvastane) … lisa kanatoidule rohesti kurkumit…..või leia hästi imenduv kurkuminoidide lisand (400 – 800 mg)

Kui probleemid käes, on vaja terapeutilisi doose!

Ühistellimusena Rootsist liposoidne KURKUMIIN: https://vitaminer.nu/en/artiklar/purathrive-liposomal-turmeric.html


PK-4 / 20 eur

Peptiidide kompleks liigestele. (Ettetellimisega! 18 eur)

Välispidine. Kantake paar tilka küünarvarre siseküljele ja paar tilka haigele kohale otse kord päevas. Kuna tegemist on looduslike organspetsiifiliste peptiididega, on vaja kasutada 4 kuud järjest. Vajadusel korrata 6 k möödudes.

 • Enneaegse vananemise profülaktika
 • Artroosid
 • Artriidid
 • Osteokondroos
 • Reuma

Koostis: destilleeritud vesi, peptiidide kompleksid A-4, A-6, glütseriin, bioantioksüdantne kompleks “Neovitin”, etüülheksüülglütseriiniga fenoksüületanool, propüleenglükool, ksantaankumm, kastoorõli PEG-40, nelgi eeterlik õli, metüülkloroisotiasolinoon, metüülisotiasolinoon.

Vastunäidustused: individuaalne talumatus tootes sisalduvate komponentide vastu, rasedus ja rinnaga toitmine.

Enne tarvitamist soovitatav konsulteerida arstiga.

Kasutamine: välispidiselt, kanda 6-8 tilka, randmest ülespoole, käevarre siseküljele ning hõõruda kuni täieliku imendumiseni.

Valmistaja: “CBA at RAS Firma VITA Ltd” QMS certified under ISO9001, ISO22000. Staroputilovskii val. 7, korpus 2, lit. A, 192148, Sankt – Petersburg, Russia.


Väga hea Omega-rasvhapete kompleks koos astaksantiiniga: näiteks, Life Extensioni oma väga hea koostisega – Super Omega Complex:

https://www.lifeextensioneurope.com/super-omega-3-plus-epa-dha-with-sesame-lignans-olive-extract-krill-astaxanthin-120-softgels


SAMUTI VÄGA KOMPLEKSNE liigestele Dr Ohhira KOLLAGEENI JOOKhttp://tervistagasi.eu/ohhira/

———————————————————————————————

HONDROMIKS / Peterburg, NPCRIZ – ETTETELLIMISEGA!

24,70 eur

Uue põlvkonna liigestepreparaat Venemaalt.
Tänaseks päevaks on liigestehaigused tõusnud viie enamlevinud haiguse edetabelisse. Uuringud näitavad, et ligi 80% üle 60 aastastest inimestest kannatavad  erinevate tugi-liikumisaparaadi haiguste käes nagu artroosid, artriidid ja osteokondroos. Probleem on sedavõrd globaalne, et Ülemaailmne Tervishoiuorganisatsioon nimetab XXI sajandi esimest kümnendit „Luude ja liigeste dekaadiks“. Liigestehädad alandavad elu kvaliteeti ja kestust, sest liigestehaiguste foonil arenevad ka infarktid ja insuldid. Tõenäoliselt inimesed, kes pole kordagi tundnud valu ühes või teises liigeses on juba vähemuses. Kaasaegne farmaatsiatööstus reeglina pakub väga kitsa toimespektriga tooteid ja sageli on tegu preparaatidega, mis kõrvaldavad vaid sümptomeid, mitte põhjust. Harvadel juhtudel on tegu vaid glükosamiinglükaane sisaldavate preparaatidega.
Rervitalisatsiooni ja Tervise teadus-tootmiskeskus on liigeste probleemidega tegelenud juba mitu aastat ja tänaseks on välja töötatud uue põlvkonna liigestepreparaat Hondromiks.
HONDROMIKS’i näol on tegu keeruka ning polüvalentse toimega preparaadiga , mis positiivselt mõjutab kõhrkudede taastumist. Toimet on tugevdatud võimaste antiksüdantsete fermentidega, mis ennetavad kollageeni molekuli – ühe peamise kõhrkoe struktuuri osa – kahjustumist. Hondromiks takistab düstroofilis-degeneratiivsete muutuste arengut liigestes, soodustab hülauroonhappe – peamise sünoviaalvedeliku (liigesvedelik) koostisosa, sünteesi, mis kindlustab liigespindade libisevuse liigese kapslis ja normaliseerib liigesvedeliku määrimisomadusi. Hondromiks soodustab valusündroomi ja põletikuliste protsesside vähenemist, samuti väheneb ragin ja jäikus liigeste liigutamisel.

