BioTrEM-RIPATS „LIGHT“ – 70 eur
Toitumiskäitumise ja ainevahetuse normaliseerimine
- normaliseerib rasvumist põhjustavad toitumishäirete ebatüüpilised vormid;
- soodustab psühholoogiliste protsesside harmoniseerimist;
- soodustab organismis ainevahetusprotsesside taastumist.
Kasutuseesmärk. Abivahend psühhoemotsionaalse stressi korral toitumiskäitumise, täiskõhutunde taastamiseks ja reguleerimiseks ja ainevahetuse stabiliseerimiseks
Lühikirjeldus
Teave, mis on salvestatud elektroonilisele andmekandjale – BioTrEM ripatsile „LIGHT“, vastab inimese peaaju rakkude elektromagnetiliste võnkumiste spektrile, mis vastutavad toitumiskäitumise ja täiskõhutunde eest.
Toitumiskäitumine – need on inimese käitumise komponendid, mis esinevad normaalse söömisprotsessi käigus. Kõige sagedamini tekib nälja- ja täiskõhutunde hormoonide vahekorra rikkumisel ebatüüpiline toitumiskäitumine, mis toob kaasa rasvumise. On olemas kolm peamist toitumiskäitumise liiki: eksternaalne toitumiskäitumine (söömine toimub mitteteadlikult, alati toidu nägemisel), emotsiogeenne toitumiskäitumine (hüperfaagiline reaktsioon stressile), piirav toitumiskäitumine.
Eksternaalne toitumiskäitumine – see on inimese kõrgendatud reaktsioon mitte sisemistele söömise stiimulitele, nagu näiteks nälja, mao täitumisee tundele, vaid välistele stiimulitele (kaetud laud, sööv inimene, toiduainete reklaam). Eksternaalse toitumiskäitumisega ülekaalus inimesed söövad sõltumata viimasest söögiajast. Määrava tähtsusega on toiduainete kättesaadavus (ülesöömine „seltskonna eest“, tänavatoit, ülesöömine külas olles, toiduainete ülemäärane ostmine). Söömisel on alateadlik iseloom.
Emotsiogeenne toitumiskäitumine või hüperfaagiline reaktsioon stressile on emotsionaalne ülesöömine, „toidujoomarlus“ ja ilmneb 60% juhtudest. Söömise ajendiks ei ole nälg, vaid emotsionaalne ebamugavustunne – inimene sööb mitte nälja pärast, vaid sellepärast, et on rahutu, murelik, ärritatud, masenduses, solvatud. Nimetatud söömishäire võib avalduda ülesöömishoogudena, st kompulsiivne toitumishäire (ilmneb 15-20% juhtudest) või siis on seotud öise ajaga – öise söömise sündroom või öine ülesöömine.
Piirav toitumiskäitumine – need on ülemäärased enesepiirangud ja mittesüsteemsed ranged dieedid. Piirava toitumiskäitumise ajavahemikud vahelduvad ülesöömise perioodidega. Rangete dieetide ajal tekkivat emotsionaalset ebastabiilsust nimetatakse toidudepressiooniks ning see toob kaasa dieedi edasisest järgimisest keeldumise ning uue intensiivse kaalu suurenemise. Inimesel tekib süütunne koos enesehinnangu langusega. Toidupremeerimise perioodid vahelduvad toidukaristamise perioodidega ning tekib nõiaring.
Milleks BioTrEM ripatsit „LIGHT“ kasutatakse
Ripatsi „LIGHT“ toime on suunatud toitumiskäitumise ja ainevahetuse füsioloogiliste protsesside normaalse toimimise taastamiseks.
Mõjud:
- normaliseerib toitumiskäitumise ebatüüpilisi vorme;
- soodustab psühholoogiliste protsesside harmoniseerimist;
- aitab taastada organismis ainevahetusprotsesse.
Millal kasutatakse BioTrEM riptasit „LIGHT“
Nimetatud seadmel on positiivne mõju inimese psühhoemotsionaalsele seisundile ning seda võib kasutada toitumiskäitumise optimeerimise ja parandamise vahendina koos teiste meetoditega:
- toitumiskäitumise ebatüüpiliste vormide korral:
- ainevahetusprotsesside häirete korral (rasvumine, metaboolne sündroom).
Kasutamissoovitused
- „Teabesalvestusega“ vee kasutamine
Vee töötlemiseks asetage ripats „LIGHT“ üheks minutiks vastu joogiveega täidetud klaasi, seejärel (kohe pärast töötlemist) jooge mõned lonksud. Seda protseduuri võib korrata neli korda päevas. Mõnedel juhtudel (kõrgendatud psühhoemotsionaalsete koormuste korral) on soovitatav suurendada töödeldud vee joomist kuni 6-7 korrani ööpäevas. Vee tarbimine, mida on mõjutanud terviseripatsi „LIGHT“ positiivne toime, soodustab organismi infojuhtimissüsteemi normaalset funktsioneerimist.
- Mõju bioloogiliselt aktiivsetele tsoonidele
Mõju naha spetsiaalselt valitud bioloogiliselt aktiivsetele tsoonidele, millel on üldharmoniseeriv ja spetsiifiline toime.
55 (P1), 37(TR21) ja 91 (VG20) tsoonide mõjutamiseks on soovitatav kasutamine 10-15 minuti kaupa 1-2 korda päevas. Öiste ülesöömiste korral kasutage kindlasti kaks tundi enne magamaminekut.