KAALIUMGLÜKONAAT

Toode: Royal Body Care (USA) (Koralliklubi) / 100 tabletti

Potassium Gluconate                                                                                                                    

Kaaliumi rolli organismis on raske üle hinnata. Kaalium on peamine rakusisene ioon, samas kui peamine rakuväline ioon on naatriumiioon. Kaalium ja naatrium vastutavad organismi happe-aluse tasakaalu ja osmoosse rõhu eest – nende liiga kõrge või liiga madal tase on eluohtlik.

Kaalium osaleb närviimpulsside edastamises ja nende edasiandmises innerveeritud organitele, skeletilihaste kokkutõmmetes, aga ka rakusisese osmoosse rõhu alalhoidmisel, alandab müokardi (südamelihase) erutuvust, suurtes kogustes aga surub maha südamelihase automaatset kokkutõmbevõimet, kuni südame seiskumiseni. Kaaliumisisalduse vähenemine veres suurendab arütmia väljakujunemise ohtu. Kaalium aitab kaasa liigse vee eemaldamisele, aidates turseid vähendada. Konkureerides organismis naatriumi ioonidega, toimib ta skleroosivastaselt, takistades selle ioonide ladestumist veresoonte seintele.

Kaaliumi peamine otstarve seisneb ka magneesiumi – südame peamise toiteaine, kontsentratsiooni ja füsioloogilise funktsiooni alalhoidmises.

Kaaliumi preparaadid on ette nähtud peamiselt kaaliumi defitsiidi kompenseerimiseks, mis võib tekkida kas kaaliumit sisaldavate toiduainete vähesest tarbimisest või mulla vähesest kaaliumisisaldusest (mulla kurnatusest) tulenevast vähesest kaaliumisisaldusest toidus. Kaaliumipuudust võib tekitada emotsionaalne ja füüsiline stress, hüpoglükeemia, profuusne oksendamine ja kõhulahtisus, kaaliumi väljaviivate diureetikumide tarvitamine. Kaaliumipuudus organismis võib muuhulgas avalduda ka nõrkushoogudena, lihaste atooniana, arütmiana, kõhinana kõrvus, unetusena.

Kaaliumi vaenlased – alkohol, kohv, suhkur, kaaliumi väljutavad diureetilised vahendid; liigne keedusoola tarvitamine toidus viib samuti kaaliumi uriiniga välja.

Vastunäidustused: neerude eritusfunktsiooni häired, erineva etioloogiaga hüperkalieemia. Olla ettevaatlik tarvitamisel atrioventrikulaarse juhtivuse häirete korral, seedeelundkonna haiguste korral. Kortisooni ja aldosterooni preparaatide tarvitamise  korral on vaja arstiga nõu pidada. Kaaliumi tarvitamise efektiivsust ja ohutust lastel (välja arvatud erinäidustused) ei ole kindlaks tehtud.

Koostis: kaalium (kaaliumglükonaat) – 99 mg (2% soovitatavast päevanormist), kaltsiumfosfaat, tselluloos, taimne stearaat, magneesiumsteraat.

Ei sisalda: kunstlikke konservante, värvaineid, aroomiaineid, soola, pärmi, piima- ja jahu komponente ega sahharoosi.

Kasutamine: 1 tablett 2 korda päevas peale sööki.