Kasutussoovitused:

 • osteoartroos
 • artriit
 • bursiit
 • reumatism
 • selgroo osteokondroos
 • podagra

HONDROMIKS säilitab sinu liigeste tervise ja annab liikumisvabaduse.
Liikumine – see ongi elu!

 TOIME:
– vähendab turseid
– vähendab valusid liigestes ja selgroos
– kiirendab kõhrkoe regeneratsiooni
– parandab liigeste liikuvust
– soodustab luukoe tugevnemist
30 tabletti / 0,52 g

Koostis:
glükosamiinsulfaat,metüülsulfonüülmetaan, kondroitiinsulfaat, viinamarjaseemne ekstrakt, India viirukipuu (Boswellia serrata) ekstrakt, katalaas, superoksiidi dismutaas.
Abiained: mikrokristalne tselluloos, kaltsiumstearaat või talk.
Kattekiht: šellak, titaandioksiid, polüetüleenoksiid, maltodekstriin, akucell.

Lisaallikas glükosamiinile,kondroitiinsulfaadile, metüülsulfonüülmetaani ja boswellia happeid sisaldavatele polüfenoolsetele ühenditele.

2 tabletti sisaldab vähemalt:
glükosamiini – 140 mg, mis on ca 20% täiskasvanud inimese ööpäevasest vajadusest
kondroitiinsulfaati – 90 mg, mis vastab 15%  täiskasvanud inimese ööpäevasest vajadusest
polüfenoole  – 18 mg, mis vastab ca 18% täiskasvanud inimese ööpäevasest vajadusest

ANNUSTAMINE:
Täiskasvanutele 1 tablett 2xpäevas, koos toiduga. Kuuri kestus 4-6 nädalat. Vajadusel võib kuuri korrata. Võib kasutada kuuridena terve aasta vältel.

Põhilised koostisained ja nende omadused.

Tervetes liigestes leidub glükosamiinsulfaati  suures kontsentratsioonis.  Organismi võimetuses toota  glükosamiini on peidus põhifaktor, miks tekivad ja arenevad degeneratiiv-düstroofilised liigeste ja selgroo haigused. Suurenenud koormatusega liigestel esineb degeneratiivseid muutusi sagedamini. Toimub kõhrkoe kiire kulumine ja lagunemine, mille tagajärjeks on liigespidade aluse luukoe paljastumine ja luukasviste ehk ostefüütide moodustumine. Liiges deformeerub, piiratud on liigese liikuvus, liikumine tekitab valu. Glükosamiin erineb paljudest osteoartroosi ravivatest preparaatidest selle poolest, et takistab edasist kõhrkoe kulumist ja lagunemist ning soodustab liigeskõhre taastumist. Vastandiks on siin paljud ravimpreparaadid mis toimivad ainult sümptomaatiliselt.
Glükosamiinsulfaadil on selektiivne toime nii liigeskõhrele kui ka sellega vahetus kontaktis olevale luukoele. See on spetsiifiliseks substraadiks ja stimulaatoriks hülauroonhappe ja proteoglükaanide sünteesiprotsessis, samas normaliseerib ta ka nende  biosünteesi kulgu. Takistab kortikosteroidide kahjustavat toimet  kondroitsiitidele ja glükosamiinglükaanide biosünteesile, mida põhjustavad mittesteroidsed põletikuvastased preparaadid. Glükosamiinsulfaat pidurdab samuti kõhrkudet (kollageenaas ja fosfolipaas A2) lagundavate superoksiidsete radikaalide ja fermentide moodustumist. Tema kliiniline efektiivsus väljendub kõhre koe taastumises, liigesvedeliku moodustamise paranemises, sidekoe tugevnemises ja lihaskoe toonuse tõusus.

MSM (metüülsulfonüülmetaan) on tähtis bioloogiliselt omastatava väävli allikas. Väävlil on inimorganismis asendamatu roll: ta on paljude valkude, sealhulgas kollageeni (formeerides elastsed disulfiidsed sidemed erinevate aminohapete vahel) koostisosa. Pidev väävli tagavarade täiendamine on organismi jaoks väga tähtis just sidekoe terviklikkuse hoidmiseks.
MSM koos kondroitiin- ja glükosamiinsulfaadiga on väävli lisaallikad, mis kindlustavad adekvaatse kollageeni sünteesi. Väävel kuulub praktiliselt kõikide organite, sidekoe ja teiste kudede koostisse, ta on hädavajalik keratiini sünteesis, kindlustades sellega juuste ja küünte kasvu. MSM stimuleerib liigesvedeliku tootmist, suurendab liigeste liikuvust ja sidemete tugevust, vähendab nihestuste ja põletike riski ja traumaatilist valu.

Kondroitiinsulfaat  täidab oma põhirolli luu- ja kõhrkoe moodustumisel. Parandab kõhrkoes fosfori-kaltsiumi ainevahetust, aeglustab degeneratsiooniprotsesse, on inhibiitoriks* fermentidele, mis kahjustavad liigeskõhre struktuuri ja funktsioone. Kondroitiinsulfaadi kasutamisel normaliseerub hüaliinse ehk klaaskõhrkoe metabolism, suureneb glükosamiinglükaanide tootmine, aktiveerub liigespindade regeneratsiooniprotsess, suureneb vedeliku tootmine liigese sees, paraneb liigeste liikuvus. Pidurdab luukoe resorptsiooni ja kiirendab reparatsiooni, alandab kaltsiumi kadu ja aeglustab osteoartroosi progresseerumist. Kondroitiinsulfaadil on valu vaigistav toime, vähendab põletikuga kaasnevaid nähte, liigeste valulikkust nii liikumisel kui rahulikus olekus, vähendab mittesteroidsete põletikuvastaste ravimite vajalikkust
* negatiivne katalüsaator ehk inhibitor on aine või faktor, mis pidurdab keemilist, biokeemilist või füsioloogilist protsessi.

Viinamarja seemnete ekstrakt sisaldab palju suhkruid (glükosiidid, fruktoos), flobafeene, õun-, fosfor-, räni-, sidrun-, merevaik- ja oblikhapet, kaaliumi soolasid, kaltsiumi, rauda, magneesiumi, B1-,B2-, A- ja C – vitamiine, parkaineid, letsitiini. Ekstrakt soodustab naha sidekudede tugevnemist, stimuleerib rakkude uuenemist, omab põletikuvastast ja haavu parandavat toimet. Viinamarja seemnete ekstrakti peamiseks väärtuseks aga on võimsate antioksüdantide – bioflavonoidide (proantotsüaanide) sisaldus. Viinamarja seemnetes sisaldub 95% proantotsüaane. Need kujutavad endast keerukaid molekule – oligomeere. Organismis toimuvate keemiliste reaktsioonide tulemusena moodustuvad keerulistest molekulidest lihtmolekulid – monomeerid ja need on lõksudeks, mis püüavad vabu radikaale. Selles seisnebki proantotsüaanide antioksüdantne toime. Need võimsad antioksüdandid on kümneid kordi võimsamad kui vitamiinid C ja E. Proantotsüaanid neutraliseerivad põletikest ja organite düstroofilistest muutustest tekkivaid vabu radikaale. Neutraliseerides sidekoe struktuuri lõhkuvate fermentide (hülauronidaasid, elastaasid, kollagenaasid) toimet, nad tugevdavad veresoonte seinu, normaliseerivad naha-, liigeste-, kõõluste- ja kõhrkoe kollageeni taset.

Boswellia e. india viirukipuu (Boswellia serrata) ekstrakt. Boswellia toimemehhanism põhineb leukotrieenide sünteesi blokeerimises, mis on analoogne ka mittesteroidsete põletikuvastaste ravimite toimele. Ta aeglustab kõhre lagunemisprotsesse, takistades lüsosomaalsete fermentide vabanemist, alandab kõhrkoe struktuursete komponentide nagu hüdroksüproliin, heksosamiin ja uroonhape, välja viimist, mille resultaadiks on kõhrkoe lagunemise aeglustumine ning taastumisprotsesside käivitumine. Boswellia ekstrakti aktiivkomponendid alandavad efektiivselt valuaistinguid ja vähendavad hommikust liigeste jäikust ja turseid. Peale selle paraneb mikrotsirkulatsioon liigeste kudedes, kergendades seeläbi vere ligipääsu kahjustunud haiguskolletele. Nii kindlustatakse ka ravivate ja toitvate ainete parem ligipääsetavus tugiliikumisaparaadi osadele. Katalaas– oksidoreduktaasi klassi kuuluv ferment, mis kuulub raku antioksüdantse süsteemi koostisse ja mis täidab antiperoksiidse kaitse funktsioone. Katalaas eluneb kõikides elusorganismi rakkudes, kes puutuvad kokku hapnikuga. Ta hüdrolüüsib vesinikülihapendi veeks ja hapnikuks. Vere katalaasi aktiivsus – üks prognostilistest testidest, mis näitab inimorganismi endotoksikoosset taset. Katalaasi aktiivsuse analüüs on inimorganismis üheks metaboolsete protsesside biomarkeriks nii veres kui ka teistes bioloogilistes keskkondades. Endogeenne intoksikatsioon kujutab endast patoloogilist protsessi, millega kaasneb toksiliste ainete moodustumine ja kogunemine. Endogeense intoksikatsiooniga kaasneb terve kompleks metabolismi häireid, mille hulgas üheks markeriks on antioksüdantse süsteemi disbalanss ja vabadest radikaalidest tingitud oksüdatsioon. Katalaas metaboliseerib vesinikperoksiidi veeks ja hapnikuks, ennetades selle kogunemist rakkudesse. Tema näol on tegemist fermentatiivse antioksüdandiga, mis kuulub rakusisese kaitsesüsteemi eesliini, kaitstes teda hapniku aktiivsete vormide eest. Esmane kaitseliin asub aga iga raku mitokondrites – need on antioksüdantsed fermendid, milledest tähtsaimad on superoksiididismutaas ja katalaas. Igas rakus, mis kasutab oma elutegevuseks hapnikku, tekivad tema mitokondrites vabad radikaalid. Need aktiivse hapniku vormid kujutavad endast kõrgtoksilisi molekule, mis kahjustavad rakkude struktuure ja lipiidide molekule, antioksüdantsed fermendid aga hoiavad nende kontsentratsiooni ohutul tasemel. Kui antioksüdantide loomulik kontsentratsioon on tunduvalt väiksem kui on vajalik osüdatiivsete protsessi taseme hoidmiseks, siis tekib organismis oksüdatiivne stress, millega kaasneb rakkude lagunemine, immunsüsteemi nõrgenemin ning lõpptulemusena tekib organismi kiirendatud vananemine. Superoksiididismutaas on katalüsaatoriks vastupidisele reaktsioonile – aktiivse hapniku vormid diskuteeritakse hapnikuks ja vesinik peroksiidiks. Kuna aktiivse hapniku vormid on ühed peamised rakumürgid ja superoksiididismutaasil on võtmeroll organismi antioksüdantses kaitses.
————————————————————————————————

 MSM koos C vitamiiniga / Ecosh.ee / 14,40

Metüülsulfaniilmetaan (MSM), bioloogiliselt aktiivse orgaanilise väävli allikas, on ilma maitse ja lõhnata aine. See etendab tähtsat osa organismi funktsioonide alalhoidmisel ja selle struktuuride moodustamisel. See on hädavajalik toitaine. Vaatamata selle tähtsusele organismi funktsioneerimisel ei pruugi tavalises toiduratsioonis seda vajalikul hulgal leiduda.

Inimese organism vajab väävlit paljude elutähtsate funktsioonide täitmiseks, väävel on igasuguse elusmateeria koostises. Väävlit leidub peamiselt lihastes, aga ka peaajus, juustes, nahas ja luudes. Väga tähtis on, et väävel soodustab toksiliste ainete neutraliseerimist organismis, moodustades nendega ühinedes mittetoksilisi ühendeid.

Väävel on vajalik organismi struktuursete süsteemide arenguks. Ta soodustab luu- ja kõhrkudede, kõõluste, juuste, küünte ja naha kasvu. Koos teiste komponentidega osaleb ta organismi sidekudede struktuuri moodustamisel ja nende paindlikkuse ning elastsuse tagamisel. Väävel on vajalik ka kollageeni (kõhr- ja sidekudede valgu) biosünteesiks.

Väävlil on tähtis osa rakumembraanide läbilaskevõime suurendamisel. Selle tulemusena jõuavad toitained paremini rakkudesse, aga toksilisi aineid viiakse neist hõlpsamini välja.

Väävel osaleb kasvuprotsessides, erinevate organite rakukudede taastumisel ja paranemisel, aga ka organismi rakkude uuenemisprotsessides. Rakkude kvaliteetse struktuuri säilitamiseks on vajalik eluliselt tähtsate toitainete (antud juhul väävli) pidev juurdevool organismi.

Väävlil on tähtis osa süsivesikute metabolismis (ainevahetuses), mis mõjutab suhkrusisaldust veres diabeedihaigetel. Väävli defitsiit võib viia insuliini sünteesi häireteni. Orgaanilise väävli lisandite, näiteks MSM-i, manustamine võib seda protsessi mitte ainult aktiviseerida, vaid ka insuliini vajadust vähendada ning seega stabiliseerida suhkru taset veres.

Väävel kindlustab valkude struktuuri stabiilsuse, kuulub valkude ja fermentide sünteesis osalevate asendamatute aminohapete – metioniini, tsüsteiini, tsüstiini ja tauriini – koosseisu.

MSM, kui bioloogiliselt aktiivse väävli allikas, on ohutu looduslik toidulisand, mida saadakse mereveest. See ei kutsu esile ega suurenda kroonilist kõhupuhitust ega tekita ebameeldivat kehalõhna, sest tal ei ole teistele väävliühenditele iseloomulikke kõrvalmõjusid, s.h. ebameeldivat lõhna ja maitset.

Nahk on inimeste ja loomade kehade väliskate. Selle struktuur sõltub oluliselt sidekudede valgust – kollageenist. MSM tagab selle küllaldase hulga säilimise, aidates kaasa kahjustatud koha regeneratsioonile ning taastumisele ja haavade paranemisele. MSM-i defitsiidi puhul organismis muutub nahk kuivaks ja kortsuliseks ning võivad tekkida nahapakatised. MSM aktiviseerib küünte ja juuste kasvu, kuna varustab organismi keratiini (küüntes ja juustes suurel hulgal sisalduva valgu) sünteesiks vajaliku väävliga.

On kindlaks tehtud, et MSM tõstab märgatavalt C-vitamiini ja teiste toitainete bioloogilist omastatavust, omades samal ajal antioksüdantset toimet. Antioksüdandid soodustavad immuunsüsteemi efektiivset funktsioneerimist, võimaldades organismil ise haigustega toime tulla.

MSM alandab organismi tundlikkust allergeenide suhtes, mistõttu teda võib tarvitada allergiate korral. Seda tarvitanud inimestel on täheldatud seisundi märgatavat paranemist. See on nähtavasti seotud MSM toimel tekkinud rakuseinte läbilaskevõime suurenemisega, mis võimaldab rakkudest välja viia võõra päritoluga aineid enne, kui need jõuavad tekitada allergilist reaktsiooni.

MSM on kasutamisel ohutu. Organismile mittevajaliku koguse juhuslikul sissevõtmisel väljub ta loomulikul teel, tekitamata kahju.

MSM aitab leevendada seisundit ka:

 • artriitide;
 • tsüstiitide;
 • norskamise;
 • piimanäärmete vähi;
 • jämesoole vähi;
 • kõhukinnisuse;
 • autoimmuunsete haiguste;
 • migreeni ja teiste haiguste puhul.

Ühe doosi (2 x 2 kapslit päevas enne sööki) koostis: metüülsulfonüülmetaan (1600 mg), C-vitamiin (askorbiinhape) (400 mg)

Kasutamine: võtta sisse 2 kapslit 2 korda päevas enne sööki. Meteorismi (kõhupuhitus) tekke korral tuleb doosi vähendada.

————————————————————————————–

GOLD toitaine liigestele – 32 eur

(2 kuud)

Peamine koostis:
Glükosamiin vesinkkloriid HCL 750 mg (ei hakka maole!)
(taimne)
Kondroitiin sulfaat 600 mg
MSM (methylsulfonylmethane) 500 mg
(OptiMSM)
Hüaluroonhape (mitte loomne!)) 50 mg

Muud ained:  taimne kapsel (modifitseeritud tselluloos) Ei sisalda: piima, muna, kala, mereande, pähkleid, nisu, soja, gluteeni.

————————————————————————————–

Liigesehädalistele veel NB!!!

Stella Jakobson /Vol-diagnostik, loodusravi terapeut, toitumisnõustaja/:

“Kõigepealt tuleb toitumine korda teha. Välja vahetada need toiduained, mis ei seedi lõpuni ning tekitavad “prügi” liigeste ümber, teiste vastu. Alles siis saab vaadata, mis on organismis puudu ja miks liigeste ümber kogunenud happelised prügid kehast välja ei pääse. Panna eliminatsiooniteed tööle. Kui magu ka korda saab, hakkab inimene mineraalaineid omastama. Ja juba siis saab hakata otseselt ka liigestega tegelema. Liigese-peptiididega võib varem tööle hakata, aga kui midagi muud ei muuda, siis seisab kõik lihtsalt paigal ja tegelikult raisatakse ka tüvirakkude varu rumalalt ära.”

“Artriidil ei ole mingit seost liigeste kulumisega, kuna see on AINEVAHETUSHAIGUS, mis tekib sellepärast, et organism ei suuda töödelda aastaid tarvitatud ebatervislikku toitu. Lisaks vähene liikumine. Energiapuuduse vältimiseks hakkavad rakud tootma liiga palju glükoosi, kuid kasutamata suhkrud muutuvad piimhappeks, millest organism ei suuda vabaneda. Suurenenud kogus piimhapet tekitab liigesekõhres põletikku, mis omakorda raskendab liikumist ning põhjustab valu (osteoartriit). Artriit kui ainevahetusprotsesside vale kulgemine rakkudes, mille põhjuseks aastatepikkune vale toitumine ja piisava kehalise aktiivsuse puudumine. (Nat Rev Rheumatol, 2017; 13:302-11)


PÕLVELIIGESTE vereringe aktiveerimiseks FARADOTERAAPILISED PÕLVEVÖÖD:

FARADOTERAPEUTILISED VÖÖD

—————————————————————————————————–

IGA TÖÖDELDUD TOIDUkorra juurde looduslikud SEEDEENSÜÜMID:

http://tervistagasi.eu/ensuumid/

 


Vasakul: looduslik peptiidikompleks PK-4 liigestele (välispidine kasutamine 2-3 kuud, Balance Drink liigestele (segada veega kord päevas), Optisalt 3 toote komplekt liigestele kapslites kuur)

BALANCE DRINK infoleht: kliki lingil

(17 eur pulbri vorm)

Elastatic-Balance_RohelineÕun

Head lisandid nii liigestele kui üldse tervisele on veel siin väljatoodud valikus:

Kalaõli (peab olema 1400 mg EPA ja 1000 mg DHA päevas)

Krilli õli (hea kui koos astaksantiini ja hüaluroon happega) 350 g

Gammalinoleenhape (seesamiõliga) 600 – 1400 mg

D3 vitamiin (laske perearstil määrata selle tase organismis!) 5000 – 8000 IU

B6 vitamiin (eelistatav püridoks-5-fosfaat) 75 – 105 mg päevas

Foolhape (peab olema looduslik vorm) 400 – 1000 mg (olemas keele alt imenduv variant)

Kollageen 10 mg päevas / ühistellimust saab teha sellele:

https://vitaminer.nu/en/artiklar/collagen-plus.html

Quertsetiin 250 – 500 mg

Bosvellia 100 mg

Rohelise tee ekstrakt 725 – 1450 mg / saab tellida Life Extension

Ingveri ekstrakt 150 – 450 mg

Must köömen 2 x 500 mg / saab tellida Life Extension

Saatanaküüs 750 mg 3 x päevas / saab tellida Solgarist!

SAMe (S-adenosüülmetioniin) 1200 mg päevas jagatud annustena (võimalik tellida)